Ухвала суду № 58299484, 13.06.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2016
Номер справи
755/4169/16-а
Номер документу
58299484
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 755/4169/16-а Суддя доповідач Губська О.А.

У Х В А Л А

13 червня 2016 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська О.А., перевіривши апеляційну скаргу Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві на постанову Дніпровського районного суду м. Києва у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі місті Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок пенсії,

В С Т А Н О В И В :

Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 12 квітня 2016 року задоволено позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі місті Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок пенсії.

На вказане судове рішення пенсійним органом подано дві апеляційні скарги, одну з яких ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду Старової Н.Е. від 29 квітня 2016 року залишено без руху.

Поряд з цим 25 квітня 2016 року від пенсійного органу надійшла інша апеляційна скарга, на це ж саме рішення суду першої інстанції (зареєстровнано за вх.№25120), у якій скаржник просив його скасувати, та ухвалити постанову про відмову у задоволенні позову.

Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки всупереч ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги не додано документа про сплату судового збору.

В силу положень ч.2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи і наразі, на час розгляду справи та подання апеляційної скарги Пенсійний фонд та його управління не віднесені до кола осіб, які в силу положень статті 5 Закону України «Про судовий збір», звільнені від сплати судового збору.

Апелянтом заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, мотивоване відсутністю можливості сплатити судовий збір у зв'язку із не передбаченням у кошторисі коштів на цю мету.

Такі доводи апелянта не заслуговують на увагу, оскільки пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким серед іншого скасовано встановлені раніше для пенсійного органу пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.

Аналогічну позицію підтримує і Верховний Суд України в ухвалі від 1 лютого 2016 року.

Приписами ч. 1 ст. 88 КАС України закріплено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України «Про судовий збір».

Поряд з цим, Вищий адміністративний суд України у постанові Пленуму від 23.01.2015 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» акцентував увагу на тому, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

Враховуючи наведене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання відповідача щодо звільнення від сплати судового збору.

Судом встановлено, що даний спір має немайновий характер.

Відповідно до пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Згідно з положеннями пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

При цьому згідно із ч. 3 ст. 6 цього Закону у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Так, у позовній заяві об'єднано дві самостійні вимоги немайнового характеру.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" станом на 1 січня 2016 року мінімальний розмір заробітної плати встановлено на рівні 1378 грн.

Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання позову у даній справі становив 1102,4 грн. ((1378х0,4)х2), відповідно, сума, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги становить 1212,6 грн. (1102,4х110%).

Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху, а апелянту надається строк для усунення недоліків.

Таким чином, оскільки апеляційна скарга не відповідає вимогам процесуального закону та підлягає залишенню без руху із наданням апелянту строку для усунення її недоліків.

Недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду апеляційної інстанції документа, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 1212,6 грн..

Реквізити для сплати судового збору. Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському р-ні; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897; Банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві; Код банку отримувача (МФО) 820019; Рахунок отримувача 31211206781007; Код класифікації доходів бюджету 22030101.

На підставі наведеного та керуючись статтями 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві на постанову Дніпровського районного суду м. Києва у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі місті Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок пенсії - залишити без руху.

Надати апелянту десятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.

У разі не усунення недоліків у зазначений строк, апеляційна скарга буде повернута особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя О.А. Губська