Ухвала суду № 58268821, 13.06.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2016
Номер справи
813/1939/16
Номер документу
58268821
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

13 червня 2016 року

813/1939/16

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву публічного акціонерного товариства "Іскра" до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльність, стягнення коштів, -

встановила:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява публічного акціонерного товариства "Іскра" до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради з наступними позовними вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, яка полягає у невиплаті ПАТ "Іскра" компенсації фактичних витрат на виплату середнього заробітку працівникам, призначеним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за період з березня 2014 року по грудень 2015 року, в розмірі 136258,38 грн.;

- стягнути з Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради в користь ПАТ "Іскра" суму компенсації середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період в розмірі 136258,38 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Водночас, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Пунктом 4 ч. 1 цієї ж статті передбачено, що усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктом владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим пенсійним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг розглядаються місцевими загальними судами.

Виходячи з наведеного, а також аналізу позовних вимог, суд дійшов висновку про те, що дана справа, згідно визначених пунктів 1 та 4 ч. 1 ст. 18 КАС України правил предметної підсудності підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, а не окружному адміністративному суду.

Згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України, адміністративній справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Суддя зазначає, що позивачу з даним позовом слід звертатися до Сихівського районного суду м. Львова (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2).

У відповідності до ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст.ст. 17 – 19, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –

у х в а л и л а :

позовну заяву публічного акціонерного товариства "Іскра" до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльність, стягнення коштів, повернути позивачу у зв’язку з непідсудністю цьому адміністративному суду.

Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї документами, невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Потабенко В.А.