Постанова № 58298481, 13.06.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2016
Номер справи
815/1138/16
Номер документу
58298481
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/1138/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2016 року Одеський окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді - Танцюри К.О.,

за участю секретаря Потурнак А.М.,

за участю сторін:

-представник позивача - ОСОБА_1В.(згідно статуту ТОВ «Аероклуб «ОСОБА_2» 2015р. та витягу з ЄДРПОУ);

-представник позивача - ОСОБА_3О.(довіреність від 12.03.2016р.);

-представник відповідача ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області ОСОБА_5В.(довіреність від 15.03.2016р. №11);

-представник відповідача ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області - ОСОБА_6О.(довіреність від 26.05.2016р. №233);

-представник відповідача ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області - ОСОБА_2М.(довіреність від 27.04.2016р. №21);

-представник третьої особи ПАТ Одесцивільпроект - ОСОБА_7М.(керівник згідно виписки з ЄДРПОУ);

-третя особа - ОСОБА_8;

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Аероклуб ОСОБА_2 до ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області, Біляївської районної ради Одеської області, Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Управління Держгеокадастру у Біляївському районі Одеської області, треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ПАТОдесцивільпроект та ФОП ОСОБА_8, про визнання протиправними та скасування висновків та рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Аероклуб ОСОБА_2 (ТОВАероклуб ОСОБА_2) звернулось до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області, Біляївської районної ради Одеської області, Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Управління Держгеокадастру у Біляївському районі Одеської області про визнання протиправним висновку Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 12.11.2013р. №1192, визнання протиправним висновку Управління Держземагенства у Біляївському районі Одеської області від 05.12.2014р. №01-05-14/13401, визнання протиправним висновку державної експертизи землевпорядної документації від 16.02.2015р. №1, затвердженого начальником Головного управління Держземагенства в Одеській області 16.02.2015р., визнання протиправним та скасування рішення ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області від 11.12.2014р. №490/Р-ХХХХІІ-VІ, визнання протиправним та скасування рішення Біляївської районної ради Одеської області від 10.07.2015р.№45/753-VІ.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що згідно договору оренди землі від 02.06.2006р., укладеного між ТОВ «Аероклуб «ОСОБА_2» та Біляївською районною державною адміністрацією Одеської області позивач є орендарем земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка знаходиться за межами населених пунктів на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області для розміщення спортивного аеродрому з метою розвитку авіаційних видів спорту, малої авіації (авіації загального призначення) та уставної діяльності орендаря. Рішенням Біляївської районної ради Одеської області від 10.07.2015р.№45/753-VІ було затверджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області із збільшенням загальної площі території населеного пункту з 51,3088 га до 159,5507га. за рахунок включення в межі селища Набережне прилеглих територій за межами існуючого населеного пункту на території ОСОБА_4 сільської ради, який був погоджений висновком Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 12.11.2013р. №1192, висновком Управління Держземагенства у Біляївському районі Одеської області від 05.12.2014р. №01-05-14/13401 та рішенням ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області від 11.12.2014р. №490/Р-ХХХХІІ-VІ. Позивач зазначав, що збільшення загальної площі території населеного пункту з 51,3088га. до 159,5507 за рахунок включення в межі селища Набережне прилеглих територій за межами існуючого населеного пункту на території ОСОБА_4 сільської ради призвело до того, що межа цього населеного пункту стала становити менше 500 метрів від кінця ЗПС у напрямку зльоту та ніж 150 метрів від бічних меж ЗПС, що суперечить ст. 69 Повітряного кодексу України та п.8.3 Правил допуску до експлуатації злітно-посадкових майданчиків для польотів легких повітряних суден, затверджених наказом Державіаслужби від 01.12.2004р. №205, та безпосередньо порушує права позивача щодо можливості експлуатації злітно посадкового майданчика та отримання відповідного дозвільного документу для цього.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав наведених у адміністративному позові

Представник відповідача, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, заперечував проти задоволення позовних вимог в частині визнання протиправним висновку державної експертизи землевпорядної документації від 16.02.2015р. №1 з підстав викладених у запереченнях від 11.04.2016р., зазначивши що 22.01.2015р. до Головного управління через відділ надання адміністративних послуг Біляївської районної державної адміністрації Одеської області надійшла заява ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області від 21.01.2015р. про проведення обовязкової первинної державної експертизи проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області. Представник відповідача зазначав, що ними було проведено обовязкову первинну державну експертизу та надано висновок державної експертизи землевпорядної документації №1 від 16.02.2015р. у якому зазначено що представлений проект не у повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України, однак в подальшому встановлені зауваження по висновку були усунуті.

Згідно пояснень по справі від 11.04.2016р. та заперечень представника відповідача від 01.06.2016р. Біляївська районна ради Одеської області заперечує проти задоволення позовних вимог, у звязку з тим що п.3 рішення Біляївської районної ради «Про погодження Інструкції з виконання польотів на злітно-посадковому майданчику «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман» та встановлення приаеродромної території» від 25.02.2011р. №122-VI рекомендовано керівництву Аероклуб «Одеса» довести до відома зацікавлених місцевих рад району та сектору регіонального розвитку, містобудування та архітектури Біляївської райдержадміністрації розміри встановленої приеродромної території навколо злітно-посадкового майданчика «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман», що відповідає п.4 ст.69 Повітряного кодексу України. На думку відповідача, саме на експлуатанта аеродрому покладається обовязок повідомлення органів місцевого самоврядування про розміри приаеродромної території, та присвоєння відповідному розміру земельної ділянки статусу приаеродромної не виключає можливості користування цими землями з урахуванням їх особливого статусу. Також, відповідач зазначав, що рішення Біляївської районної ради Одеської області від 10.07.2015р.№45/753-VІ про зміну меж селища жодним чином не зачіпає інтереси орендаря ТОВ «Аероклуб «ОСОБА_2» відносно переданої в оренду земельної ділянки.

Разом з тим, 09.06.2016р. до суду надійшло клопотання Біляївської районної ради Одеської області про розгляд справи за відсутності її представника.(а.с.40 т.3)

Представники відповідача, ОСОБА_4 сільської ради, заперечували проти задоволення позовних вимог у повному обсязі зазначивши, що рішенням Біляївської районної ради «Про погодження Інструкції з виконання польотів на злітно-посадковому майданчику «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман» та встановлення приеродромної території» від 25.02.2011р. №122-VI вирішено рекомендувати керівництву Аероклуб «Одеса» довести до відома зацікавлених місцевих рад району та сектору регіонального розвитку, містобудування та архітектури Біляївської райдержадміністрації розміри встановленої приеродромної території навколо злітно-посадкового майданчика «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман», однак позивачем не виконано вказані рекомендації. Крім того, відповідач зазначав що вказане рішення Біляївської районної ради від 25.02.2011р. не надавало право позивачу користування приаеродромною територією. Разом з тим, відповідач наголошував, що проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селиша Набережне ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області погоджено з відповідними службами та організаціями і представлено на затвердження у встановленому законодавством порядку та отримав позитивні висновки Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, Управління Держземагенства у Біляївському районі Одеської області та пройшов державну експертизу землевпорядної документаці.

До участі у справі було залучено у якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ПАТ Одесцивільпроект та ФОП ОСОБА_8, які у судовому засіданні пояснили, що проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території ОСОБА_4 ради Біляївського району Одеської області було розроблено за вихідними даними наданими замовником проекту та жодної інформації щодо наявності обмежень, які повязані з використанням земельної ділянки ТОВ «Аероклуб «ОСОБА_2», надано не було.

Представники Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Управління Держгеокадастру у Біляївському районі Одеської області повідомлялись про день та час слухання справи, однак їх представники у судове засідання не з'явились.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

02.06.2006р. між Біляївською районною державною адміністрацією Одеської області та ТОВ «Аероклуб» ОСОБА_2» було укладено договір оренди землі, згідно п.1 якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення, яка находиться за межами населених пунктів на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області (а.с.24-27 т.1).

Пунктами 2,3 зазначеного договору оренди від 02.06.2006р. передбачено, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 101,19 га. забудованих земель під аеродром та відповідними спорудами. На земельній ділянці знаходяться обєкти нерухомого майна, які належать орендарю на підставі свідоцтва про право власності на будівлі №71 від 19.12.2003р. та згідно з договором оренди від 27.05.1998р.

Відповідно до додаткової угоди до зазначеного договору оренди земельної ділянки від 20.10.2009р. п.1 договору було викладено у наступній редакції: «орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення, яка знаходиться за межами населених пунктів на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області для розміщення спортивного аеродрому з метою розвитку авіаційних видів спорту, малої авіації (авіації загального призначення) та уставної діяльності орендаря» та згідно п.7 договору визначено, що він укладений на 24 роки до 2 червня 2030 року (а.с.33 т.1).

Рішенням Біляївської районної ради Одеської області «Про погодження Інструкції з виконання польотів на злітно-посадковому майданчику «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман» та встановлення приаеродромної території» від 25.02.2011р. №122-VI вирішено погодити Інструкцію з виконання польотів на злітно-посадковому майданчику «Спортивний аеродром «ОСОБА_2 -Лиман» та розміри зон польотів, згідно зі схемою №1 та підтримати клопотання керівництва Аероклуб «Одеса» щодо встановлення приаеродромної території навколо злітно-посадкового майданчика «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман» у розмірі 1,5 км. від контрольної точки аеродрому (а.с.34 т.1)

Як свідчать матеріали справи, 18.03.2013р. ОСОБА_4 сільською радою Біляївського району Одеської області прийнято рішення про затвердження генерального плану селища Набережне, Одеської області, Біляївського району, ОСОБА_4 ради №347/Р-ХХV-VІ, яким затверджено генеральний план селища Набережне, Одеської області, Біляївського району, ОСОБА_4 ради та надано згоду на виготовлення проекту землеустрою (а.с.12 т.2).

На підставі договору №07-30/3 від 30.07.2013р., за замовленням ОСОБА_4 сільської ради, ФОП ОСОБА_8 виготовлено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області.(а.с.2-281 т.2)

12.11.2013р Управлінням розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області прийнято висновок №1192, яким погоджено проектну документацію із землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району (а.с.67 т.1).

05.12.2014р. Управлінням Держземагенства у Біляївському районі Одеської області прийнято висновок про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області від №01-05-14/13401 (а.с.131-132 т.1)

11.12.2014р. ОСОБА_4 сільською радою Біляївського району Одеської прийнято рішення про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне №490/Р-ХХХХІІ-VІ, яким вирішено погодити проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне із додатковим включенням в межі селища 108,8471г.а землі та пропонувати Біляївській районній раді затвердити проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж та встановити площу селища Набережне 159,5507га. При цьому, відповідно до зазначеного рішення було також вирішено вилучити із загальної площі 0,2508га., що знаходяться в оренді ТОВ Аероклуб «Одеса» та 0,3544га. ріллі державної власності (а.с.160-161 т.1).

Відповідно до висновку державної експертизи землевпорядної документації від 16.02.2015р. №1, затвердженої заступником начальника Головного управління Держземагенства в Одеській області ОСОБА_9, зазначений проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області було повернуто на доопрацювання у звязку із тим, що він не в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам (а.с.68-69 т.1).

Рішенням Біляївської районної ради від 10.07.2015р. №45/753-VI було затверджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області із збільшенням загальної площі території населеного пункту з 51,3088га. до 159,5507га. за рахунок включення в межі селища Набережне прилеглих територій за межами існуючого населеного пункту на території ОСОБА_4 сільської ради (а.с.64 т.1).

Відповідно до ст.69 Повітряного кодексу України будівлі і природні об'єкти, розташовані на приаеродромній території, не повинні становити загрози для польотів повітряних суден. На приаеродромній території запроваджується особливий порядок здійснення діяльності, яка може вплинути на безпеку авіації та створити перешкоди для роботи наземних засобів зв'язку, навігації та спостереження. До такої діяльності належать: 1) будівництво, вибухові роботи; 2) діяльність, що сприяє скупченню птахів; 3) установлення радіовипромінювальних пристроїв; 4) роботи, пов'язані з використанням лазерних пристроїв, що можуть випромінювати у повітряний простір; 5) роботи, пов'язані із запуском ракет, метеорологічних радіозондів та куль-пілотів; 6) діяльність, пов'язана з польотами літальних апаратів, з викидами диму та газів, що можуть погіршувати видимість у районі аеродрому; 7) будівництво високовольтних повітряних ліній, висадка та вирощування дерев або зелених насаджень. Визначення умов забудови, використання землі і споруд та здійснення діяльності, зазначеної в частині другій цієї статті, на приаеродромній території здійснюється органами місцевого самоврядування згідно із законом за погодженням з експлуатантом аеродрому та уповноваженим органом з питань цивільної авіації. Інформація про розміри приаеродромної території доводиться експлуатантом аеродрому або постійного злітно-посадкового майданчика чи уповноваженою ним особою до відома відповідних органів місцевого самоврядування, на території здійснення повноважень яких знаходиться земельна ділянка, яка повністю чи частково належить до приаеродромної території. Розмір приаеродромної території залежить від розмірів аеродрому та визначається авіаційними правилами України. Для запобігання порушенню умов погодження, незаконному будівництву експлуатант аеродрому повинен здійснювати контроль за станом приаеродромної території. Експлуатант аеродрому та провайдер аеронавігаційного обслуговування за взаємною згодою та за згодою органів місцевого самоврядування мають право встановлювати на приаеродромній території та за її межами наземні засоби зв'язку, навігації та спостереження, світлотехнічні засоби, прокладати інженерні мережі, користуватися правом доступу до такого обладнання. У смугах повітряних підходів до аеродромів може бути обмежено спорудження об'єктів, у яких може одночасно перебувати значна кількість людей, а також об'єктів підвищеної небезпеки, обмежено розташування високовольтних повітряних ліній. Якщо дерева або гілки дерев становлять перешкоду для повітряного руху або розміщуються поблизу повітряних ліній електрозв'язку та електропостачання, антенно-фідерних пристроїв наземних засобів зв'язку, навігації та спостереження, світлотехнічних засобів, які заважають їх установленню або роботі, експлуатант аеродрому та провайдер аеронавігаційного обслуговування мають право вимагати усунення цих перешкод. Вимоги щодо обмежень та обліку перешкод встановлюються авіаційними правилами України. На відстані до 15 кілометрів від меж аеродрому забороняється відкрите складування харчових відходів, розміщення звалищ, спорудження або розбудова споруд, які сприяють масовому скупченню птахів і можуть створювати загрозу для повітряного руху. Органи виконавчої влади, юридичні та фізичні особи незалежно від форми власності, які допустили порушення порядку діяльності, зазначеної в частині другій цієї статті, містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, зобов'язані згідно з рішенням уповноваженого органу з питань цивільної авіації припинити будівництво чи діяльність, зазначену в частині другій цієї статті, до вирішення питання щодо можливості та умов подальшого будівництва відповідно до законодавства.

Будь-яка шкода, заподіяна власникові або експлуатантові аеродрому, постійного злітно-посадкового майданчика чи аеропорту та споживачу їхніх послуг, у тому числі експлуатанту повітряного судна, внаслідок порушень, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією чи іншою діяльністю на приаеродромній території, підлягає відшкодуванню відповідно до закону.

Згідно з п. 84 ч.1 ст.1 Повітряного кодексу України приаеродромна територія - це обмежена регламентованими розмірами місцевість навколо зареєстрованого згідно із встановленим порядком аеродрому (вертодрому) або постійного злітно-посадкового майданчика.

Відповідно до ч.2 ст.72 Земельного кодексу України на приаеродромній території відповідно до закону запроваджується особливий режим використання земель.

Відповідно до п.п. 8.3.1 - 8.3.3 п.8.3 Правил допуску до експлуатації злітно-посадкових майданчиків для польотів легких повітряних суден, які затверджені наказом Державної служби з нагляду за забезпеченням безпеки авіації №205 від 01.12.2004р. розташування злітно-посадкового майданчику, планування та виконання польотів з нього повинні відповідати інструкції з виконання польотів. Прилегла до злітно-посадкового майданчику місцевість повинна забезпечувати безпеку польотів повітряних суден. Віддалення злітно-посадкового майданчику, злітно-посадкова смуга для польотів літаків від межі населеного пункту повинно становити не менше 500 метрів від кінця злітно-посадкової смуги у напрямку зльоту та 150 метрів від бічних меж злітно-посадкової смуги.

При цьому, як встановлено у ході судового розгляду справи, збільшення загальної площі території населеного пункту з 51,3088га. до 159,5507га. за рахунок включення в межі селища Набережне прилеглих територій за межами населеного пункту на території ОСОБА_4 сільської ради згідно зазначеного проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області призвело до того, що межа зазначеного населеного пункту стала становити менш ніж 500 метрів від кінця злітно-посадкової смуги у напрямку зльоту та ніж 150 метрів від бічних меж злітно-посадкової смуги, що є порушенням вказаних вимог діючого законодавства.

Відповідно до ч.2 ст.173 Земельного кодексу України межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

Згідно з ч.2 ст.174 Земельного кодексу України рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які входять до складу відповідного району, приймаються районною радою за поданням відповідних сільських, селищних рад.

Відповідно до ст.186-1 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об'єкт будівництва або планується розташування такого об'єкта, подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури. Підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації. У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається замовником або розробником до центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, або його територіального органу для здійснення такої експертизи.

Разом з цим, відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи викладене суд вважає, що висновок Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 12.11.2013р. №1192, висновок Управління Держземагенства у Біляївському районі Одеської області від 05.12.2014р. №01-05-14/13401, рішення ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області від 11.12.2014р. №490/Р-ХХХХІІ-VІ та рішення Біляївської районної ради Одеської області від 10.07.2015р.№45/753-VІ прийняті без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення та без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, а тому вони є протиправними, а рішення ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області від 11.12.2014р. №490/Р-ХХХХІІ-VІ та Біляївської районної ради Одеської області від 10.07.2015р.№45/753-VІ у звязку із зазначеним також підлягають скасуванню.

При цьому, суд не вбачає підстав для визнання протиправним висновку державної експертизи землевпорядної документації від 16.02.2015р. №1, затвердженої заступником начальника Головного управління Держземагенства в Одеській області у звязку із тим, що відповідно до вказаного висновку проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Набережне на території ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області було повернуто на доопрацювання, а тому позовні вимоги ТОВАероклуб ОСОБА_2 в цій частині задоволенню не підлягають.

Суд не приймає до уваги посилання представників Біляївської районної ради та ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області на порушення ТОВАероклуб ОСОБА_2 вимог п.4 ст.69 Повітряного кодексу України щодо доведення до відома зацікавлених місцевих рад району та сектору регіонального розвитку, містобудування та архітектури Біляївської райдержадміністрації розмірів встановленої приеродромної території навколо злітно-посадкового майданчика «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман» з огляду на наступне. Відповідно до зазначеного пункту ст.69 Повітряного кодексу України передбачено, що інформація про розміри приаеродромної території доводиться експлуатантом аеродрому до відома відповідних органів місцевого самоврядування, на території здійснення повноважень яких знаходиться земельна ділянка, яка повністю чи частково належить до приаеродромної території, що відповідно і було зроблено шляхом прийняття рішення Біляївської районної ради Одеської області «Про погодження Інструкції з виконання польотів на злітно-посадковому майданчику «Спортивний аеродром «Одеса-Лиман» та встановлення приаеродромної території» від 25.02.2011р. №122-VI.

Крім того, згідно із правовим висновком зазначеним у Постанові Верховного Суду України від 01.07.2015р. по справі №6-184цс15, обовязковим для врахування в порядку ст.244-2 КАС України, відсутність окремого проекту землеустрою щодо встановлення прибережної захисної смуги не свідчить про відсутність самої прибережної захисної смуги, оскільки її розміри встановлені законом, що за аналогією закону можливо застосувати до зазначених правовідносин у звязку із тим, що встановлення приаеродромної території визначено вищезазначеними приписами діючого законодавства.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За таких обставин, суд вважає, що адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Аероклуб ОСОБА_2 підлягають задоволенню частково.

Керуючись ст.ст.158-163,167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Аероклуб ОСОБА_2 задовольнити частково.

Визнати протиправним висновок Управління розвитку інфраструктури, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 12.11.2013р. №1192.

Визнати протиправним висновок Управління Держземагенства у Біляївському районі Одеської області від 05.12.2014р. №01-05-14/13401.

Визнати протиправним та скасувати рішення ОСОБА_4 сільської ради Біляївського району Одеської області від 11.12.2014р. №490/Р-ХХХХІІ-VІ.

Визнати протиправним та скасувати рішення Біляївської районної ради Одеської області від 10.07.2015р.№45/753-VІ.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 13.06.2016р.

Суддя К.О. Танцюра