ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про відмову у заміні одного способу забезпечення позову іншим)
08 червня 2016 року Житомир Справа № 806/818/16
Категорія 5.1.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Токаревої М.С. суддів: Нагірняка М.Ф., Шуляк Л.А.
секретар - Мельниченко О.В.
за участю: відповідача
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом трудового колективу Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" в особі Первинної профспілкової організації Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" до Державного агентства лісових ресурсів України, комісії з припинення Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" в особі голови ліквідаційної комісії Ільїна Романа Валерійовича про зобов'язання переглянути наказ
в с т а н о в и в:
Трудовий колектив Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" в особі Первинної профспілкової організації Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Державного агентства лісових ресурсів України, комісії з припинення Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" в особі голови ліквідаційної комісії Ільїна Романа Валерійовича про зобов'язання переглянути наказ.
Ухвалою від 31.05.2016 було відкрито провадження даній у справі.
Одночасно, ухвалою від 31.05.2016 було вжито заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу Державного агентства лісових ресурсів України №217 від 28.04.2016 "Про припинення Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" та затвердження складу комісії" до ухвалення рішення у справі.
06.06.2016 на адресу суду засобами електронного зв'язку надійшло клопотання Державного агентства лісових ресурсів України про зміну способу забезпечення позову з формулювання "зупинення дії наказу Державного агентства лісових ресурсів України №217 від 28.04.2016 "Про припинення Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" та затвердження складу комісії" на "зупинення дії наказу Державного агентства лісових ресурсів України №217 від 28.04.2016 "Про припинення Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" та затвердження складу комісії в частині вчинення дій направлених на припинення підприємства". Клопотання обґрунтовано тим, що у зв'язку зі вжиттям заходів забезпечення позову ліквідаційну комісію було фактично позбавлено можливості нараховувати заробітну плату працівникам ДП "Житомирський військовий лісгосп".
Представник Державного агентства лісових ресурсів України просив клопотання про зміну способу забезпечення позову розглянути за його відсутності.
Позивач, трудовий колектив Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп", направив на адресу суду заперечення щодо задоволення клопотання Державного агентства лісових ресурсів України.
У судовому засіданні відповідач, комісія з припинення Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" в особі голови ліквідаційної комісії Ільїна Романа Валерійовича, клопотання Державного агентства лісових ресурсів України про зміну способу забезпечення позову підтримав та просив його задовольнити у повному обсязі.
Колегія суддів, заслухавши думку відповідача, дослідивши надані сторонами докази, дійшла висновку про необхідність відмови у задоволенні клопотання з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.118 КАС України відповідач або інша особа, яка бере участь у справі, у будь-який час має право заявити клопотання про заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим або скасування заходів забезпечення адміністративного позову. Таке клопотання розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення позивача та інших осіб, які беруть участь у справі.
З матеріалів справи вбачається, що Державним агентством лісових ресурсів України 28.04.2016 було винесено наказ №217 "Про припинення Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" та затвердження складу комісії".
Суд не приймає до уваги твердження Державного агентства лісових ресурсів України щодо того, що зупинення дії наказу про припинення Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" позбавляє можливості виплачувати заробітну плату працівникам Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" з наступних підстав.
З наданої позивачем копії протоколу №1 засідання комісії з припинення державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" вбачається, що на директора ДП "Житомирський військовий лісгосп" на період проведення процедури припинення підприємства покладено обов'язок забезпечити безперебійну організацію виробничого процесу, своєчасну сплату податків та виплату заробітної плати ( п.6 Протоколу).
Слід вказати, що за нормами ч.5, 7 ст.65 Господарського кодексу України керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами.
На всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом повинен укладатися колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства. Вимоги до змісту і порядок укладення колективних договорів визначаються законодавством про колективні договори.
Колегія суддів вважає за необхідне вказати, що дійсно умовами колективного договору ДП "Житомирський військовий лісгосп" передбачено виплату заробітної плати працівникам даного підприємства 2 рази на місяць, обов'язок щодо її виплати згідно норм чинного законодавства покладався на директора ДП "Житомирський військовий лісгосп".
З огляду на те, що у разі зупинення дії наказу Державного агентства лісових ресурсів України №217 від 28.04.2016 "Про припинення Державного підприємства "Житомирський військовий лісгосп" та затвердження складу комісії" підприємство повинно здійснювати своє функціонування на умовах та у порядку якому воно здійснювалося до його винесення, а обов'язок щодо оплати праці працівникам підприємства було покладено на одну ж і ту саму особу - директора ДП "Житомирський військовий лісгосп" колегія суддів дійшла висновку, що зупинення дії оскаржуваного наказу не може бути перешкодою у оплаті праці.
З огляду на викладене, суд вважає клопотання Державного агентства лісових ресурсів необґрунтованим та безпідставним, а тому відмовляє у його задоволенні.
Керуючись статтями 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання Державного агентства лісових ресурсів України про зміну способу забезпечення позову відмовити.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя М.С. Токарева
Судді М.Ф. Нагірняк
Л.А.Шуляк
Повний текст ухвали виготовлено 14 червня 2016 року.