ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
15 червня 2016 року Житомир справа № 806/989/16
категорія 11.5
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шимонович Р.М., розглянувши скаргу командира військової частини А0281 ОСОБА_1 до Богунського відділу державної виконавчої служби м. Житомира Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання дій неправомірними,-
в с т а н о в и в :
Командир військової частини А0281 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, у якому просить:
- визнати неправомірними дії Богунського відділу державної виконавчої служби м. Житомира Головного територіального управління юстиції у Житомирській області;
- скасувати постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження №51173896 від 23.05.2016.
Перевіряючи скаргу на відповідність вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, вважаю, що вона не відповідає вимогам даної норми Кодексу з наступних підстав.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною першою статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
За визначенням пункту 6 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Згідно зі частиною першою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Вимоги до позовної заяви встановлені статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Наведеними положеннями Кодексу адміністративного судочинства України визначено форму звернення до суду, а саме: позовна заява.
Попри це, всупереч визначеним вище приписам Кодексу адміністративного судочинства України, командир військової частини А0281 ОСОБА_1 звернувся до суду не з позовною заявою до відповідача - суб'єкта владних повноважень про визнання протиправними дій, скасування постанови, а зі скаргою на дії та постанову державного виконавця.
Також, частиною третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів зясовано, що звернення до суду із даним позовом зумовлено відкриттям державним виконавцем виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №2-а-4176/08, виданого 16.12.2009 Житомирським окружним адміністративним судом.
Тобто, спірні правовідносини виникли між стороною виконавчого провадження - військовою частиною А-0281 та Богунським відділом державної виконавчої служби м. Житомира Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
Отже, судовий збір за подання до суду даного позову, слід обраховувати у відповідності до ставок, встановлених Законом України "Про судовий збір" для юридичних осіб.
Однак, командиром військової частини А0281 не додано документу про сплату судового збору.
Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено, що розмір заробітної плати з 1 січня 2016 року становить 1378,00 грн.
Враховуючи наведені норми законодавства, сума судового збору при зверненні юридичною особою із адміністративним позовом немайнового характеру становить 1378,00 грн.
Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Із прохальної частини скарги вбачається, що командиром військової частини А0281 предявлено до відповідача дві вимоги немайнового характеру.
Отже, позивачу необхідно сплатити 2756,00 грн судового збору (1378,00*2).
Наведені обставини свідчать про невідповідність поданої скарги вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- позовної заяви військової частини А0281 до Богунського відділу державної виконавчої служби м. Житомира Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, оформленої з урахуванням указаного вище та вимог Кодексу адміністративного судочинства України, разом з її копією;
- доказу сплати судового збору в сумі 2756,00 грн на рахунок Житомирського окружного адміністративного суду №31213206784002 за такими реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у м. Житомирі, код отримувача - 38035726, банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області, МФО - 811039, код класифікації доходів бюджету (код платежу) - 22030001, код ЄДРПОУ суду 34854954.
Керуючись статтями 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в :
Залишити скаргу командира військової частини А0281 ОСОБА_1 без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 30 червня 2016 року.
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, скарга буде повернута заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Р.М.Шимонович