ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
14 червня 2016 рокусправа № 808/4127/15
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Прокопчук Т.С.
суддів: Божко Л.А. Лукманової О.М.
за участю секретаря судового засідання: Сонник А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Київської митниці Державної фіскальної служби України
на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2015 року по справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КЛІОН» до Київської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови у прийняття митної декларації,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «КЛІОН» (далі - ТОВ «КЛІОН») звернулося до суду з позовом до відповідача Київської митниці Державної фіскальної служби України (далі - Київська митниця), в якому просить визнати протиправними та скасувати прийняті відповідачем 03.06.2015 року картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 125110008/2015/00025 та рішення про коригування митної вартості товарів №12511008/2015/010068/2.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 05.11.2015 року позовні вимоги задоволено, присуджено на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачену суму судового збору в розмірі 255,78 грн.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, Київською митницею подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, а також правильність застосування судом норм матеріального права та правової оцінки обставин у справі, суд приходить до висновку що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до приписів ст.49,51,52 МК України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України,є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, яка визначається декларантом відповідно до норм Митного кодексу України; митна вартість товарів і метод її визначення заявляються (декларуються) митному органу декларантом під час переміщення товарів через митний кордон України шляхом подання декларації митної вартості.
Приписами ч.2,3 ст.53 МК України передбачено, що у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає митному органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.
Документами, які підтверджують митну вартість товарів, є: 1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у ч.5,6 ст. 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості; 2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності; 3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок - проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу); 4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню; 8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування;
У разі якщо документи, зазначені у ч.2 цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу митного органу зобов'язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи.
Із матеріалів справи вбачається, що між ТОВ «КЛІОН» та PELAGOS P/F (Фарерські острови) укладено контракт № 188F/2015Р від 30.04.2015 року , відповідно до якого продавець зобов'язується передати у власність покупця, а покупець зобов'язується прийняти у власність заморожену чи охолоджену рибу різних видів та морепродукти, у кількості та в строки вказані в інвойсах на кожну партію товару, які є невід'ємною частиною контракту.
На підставі вищезазначеного контракту позивачем на митну територію України ввезений товар - морожена скумбрія ціла 400-600 гр., загальною вагою 19500 кг.
Для митного оформлення ввезеного товару позивачем 03.06.2015 року подано відповідачу в електронній формі вантажну митну декларацію 125110008/2015/108848, в якій зазначена вартість товару за ціною угоди, а саме 1,15 дол./ США за 1 кг.
До декларації позивачем було надано документи, а саме: 1) контракт № 188F/2015Р від 30.04.2015 року; 2) інвойс № SDA140306.2 від 22.05.2015 року; 3) калькуляція постачальника від 22.05.2015року; 4) прас - лист від 20.05.2015 року; 5) міжнародна товарно-транспортна накладна № 002123 від 27.05.2015 року; 6) довідка про транспортні витрати б/н від 27.05.2015року; 7) договір доручення № 30-10/14 від 30.10.2014року; 8) дублікат ветеринарного свідоцтва серії ЄРД-00 № 203005 від 02.06.2015року; 9) ветеринарний (санітарний) сертифікат №LТ0176295/L2-5415 від 27.05.2015року; 10) сертифікат походження № ВС 29097 від 22.05.2015року; 11) сертифікат якості №43-2015 від 22.05.2015 року; 12) експортна декларація №15LTUB000EK000C914 від 27.05.2015року.
Згідно положень ст. 57 МК України визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України, здійснюється шляхом послідовного застосування таких методів: основним методом визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються; другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г)на основі додавання вартості; г) резервного; при цьому кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу.
За приписами ч.1-3 ст. 54, 58 МК України контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється органом доходів і зборів шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у ч.1 ст. 58 цього Кодексу, при цьому метод визначення митної вартості за ціною договору не застосовується, якщо використані декларантом або уповноваженою ним особою відомості не підтверджені документально або не визначені кількісно і достовірні та/або відсутня хоча б одна із складових митної вартості, яка є обов'язковою при її обчисленні.
За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів орган доходів і зборів визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень ст. 55 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 54 МК України, орган доходів і зборів може відмовити у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю виключно за наявності обґрунтованих підстав вважати, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, у разі:1) невірно проведеного декларантом або уповноваженою ним особою розрахунку митної вартості; 2) неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах 2-4 ст. 53 цього Кодексу, або відсутності у цих документах всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари;3) невідповідності обраного декларантом або уповноваженою ним особою методу визначення митної вартості товару умовам, наведеним у главі 9 цього Кодексу; 4) надходження до органу доходів і зборів документально підтвердженої офіційної інформації органів доходів і зборів інших країн щодо недостовірності заявленої митної вартості.
Під час здійснення контролю за правильністю визначення заявленої позивачем митної вартості товару за основним методом відповідачем на адресу позивача надіслане повідомлення про необхідність надати додаткові документи, що підтверджують заявлену митну вартість товару і обраний метод її визначення, а саме: 1) платіжні або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару, 2) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.
03.06.2015 року митний орган відмовив позивачу в прийнятті митної декларації та надав картку відмови в митному оформлені товарів № 125110008/2015/00025, а також прийняв рішення про коригування митної вартості товарів №12511008/2015/010068/2 за резервним методом 2 г) у розмірі 1,84 дол./США за 1 кг.
Матеріали справи встановлено, що після випуску товару у вільний обіг, відповідно до поданої до митного органу митної декларації №125110008/2015/108881 від 03.06.2015 року позивачем листом №06/02-553 від 18.06.2015 року надано відповідачу додаткові документи, а саме: 1) експертний висновок Запорізької ТПП № ОИ-287 від 08.06.2015 року, щодо ринкової вартості товару; 2) листи б/н від 17.06.2015 року та №06/02-552 від 18.06.2015 року; 3) договір міжнародного транспортного експедирування №2015МЭ/ЗМ від 02.01.2015 року; 4) рахунок №VIS 128 від 02.06.2015 року, 5) акт виконаних робіт №128 від 02.06.2015 року, які разом з поданими позивачем документами до митного оформлення повністю підтверджують заявлену митну вартість товару за ціною договору.
Таким чином, оскільки відносно позивача відсутні обмеження, що встановлені положеннями ст. 58 МК України на застосування основного методу визначення вартості товарів, надані декларантом відомості підтверджені документально і в наявності є всі складові митної вартості товару, що імпортується, а відповідач не надав достовірних доказів, що подані позивачем для митного оформлення товару підтверджувальні документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів в достовірності відомостей стосовно заявленої вартості та не дають можливості визначити митну вартість товару шляхом застосування обраного позивачем основного методу за ціною договору, дії митного органу щодо відмови у митному оформленні товарів за ціною договору та самостійної митної оцінки вартості товару без достатніх для того підстав, базуючись на припущеннях та довільно обраній вартості товару, є протиправними.
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, що прийняті відповідачем 03.06.2015 року картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 125110008/2015/00025 та рішення про коригування митної вартості товарів №12511008/2015/010068/2 є неправомірними та підлягають скасуванню.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Судом першої інстанції правомірно у відповідності до приписів ст. 94 КАС України, присуджено на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача здійснені ним документально підтверджені судові витрати в сумі 255,78 грн.
За таких обставин суд апеляційної інстанції вважає, що судом першої інстанції в достатньому обсязі з'ясовано обставини справи та ухвалене рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і підстави для його скасування відсутні.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 198, ст. ст. 200, 205, 206 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Київської митниці Державної фіскальної служби України - залишити без задоволення.
Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2015 року - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.
Головуючий: Т.С. Прокопчук
Суддя: Л.А. Божко
Суддя: О.М. Лукманова