Справа № 760/6768/16-к
Провадження № 1-кс/760/4777/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.04.2016 суддя Солом'янського районного суду міста Києва Демидовська А.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС першого ВКР СУ ФР МГУ ДФС - ЦО з обслуговування ВП Турянської А.Я., погодженого з прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України Кіпчарським О.П., про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки на підставі матеріалів кримінального провадження № 32015100110000142, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.06.2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 205, ч.3 ст. 212 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС першого ВКР СУ ФР МГУ ДФС - ЦО з обслуговування ВП Турянської А.Я., про призначення у кримінальному провадженні № 32015100110000142 від 09.06.2015 року позапланової документальної перевірки ТОВ «Селектед ТІ» (ЄДРПОУ 39874080), на предмет своєчасності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків і зборів за період з 06.07.2015 по 18.03.2016 року. В ході перевірки перевірити правильність ведення складського обліку.
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, викладених в клопотанні.
Заслухавши слідчого, дослідивши надані матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Правовою підставою клопотання слідчий зазначив п.п. 78.1.11 п. 78.1. ст. 78 Податкового кодексу України.
Відповідно до ст. 78 Податкового кодексу України, якою врегульовано порядок проведення документальних позапланових перевірок, однією з підстав для проведення такої перевірки є судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанова органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесена ними відповідно до закону (пп. 78.1.11 п. 78.1).
Разом з тим Законом України від 28.12.2014 року № 71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи, який набув чинності з 01.01.2015 року, встановлено, що податкові перевірки підприємств, установ організацій, ФОП з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюється виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами КПК України.
Порядок кримінального провадження врегульований Кримінальним процесуальним кодексом України, відповідно до ст.ст. 84, 99 якого висновки ревізій та акти перевірок відносяться до документів як процесуальних джерел доказів.
Пункт 18 ч. 1 ст. 3 КПК України слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належать здійснення у порядку передбаченому КПК України судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Положення КПК України не відносять до компетенції слідчого судді вирішення питання щодо надання дозволу на проведення перевірки, ст. 132 КПК України не передбачає такого заходу кримінального провадження, не регламентує порядок розгляду таких клопотань, обсяг доказування при розгляді такого клопотання, критерії, за якими слідчий суддя повинен визначати достатність підстав для надання дозволу на проведення перевірки. Положеннями КПК України не передбачено повноважень слідчого судді призначати перевірку.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів клопотання, в ньому належним чином не обґрунтовано та не доведено необхідність призначення перевірки саме на підставі ухвали слідчого судді, оскільки, кримінально-процесуальним законодавством України не передбачено, що саме слідчим суддею розглядаються клопотання про призначення перевірок.
Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність відмови в задоволенні клопотання про призначення позапланової документальної перевірки ТОВ «Селектед ТІ» (ЄДРПОУ 39874080) за необґрунтованістю.
Керуючись ст. 75, 78 ПК України, ст.ст. 91, 92, 93, 131, 132, 372 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання сторони кримінального провадження- старшого слідчого з ОВС першого ВКР СУ ФР МГУ ДФС - ЦО з обслуговування ВП Турянської А.Я., погодженого з прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України Кіпчарським О.П., про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки на підставі матеріалів кримінального провадження № 32015100110000142, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.06.2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 205, ч.3 ст. 212 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя А.І. Демидовська