Ухвала суду № 58299709, 13.06.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2016
Номер справи
760/7627/16-а
Номер документу
58299709
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №760/7627/16-а Суддя-доповідач: Твердохліб В.А.

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

13 червня 2016 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Твердохліб В.А., перевіривши матеріали апеляційної скарги Міністерства оборони України на постанову Солом»янського районного суду міста Києва від 17 травня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до Солом»янського районного суду міста Києва з адміністративним позовом до Міністерства оборони України, Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити дії.

Постановою Солом»янського районного суду міста Києва від 17 травня 2016 року позов задоволено частково.

Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням Міністерство оборони України подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Згідно ч. 2 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.

Відповідно ч.5 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше. В апеляційній скарзі зазначається дата її подання.

Апелянтом не виконано вимоги ч. 5 ст. 187 КАС України, зокрема апеляційну скаргу підписано іншою особою.

В апеляційній скарзі апелянтом викладено клопотання про відстрочення сплати судового збору, у зв»язку з неналежним фінансуванням з боку держави.

Відповідно ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.

Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 5 лютого 2016 року суддям адміністративних суддів рекомендовано враховувати під час ухвалення рішень у справах відповідної категорії Аналіз практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", в якому зазначено, зокрема, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору та вказані аргументи не є підставою для відстрочення його сплати.

З огляду на вказане, вважаю за необхідне відмовити в задоволенні клопотання апелянта.

За правилами ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Апелянтом до апеляційної скарги не додано доказу про сплату ним судового збору.

Відповідно ч. 1 ст 9. Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Реквізити для сплати судового збору:

1) Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському р-ні

2) Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897

3) Банк отримувача: ГУДКCУ у м. Києві

4) Код банку отримувача (МФО): 820019

5) Рахунок отримувача: 31211206781007

6) Код класифікації доходів бюджету: 22030101

7) Призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34729486.

Крім того, в порушення ч. 6 ст. 187 КАС України апелянтом не додано до апеляційної скарги її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

У відповідності до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.

У зв'язку з викладеним, вважаю необхідним апеляційну скаргу Міністерства оборони України залишити без руху та запропонувати усунути вказані недоліки апеляційної скарги шляхом подання належним чином оформленої апеляційної скарги, її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 1212,64 грн. згідно п. 3 ст.4 Закону України "Про судовий збір".

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору - відмовити.

Апеляційну скаргу Міністерства оборони України на постанову Солом»янського районного суду міста Києва від 17 травня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити дії - залишити без руху.

Встановити апелянту строк до 06 липня 2016 року для усунення вказаного недоліку.

Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Суддя Твердохліб В.А.