ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 червня 2016 року Справа № 813/1951/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сакалош В.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Кобелєвої Алли Михайлівни, Товариство з обмеженою відповідальністю «Факторингової компанія «Вектор плюс», Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вилучити запис,-
в с т а н о в и в :
13 червня 2016 року на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Кобелєвої Алли Михайлівни, Товариство з обмеженою відповідальністю «Факторингової компанія «Вектор плюс», Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції із вимогами:
-визнати протиправним та скасування рішення приватного нотаріуса Київського нотаріального округу Кобалєвої Алли Михайлівни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (із відкриттям розділу), індексний номер: 28711680 від 14.03.2016 року щодо реєстрації за Товаритсвом з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Вектор плюс» права власності на нерухоме майно, а саме: квартиру заг. пл. 82,7 кв.м., що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 873745546101;
-зобов'язати Реєстраційну службу Львівського міського управління юстиції вилучити запис з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності за реєстраційним номером об'єкта нерухомого майна 873745546101 щодо реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме: квартиру заг. пл. 82,7 кв.м., що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 за ТзОВ «Факторингова компанія «Вектор плюс».
Відповідно до вимог ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що таку подано без додержання вимог, визначених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, у відповідності до частини 1 статті 105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви.
Пунктом четвертим частини першої та частини другої статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог, згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Таким чином, слід зауважити, що у прохальній частині позовної заяви позивачем не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного із відповідачів.
Статтею 47 Кодексу адміністративного судочинства України прямо визначений склад осіб, які беруть участь у справі, а саме: сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Згідно з ч.1 ст.50 Кодексу адміністративного судочинства України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
За приписами ч.2, ч.3 ст.50 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до пункту 7 статті 3 КАС України, суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Під органами державної влади у контексті даної статті розуміються органи законодавчої, виконавчої та судової влади, а делеговані повноваження - це функції, повноваження (права і обов'язки), що їх набуває певний суб'єкт (орган чи посадова особа) шляхом передачі йому для виконання від іншого суб'єкта за власним рішенням останнього або на підставі норми закону (Указ Президента України "Про заходи щодо впровадження Концепції адміністративної реформи в Україні" від 22 липня 1998 року №810/98).
В даному випадку, виходячи із змісту позовних вимог, характеру спірних відносин та складу осіб, слід роз'яснити позивачу, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Вектор плюс» не є суб'єктом владних повноважень або особою, якій делеговано виконання таких повноважень в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, а тому не може бути відповідачем у справі.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За визначенням статті 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
В той же час, позивачем до позовної заяви не додано належного документа про сплату судового збору за подання даного позову.
Згідно абз.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсоткому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі, що встановлено частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичної особи встановлюється ставка судового збору 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" станом на 01.01.2016 року розмір мінімальної заробітної плати складає 1378,00 грн.
Тобто, фізичні особи при зверненні до суду з позовною вимогою немайнового характеру повинні сплачувати судовий збір в розмірі 551,20 грн. (0,4 х 1378,00 грн.).
В той же час, абз.2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, у разі подання до адміністративного суду позову, який містить кілька вимог немайнового характеру, належить сплатити судовий збір за кожну з вимог.
Як встановлено судом, позовні вимоги позивача носять дві вимоги немайнового характеру.
В контексті наведеного вище позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі по 551,20 грн. за кожну немайнову вимогу.
У відповідності до положень ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, вважаю, що вищенаведене унеможливлює вирішити питання про відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
у х в а л и в :
1.Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Кобелєвої Алли Михайлівни, Товариство з обмеженою відповідальністю «Факторингової компанія «Вектор плюс», Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вилучити запис.
2.Позивачу усунути у строк включно до 29 червня 2016 року недоліки позовної заяви, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.
3.Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення вказаних недоліків у строк до 29 червня 2016 року включно, позовна заява, яку залишено без руху, підлягає поверненню.
4.Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Сакалош В.М.