Постанова № 58353637, 06.06.2016, Лиманський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Краснолиманський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
06.06.2016
Номер справи
236/467/16-а
Номер документу
58353637
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 236/467/16-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.06.2016 року Краснолиманський міський суд Донецької області в складі:

головуючого судді Бєлоусова А.Є.,

при секретарях Колесник О.І.,

Безорчук А.О.,

за участі:

позивача ОСОБА_2,

представників відповідача Давиденко В.М.,

Снегір Т.О.,

представника третьої особи Тертичного М.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лиман адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у м. Красний Лиман Донецької області, третя особа - ПАТ «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Донецька залізниця», про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

26.02.2016 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Лиман Донецької області, в якому просив визнати протиправними дії суб'єкта владних повноважень щодо відмови у призначенні йому пенсії за вислугу років та зобов'язати відповідача призначити йому пенсію за вислугу років на підставі ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з часу його звернення до територіального органу Пенсійного фонду України.

Позивач в обґрунтування своїх вимог зазначив, що в липні 2015 року, після досягнення 55-річного віку, він звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Лиман для оформлення пенсії за вислугу років на підставі ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Право для отримання даного виду пенсії у ОСОБА_2 виникло у зв'язку з тим, що він тривалий час працював у вагонному депо «Красний Лиман» ДП «Донецька залізниця» на різних посадах, зокрема, з 03.08.1983 року по 04.02.1998 року працював оглядачем вагонів та старшим оглядачем вагонів. Цей вид професії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 року № 583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення» надавав позивачеві право виходити на пенсію за вислугу років (при досягненні 55-річного віку, за наявності загального трудового стажу не менше 25 років та спеціального трудового стажу не менше 12 років 6 місяців).

Рішенням № 26 від 26.11.2015 року Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Лиман відмовило ОСОБА_2 у призначені такого виду пенсії, оскільки з необхідних для призначення пенсії за вислугу років 12 років 6 місяців спеціального трудового стажу позивач, за обчисленнями відповідача, має лише 1 рік 6 місяців 0 днів стажу; позивач в період з 24.11.1983 року по 225.11.1997 року працював старшим оглядачем вагонів Вагонного депо ст. «Красний Лиман»; професія старший оглядач вагонів, за твердженням відповідача, не надає права на пенсію за вислугу років. ОСОБА_2 вважає дії Управління ПФУ в м. Красний Лиман Донецької області щодо відмови йому у призначенні пенсії протиправними та просить зобов'язати суб'єкта владних повноважень призначити йому пенсію за вислугу років з часу його первинного звернення з цього питання.

Під час судового розгляду адміністративної справи ОСОБА_2 підтримав свої позовні вимоги в повному обсязі, просив їх задовольнити, навів доводи, аналогічні викладеним в позовній заяві.

Представники відповідача Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Лиман Донецької області Давиденко В.М. та Снегір Т.О. в судових засіданнях проти позовних вимог заперечували. Свою позицію обґрунтували тим, що відповідно до п. «а» ч.1 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пенсію за вислугу років, незалежно від останньої роботи, мають право робітники, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, - за списками професій і посад, що затверджені в порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України, а саме: чоловіки - після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах. Списком професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників , які безпосередньо здійснюють організацію і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах і користуються правом на пенсію за вислугу років, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 року №583, передбачені, зокрема, оглядачі вагонів магістральних залізниць, зайняті на пунктах технічного (технічного та комерційного) обслуговування вагонів станцій позакласних, 1 та 2 класів. До цього Списку не включена професія старшого оглядача вагонів. Список є вичерпним. Згідно з наданими довідками ДП «Донецька залізниця» і трудової книжкою ОСОБА_2, спеціальний стаж роботи позивача за професіями, що дають право на отримання пенсії за вислугу років, складає 1 рік 6 місяців 0 днів (виконання роботи оглядача вагонів Вагонного депо ст. «Красний Лиман»). У зв'язку з недотриманням вимог п. «а» ч.1 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ОСОБА_2 було відмовлено в призначенні пенсії. З огляду на це, представники відповідача вважали правомірною відмову Управління ПФУ в м. Красний Лиман Донецької області у призначенні позивачеві пенсії за вислугу років та не вбачали підстав для задоволення позовних вимог.

Ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області від 12.03.2016 року до участі в розгляді справи залучено ДП «Донецька залізниця» як третю особу, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору. Під час нового судового розгляду адміністративної справи судом першої інстанції здійснено заміну третьої особи на ПАТ «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Донецька залізниця», оскільки ДП «Донецька залізниця» припинило господарську діяльність та перебуває у стані припинення.

Представник третьої особи Тертичний М.Б., який діє на підставі довіреності, в судовому засіданні вирішення адміністративного позову залишив на розсуд суду, зазначивши, що, на його думку, вимоги позивача не зачіпають безпосередньо інтересів ПАТ «Українська залізниця».

Вислухавши пояснення позивача, представників відповідача та третьої особи, дослідивши надані сторонами докази, суд встановив фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до КАС, і не може виходити за межі позовних вимог. Кожна особа, яка звернулась за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд.

Згідно зі ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 КАС. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 по досягненню 55-річнрого віку звернувся до Управління ПФУ у м. Красний Лиман Донецької області із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах згідно ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»(а. с. 64). Рішенням № 26 від 26.11.2015 року позивачеві відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років, передбаченої ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», у зв'язку з відсутністю необхідного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років - 12 років 6 місяців(а. с. 27). У рішенні зазначено, що згідно з наданими довідками та трудовою книжкою стаж роботи ОСОБА_2, який підлягає врахуванню для призначення пенсії за вислугу років, складає 1 рік 6 місяців 0 днів; право на пенсію за вислугу років позивач буде мати при виконанні умов п. «а» ч.1 ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», тобто - за наявності 12 років 6 місяців спеціального трудового стажу.

ОСОБА_2 звертався до Головного управління ПФУ в Донецькій області, не погоджуючись із рішенням Управління ПФУ в м. Красний Лиман, однак посадовими особами Головного управління ПФУ також було відмовлено позивачеві у призначенні пенсії за вислугу років, зроблено висновок, що рішення територіального органу ПФУ відповідає чинному законодавству України (лист від 26.01.2016 року № 843-П-01, а.с.15-16).

Також встановлено, що згідно із записами у трудовій книжці БТ-І № 3412358 (а. с. 9-14) позивач наказом № 180 від 25.11.1981 року прийнятий на роботу до вагонного депо «Красний Лиман» Донецької ордена Леніна залізниці на посаду бригадира 26-го пункту. Наказом №1 11 від 02.08.1982 року ОСОБА_2 переведений оглядачем вагонів 4-го розряду на пункті технічного обслуговування. Наказом № 800 від 25.11.1983 року він переведений на посаду старшого оглядача вагонів пункту технічного обслуговування. Наказом № 249 від 28.11.1997 року позивач переведений на посаду оглядача вагонів 4-го розряду пункту технічного обслуговування. На підставі наказу № 2 від 04.02.1998 року ОСОБА_2 переведений слюсарем з ремонту рухомого складу 3-го розряду збирального цеху; за наказом № 154 від 02.08.2000 року йому встановлено 4-й розряд слюсаря з ремонту рухомого складу збирального цеху. Згідно з наказом № 19 від 22.01.2002 року позивач переведений на посаду слюсаря з ремонту рухомого складу 4-го розряду механізованого пункту підготовки вагонів для завантаження. Наказом № 57 від 20.02.2002 року ОСОБА_2 переведений верстатником 1-го розряду деревообробного цеху; на підставі наказу № 79 від 23.04.2002 року позивача звільнено з роботи за п.4 ст. 40 КЗпП України.

Довідкою вагонного депо «Красний Лиман» ДП «Донецька залізниця» від 08.07.2015 року № 89 підтверджується виконання ОСОБА_2 робіт в особливих умовах праці, безпосередньому виконанні організації перевезень та забезпечення безпеки руху на залізничному транспорті за професією (посадою) оглядач вагонів магістральних залізниць, зайнятий на пунктах технічного обслуговування вагонів позакласної станції, в період з 03.08.1982 року (наказ № 111 від 02.08.1983 року) по 04.02.1998 року (наказ № 2 від 04.02.1998 року) - 15 років 6 місяців 2 дні (а. с. 66).

Посадовими особами Управління ПФУ у м. Красний Лиман при перевірці поданих ОСОБА_2 для призначення пенсії документів були виявлені розбіжності із записами у трудовій книжці позивача, а саме не було вказано, що останній працював також певний час старшим оглядачем вагонів. За наслідками цього Управлінням ПФУ у м. Красний Лиман було проведено зустрічну перевірку достовірності довідки про пільговий стаж роботи № 89 від 08.07.2015 року (а.с. 68), та вагонним депо «Красний Лиман» була надано нова довідка з виправленими даними від 16.11.2015 року № 144 (а.с.69,70).

Листом Головного управління ПФУ в Донецькій області від 26.01.2016 року № 843-П-01 позивачеві на його звернення було роз'яснено, що період роботи старшим оглядачем вагонів пункту технічного обслуговування (ПТО) станції з 24.11.1983 року по 25.11.1997 року не зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, оскільки посада старшого оглядача вагонів ПТО не передбачена Списком професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах і користуються правом на пенсію за вислугу років, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 року № 583 (а. с. 15-16).

Наведене дозволяє дійти висновку про те, що між сторонами виник спір стосовно законності відмови відповідача у призначені пенсії позивачу відповідно ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» як працівнику, котрий забезпечував безпеку руху на залізничному транспорті за затвердженими Кабінетом Міністрів України списками професій і посад.

Згідно з п. «а» ч.1 ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, - за списками професій і посад, що затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України: чоловіки - після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 року № 583 затверджений Список професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах і користуються правом на пенсію за вислугу років, до якого включені - оглядачі вагонів магістральних залізниць, зайняті на пунктах технічного (технічного і комерційного) обслуговування вагонів станцій позакласних, 1 та 2 кл..

Спір між сторонами виник щодо зарахування періоду роботи позивача старшим оглядачем вагонів пункту технічного обслуговування (ПТО) станції, оскільки відповідач вважає, що посада старшого оглядача вагонів ПТО не передбачена Списком професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах і користуються правом на пенсію за вислугу років, затв. постановою Кабінету Міністрів від 12.10.1992 року № 583.

Враховуючи такі обставини справи, суд при вирішенні адміністративного спору звертає увагу на обсяг завдань та обов'язків працівників, що виконують роботи оглядача вагонів та старшого оглядача вагонів на ПТО залізничного транспорту.

Зі змісту листа від 15.04.2016 року № 172/1418 структурного підрозділу «Краснолиманське вагонне депо» РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» (а.с.40) випливає, що технологія огляду вагонів на ПТО на залізничному транспорті з 1982 року ці по теперішній час не змінювалась, і тому функціональні обов'язки оглядача та старшого оглядача вагонів, що є чинними на сьогодні, аналогічні тим, що діяли під час роботи за вказаними професіями позивача ОСОБА_2 (періоди з 03.08.1982 року по 23.11.1983 року, з 24.11.1983 року по 25.1ё1.1997 року, з 26.11.1997 року по 04.02.1998 року).

Порівнянням наданих представником третьої особи інструкцій з функціональних обов'язків оглядача вагонів 4 розряду ПТО ст. «Красний Лиман» та змінного старшого оглядача вагонів ПТО ст. «Красний Лиман», затв. 01.07.2013 року (а.с.41-45,46-49) встановлено наступне.

Посада змінного старшого оглядача вагонів ПТО вантажних вагонів запроваджена з метою організації роботи і контролю з питань технічного обслуговування вагонів та зміною парку ПТО. Старший оглядач вагонів організовує та контролює виконання вимог технологічного процесу підлеглими працівниками в зміні, зокрема, забезпечує роботу з якісного обслуговування вагонів на коліях ПТО, неухильне дотримання затвердженого технологічного процесу, проводить перевірки якості огляду вагонів, правильність нанесення розміток по виявленим несправностям,несе відповідальність за технічне обслуговування поїздів та про слідування їх по гарантійних ділянках, бере участь в розслідуванні транспортних подій, в поїзній та маневровій роботі, здійснює контроль наявності та стану засобів огородження, службових пішохідних настилів, проходів та проїздів, заборонних та застережливих знаків,забезпечує справний стан електричного обладнання, технологічних пристосувань тощо.

Оглядач вагонів ПТО, зокрема, технічно обслуговує вагони у сформованих рухомих складах та транзитних поїздах для виявлення несправностей, які загрожують безпеці руху поїздів або схоронності вантажів; визначає дефекти у ходових частинах, кузові, вузлах та деталях вагонів за допомогою вимірювальних інструментів та за зовнішнім виглядом, виконує перевірку дії механізмів автозчепів, випробування гальм,здійснює заходи із забезпечення схоронності вантажних вагонів, наносить помітки про несправності,визначає обсяги ремонтних робіт,огороджує поїзди під час ремонту, бере участь в усуненні несправностей у вагонах тощо.

Оглядач вагонів безпосередньо підпорядковується та виконує вказівки старшого оглядача вагонів ПТО. В свою чергу на час відпустки або хвороби старшого оглядача вагонів ПТО виконання його обов'язків покладається на оглядача вагонів, що пройшов стажування, ознайомлених з інструкцією по функціональних обов'язках, склав іспити та має відповідне посвідчення.

Наведене дозволяє дійти висновки про ідентичність характеру роботи старшого оглядача вагонів виконуваній роботі оглядача вагонів, але з притаманними додатковими організаційними та контрольними функціями.

Професія оглядача вагонів передбачена розд. 43 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затв. наказом Міністерства транспорту України від 17.12.1999 року № 601, погодженого Міністерством праці та соціальної політики України, де визначені завдання та обов'язки, необхідні знання та кваліфікаційні вимоги до професії (вип. 66 «Залізничний транспорт і метрополітен»). Так, наприклад, виконання робіт оглядачем вагонів передбачає здійснення ним функції технічного огляду (технічно обслуговує контейнери і вагони з пролазкою для виявлення несправностей, які загрожують безпеці руху поїздів, або схоронності рухомого складу та вантажів, які перевозяться), і контрольної функції (контролює якість ремонту вагонів, який виконують промислові підприємства).

Згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010, затв. наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 року № 327, передбачена назва професії «оглядач вагонів» (код КП 7233). Інші доповнення (зокрема, «старший оглядач», «зайнятий на пунктах технічного (технічного і комерційного) обслуговування вагонів») слід розглядати з позиції примітки 2 до Класифікатора професій, за якою «назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у КП чи відповідних законодавчо-правових актах».

Суд враховує обсяг та специфіку робіт, які позивачем виконувалися, а саме забезпечення безпеки руху на залізничному транспорті, що не позбавляє ОСОБА_2 права на отримання пенсії за вислугу років.

Відповідно до п. «а» ч.1 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.2 розд. ХV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право па пенсію за вислугу років мають, зокрема, чоловіки, яким виповнилось 55 років, і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі, що дає право на такий вид пенсії.

Таке право мають, в тому числі, робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах за списками професій і посад, що затверджуються Кабінетом Міністрів України (постанова від 12.10.1992 року № 583), а саме: оглядачі вагонів магістральних залізниць, зайняті на пунктах і технічного і комерційного обслуговування вагонів станцій позакласних, 1-го та 2-го класу.

Ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Зазначеній нормі відповідають приписи п.1,п.20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637. У тих випадках, коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугою років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.

Згідно із записами в трудовій книжці ОСОБА_2 та довідками вагонного депо «Красний Лиман» ДП «Донецька залізниця» позивач працював в період з серпня 1982 року по лютий 1998 року оглядачем вагонів та старшим оглядачем вагонів ПТО ст. «Красний Лиман», безпосередньо здійснював організацію перевезень і забезпечував безпеку руху на залізничному транспорті. Довідкою структурного підрозділу «Краснолиманське вагонне депо» РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» від 31.05.2016 року № 92 підтверджено виконання позивачем саме таких видів робіт на залізничному транспорті із розмежуванням за періодами часу (а.с.77). Довідкою структурного підрозділу «Краснолиманське вагонне депо» також підтверджено, що станція «Красний Лиман» є позакласною (а.с.76).

Ст. 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За таких встановлених обставин суд, розглядаючи вказану справу в межах заявлених позивачем вимог та наданих сторонами доказів, які оцінені судом в їх сукупності, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.

Водночас суд враховує положення ч.1 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», згідно з якими пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:

З огляду на це, суд приходить до висновку, що право позивача на пенсійне забезпечення підлягає судовому захисту з 29.07.2015 року, виплата пенсії позивачеві має здійснюватися у зв'язку з відсутністю підстав для її невиплати.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат між сторонами, суд зазначає наступне. Згідно зі ст. 87 КАС України судовий збір віднесено до складу судових витрат. Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. У зв'язку з тим, що позивачем не заявлено вимогу про стягнення судового збору, судом це питання не розглядалося.

Керуючись ст.ст. 8, 19,55 Конституції України, ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», п.2 розд. ХV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2,6,8,9,10,11,71,87,94,99,100, 158-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у м. Красний Лиман Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України у м. Красний Лиман Донецької області щодо відмови ОСОБА_2 в призначенні пенсії згідно з рішенням № 26 від 26.11.2015 року протиправними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Красний Лиман Донецької області призначити ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, народжений в м. Красний Лиман Донецької області, зареєстрований та фактично мешкає за адресою АДРЕСА_1) пенсію за вислугу років відповідно до п. «а» ч.1 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 29.07.2015 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст цієї постанови виготовлено 10 червня 2016 року.

Суддя -