Ухвала суду № 58327270, 15.06.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2016
Номер справи
826/15466/15
Номер документу
58327270
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 826/15466/15

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

15 червня 2016 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Лічевецький І.О., перевіривши відповідність вимогам ст. 187 КАС України апеляційної скарги державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2016 року адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві про скасування податкового повідомлення-рішення та вимоги,

ВСТАНОВИВ

Державна податкова інспекція у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві

подала апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2016 року.

Вимоги до апеляційної скарги встановлені статтею 187 КАС України.

Відповідно до частини 6 статті 187 КАС України до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.

Питання, пов'язані із розміром ставок судового збору, порядком сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулюються Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (надалі за текстом - «Закон № 3674-VI»).

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ, внесено зміни до названого Закону, які набрали чинності 01 вересня 2015 року.

Відовідно до статті 4 цього Закону за подання до адміністративного суду позову майнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.

Зокрема, за змістом статті 4 цього Закону за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 № 80-VІІI мінімальну заробітну плату встановлено на 2015 рік у розмірі 1218 грн.

Таким чином, судовий збір при поданні апеляційної скарги сплачується у розмірі 2 009,7 грн. (110% від 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати).

В порушення вимог зазначеної статті КАС України скаржником до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.

Одночасно скаржник звернувся з клопотанням про звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

За змістом названої статті повне звільнення від оплати усіх судових витрат застосовується судом до тих осіб, рівень статків яких не дозволяє взагалі робити будь-які судові витрати, інакше вони неспроможні будуть забезпечити свої найнеобхідніші життєві потреби (житло, харчування тощо).

Що стосується посилання скаржника на те, що Інспекція є неприбутковою організацією, не є підставою для звільнення від сплати судового збору.

Згідно з приписами частини третьої ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.

Згідно частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Відповідно до частини другої ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 даного Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Згідно з частинами першою та дев'ятою статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

Апеляційна скарга на оскаржуване рішення від 19 січня 2016 року подана 06 червня 2016 року, тобто з порушенням встановленого процесуальним законом строку для її подачі.

Як на підставу для поновлення пропущеного строку, скаржник вказує, що ним вже подавалась апеляційна скарга до Київського апеляційного адміністративного суду, проте була повернена у зв'язку із несплатою судового збору.

Однак зазначене не є поважною причиною для поновлення пропущеного процесуального строку.

Згідно із частиною четвертою ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України,

УХВАЛИВ

Апеляційну скаргу державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2016 року адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві про скасування податкового повідомлення-рішення та вимоги, залишити без руху.

Запропонувати державній податковій інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві протягом тридцяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали усунути недоліки апеляційної скарги, шляхом:

- зазначення інших підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2016 року;

- сплати судового збору в розмірі 2 009,7 грн. за наступними реквізитами: п/р 31211206781007; отримувач - УДКСУ у Печерському районі м. Києва; банк отримувача - ГУДКУ у м. Києві; код ЄДРПОУ 38004897; МФО 820019; код бюджетної класифікації 22030001; символ звітності - 206; призначення платежу - Судовий збір, Київський апеляційний адміністративний суд, Державна податкова інспекція у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві, справа № 826/15466/15.

Роз'яснити державній податковій інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві, що у разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута апелянту.

Копію ухвали надіслати державній податковій інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня постановлення ухвали касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документу про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.

Суддя І.О. Лічевецький