Ухвала суду № 58273719, 07.06.2016, Господарський суд Херсонської області

Дата ухвалення
07.06.2016
Номер справи
5024/1985/2011
Номер документу
58273719
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Театральна, 18

тел. /0552/ 49-31-78, ОСОБА_1 сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

_______________УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"07" червня 2016 р. Справа № 5024/1985/2011

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригуза П.Д., при секретарі Литвиненко Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за заявою: Державної податкової інспекції у м. Херсоні, ідентифікаційний код 21296163, вул. І.Кулика, 143-А, м. Херсон,

до: Відкритого акціонерного товариства "Херсонвтормет", ідентифікаційний код 00193051, Миколаївське шосе, 30, м. Херсон,

про банкрутство

за участю представників сторін:

від кредиторів:

УПФУ в м. Херсоні - ОСОБА_1, довіреність № 43/13 від 04.01.2016;

ВВД ФСС НВВ ПЗУ у м. Херсоні - ОСОБА_2, довіреність № 02-25-523-6/835 від 14.04.2016;

від Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області - ОСОБА_3, довіреність № 2421/9/21-03-10-26 від 17.02.2016;

від боржника: ліквідатор, арбітражний керуючий ОСОБА_4

в с т а н о в и в:

Провадження у справі про банкрутство ВАТ "Херсонвтормет" порушено ухвалою господарського суду Херсонської області від 13.10.2011 за заявою ДПІ у м. Херсоні.

Постановою господарського суду від 29.11.2011 боржника визнано банкрутом, відкрито стосовно нього ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатора, а також призначено судове засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу яке неодноразово відкладалося у зв'язку з продовженням строків ліквідаційної процедури у звязку із здійсненням ліквідатором заходів з виявлення та повернення активів боржника для їх включення до ліквідаційної маси та вчиненням інших дій, пов'язаних із проведенням ліквідаційної процедури боржника.

Ухвалою господарського суду від 03.11.2015 повноваження ліквідатора арбітражного керуючого ОСОБА_5 були припинені та призначено арбітражного керуючого ОСОБА_4 ліквідатором ВАТ "Херсонвтормет". Продовжено строк ліквідаційної процедури на шість місяців та призначено судове засідання для розгляду звіту ліквідатора на 07.06.2016 року.

Ліквідатором подано до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута з відповідними додатками (том 3 а.с. 140-160), заявлено клопотання про його затвердження і припинення провадження у справі.

У судовому засіданні ліквідатор та представники кредиторів - УПФУ в м. Херсоні, Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області підтримали клопотання про припинення провадження у справі, просили його задовольнити.

Заслухавши звіт ліквідатора та думки представників кредиторів - УПФУ в м. Херсоні, Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що звіт ліквідатора може бути затверджено за наявними у справі доказами, які є достатніми для прийняття відповідного рішення і застосування наслідків затвердження звіту ліквідатора.

Як вбачається з наданого звіту ліквідатором в ході ліквідаційної процедури було вжито заходи щодо розшуку майна боржника, проведено інвентаризацію для встановлення наявного майна боржника, за результатами якої майнових активів банкрута не виявлено.

У відповідності до наданого ліквідатором реєстру вимог кредиторів до нього включені вимоги наступних кредиторів: Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні у сумі 76778, 55 грн.; ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" в сумі 980, 00 грн.; Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Херсоні в сумі 70209, 77 грн.; ДПІ м. Херсона Херсонської області ДПС в сумі 14852, 90 грн.; ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Херсонській області в сумі 1700, 00 грн.

Згідно приписів ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції, що діяла до 18.01.2013 року) вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

За таких обставин є усі наявні підстави для завершення ліквідаційної процедури за приписами ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Зазначеною нормою визначено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню. Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).

Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута.

Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону.

Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Як вбачається з матеріалів звіту ліквідатора, 31.05.2016 проведено засідання комітету кредиторів за участю представників УПФУ в м. Херсоні, якому належать 80 голосів, Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області, якій належить 14 голосів (том 3, а.с. 155). На засіданні розглянуто питання схвалення ліквідаційного звіту, ліквідаційного балансу та вирішення питання щодо доцільності подальшого продовження ліквідаційної процедури відносно боржника. Відповідно до протоколу члени комітету кредиторів, зясувавши відсутність конкретних фактів та відомостей про активи, які можна було би відшукати та включити до ліквідаційної маси, проголосували щодо погодження подання до господарського суду кінцевого ліквідаційного звіту та балансу ВАТ "Херсонвтормет" на затвердження. Рішення членами комітету кредиторів ухвалено одноголосно.

Господарський суд, згідно положень ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. Якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

Відповідно до ч. 3 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Згідно із приписами ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону. До компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; інші питання, передбачені цим Законом, зокрема схвалення звіту ліквідатора. Рішення комітету кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті - пропорційно сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, та кратну одній тисячі гривень.

Оскільки рішення про схвалення звіту ліквідатора ВАТ "Херсонвтормет" прийняте більшістю голосів кредиторів, присутніх на комітеті кредиторів, воно відповідає закону та має юридичне значення при вирішенні питання про затвердження господарським судом звіту ліквідатора.

За таких фактичних обставин та правових підстав звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс банкрута підлягають затвердженню, юридична особа - ліквідації і виключенню з Єдиного державного реєстру. У зв'язку із затвердженням звіту і ліквідаційного балансу провадження у справі припиняється.

Суд звертає увагу, що за приписами ст. 48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор забезпечує належне оформлення, упорядкування та зберігання всіх, у тому числі фінансово-господарських, документів банкрута протягом ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 5 ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" рішення суду про ліквідацію юридичної особи - банкрута направляється державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи - банкрута для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 4-5 ГПК України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України судових рішень - рішень, ухвал, постанов. Рішення і постанови приймаються іменем України.

Згідно до ч. 1 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено додаткові вимоги до форми і змісту судових рішень, встановлено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в суді, ухвалюється іменем України.

Суд, враховує, що ухвалою про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута закінчується розгляд справи в суді, отже застосовуються приписи ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Керуючись ст.ст. 26, 34, 45, 46, 48 п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, суд,

у х в а л и в:

1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Відкритого акціонерного товариства "Херсонвтормет", код ЄДРПОГФ 00193051, Миколаївське шосе, 30, м. Херсон.

2. Ліквідувати та виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань юридичну особу банкрута - Відкрите акціонерне товариство "Херсонвтормет", код ЄДРПОГФ № 00193051, Миколаївське шосе, 30, м. Херсон.

3. Вимоги усіх кредиторів визнати погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами - такими, що не підлягають виконанню.

4. Провадження у справі припинити.

5. Зобовязати ліквідатора виконати вимоги законодавства щодо збережності документів банкрута, надавши до справи та державному реєстратору відповідну довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

6. Ухвалу надіслати державному реєстратору, учасникам провадження, ліквідатору, органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Повний текст складено та підписано 13.06.2016

Суддя П.Д. Пригуза