Постанова № 58268460, 10.06.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2016
Номер справи
805/1141/16-а
Номер документу
58268460
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 червня 2016 р. Справа № 805/1141/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Голошивця І.О., розглянув в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Міністерства освіти і науки України до Лиманської міської ради про скасування назви типу об’єкту.

Міністерство освіти і науки України звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Лиманської міської ради в якому просить (з урахуванням уточнень) скасувати назву типу об’єкту в свідоцтві про державну реєстрацію та свідоцтві про право власності на нерухоме майно від 20 листопада 2008 року, щодо житлової будівлі (гуртожиток № 1 літ. А-4, 1851, 0 кв.м.) за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4, яке було видане на ім’я Держави в особі Міністерства освіти і науки України, де формою власності є Держава, на підставі рішення виконкому Краснолиманської міської ради від 25 червня 2008 року № 228 в частині «нежитлова».

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що у власності Держави в особі Міністерства освіти і науки України, на балансі Краснолиманського професійно-технічного училища перебуває нерухоме майно, серед якого - гуртожиток № 1 літ. А-4, 1851,0 кв.м., розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4. При цьому, незважаючи на те, що гуртожиток є житловим приміщенням в свідоцтві про право власності на нерухоме майно від 20 листопада 2008 року, зазначено як тип об’єкту – нежитлова будівля гуртожиток. В процесі передачі даного об’єкта з державної власності до комунальної, було з’ясовано, що в описі приміщення гуртожиток № 1 літ. А-4, 1851, 0 кв.м. за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4 помилково визначений його тип. Позивач звертався до відповідача 12 квітня 2016 року з відповідним листом, в якому просив внести до свідоцтва про право власності виправлення щодо визначення типу вищезазначеного приміщення, як «житлове» відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДУ 018-2000. Проте, відповідач відмовився вчиняти дії по внесенню змін до свідоцтва про право власності, пославшись на відсутність повноважень.

Крім того, позивач посилається на те, що строк звернення до суду з даним позовом ним не пропущений, враховуючи момент з’ясування наявності помилки стосовно визначення типу приміщення, як «нежитлове» у свідоцтві про право власності, зокрема, щодо гуртожитку № 1 літ. А-4, 1851, 0 кв.м., розташованого за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4 помилково визначений його тип. Оскільки наявність помилки у визначенні типу приміщення стала очевидною лише у лютому 2016 року, а підстави звернення до суду виникли у квітні 2016 року, після відмови Краснолиманської міської ради самостійно внести зміни до свідоцтва про право власності на нерухоме майно, позивач, на його думку, звернувся до суду з позовом у встановлені чинним законодавством строки.

Представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі та просив розглядати справу в порядку письмового провадження.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог не заперечував, і також просив розглядати справу в письмовому провадженні. Відзив на позов вмотивовано тим, що в свідоцтві про право власності дійсно помилково визначено тип приміщення гуртожитку, як нежитловий. В той же час, відповідач зазначив, що він не має повноважень вносити зміни до свідоцтва про право власності на нерухоме майно та до свідоцтва про державну реєстрацію цього права власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту – КАС України) справа розглядається в порядку письмового провадження, та фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд, -

В С Т А Н О В И В:

Як вбачається з матеріалів справи, Краснолиманське професійно-технічне училище (далі по тексту - ПТУ) має статус юридичної особи, зареєстровано в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ 05536254) та є державною установою, що підтверджується відповідними довідками (а.с. 13-14, 24-26). Право власності на гуртожиток (нежитлова будівля, розташована за адресою Донецька обл., м. Красний Лиман, вул. Крупської, буд 4 літ. А-4, площа 1851, 0 кв.м.) зареєстровано 20 листопада 2008 року відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САС № 285732, видане власнику - Державі в особі Міністерства освіти і науки України (а.с. 16).

Свідоцтво про право власності на об’єкт нерухомості було видане відповідачем позивачу згідно до підпункту 2 пункту "а" статті 28, статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.96 р. № 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)", а також підпункту 8.1 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. № 7/5 та відповідає за формою і змістом вимогам чинного законодавства. Його видача здійснена відповідачем в межах повноважень, передбачених нормами чинного на той час законодавства.

Свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане органом місцевого самоврядування відповідно до п. 6 додатку № 2 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. № 7/5 на момент виникнення спірних правовідносин було належним правовстановлюючим документом для проведенні реєстрації права власності на нерухоме майно у відповідному Бюро технічної інвентаризації.

Згідно з Актом від 21 вересня 2015 року приймання-передачі в комунальну власність територіальної громади м. Красний Лиман нежитлової будівлі, гуртожитку, розташованого за адресою: м. Красний Лиман , вул. Крупської, 4, комісією було проведено обстеження вищезазначеного об’єкту, але фактично передача здійснена не була.

Зазначені обставини не заперечуються сторонами та визнані судом встановленими.

Підставою виникнення спірних правовідносин стало те, що під час передачі гуртожитку розташованого за адресою Донецька обл., м. Красний Лиман, вул. Крупської, буд 4 (далі по тексту - гуртожиток) з державної власності до комунальної, у лютому 2016 року працівниками Міністерства освіти і науки була виявлена помилка у визначенні типу даного об’єкту нерухомості. Це стало причиною звернення ПТУ до Краснолиманської міської Ради з листом від 12 квітня 2016 року № 01/16-107 щодо внесення змін до свідоцтва про право власності на гуртожиток. Листом від 18 квітня 2016 року № 10-114 (а.с. 17) Лиманською міською Радою Донецької області було відмовлено ПТУ у внесенні змін до свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САС № 285732 (далі по тексту – Свідоцтво про право власності на гуртожиток) щодо зміни типу об’єкта з нежитлового на житловий. Тобто, у даному випадку позивачем оскаржуються дії службових осіб органів виконавчої влади, вчинені під час проведення реєстраційних дій щодо нерухомого майна.

За умов ч. 3 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, дана категорія справ розглядається і вирішується місцевим загальним судом, як адміністративним або окружним адміністративним судом за вибором позивача. Оскільки позивач звернувся за вирішенням спору саме до окружного адміністративного суду, то суд вважає, що справа розглядається з дотриманням вимог про предметну підсудність.

Що стосується строку звернення позивача до суду з адміністративним позовом, то суд звертає увагу на наступне.

Оскільки нормами ч. 2 ст. 99 КАС України встановлено шестимісячний строк для звернення за захистом порушених прав, свобод та інтересів, а позивач дізнався про наявність помилки у Свідоцтві про право власності на гуртожиток у лютому 2016 року, суд вважає, що він не пропустив строк, встановлений для звернення до суду з адміністративним позовом, який надійшов до суду 26 квітня 2016 року № 1171/16 (а.с. 5).

Приймаючи рішення по справі суд керується наступним.

Підставою видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно стало прийняття відповідного Рішення Виконавчим комітетом Краснолиманської міської Ради від 25 червня 2008 року № 228 про передачу об’єкта нерухомості у власність позивачеві. При цьому, у вищезазначеному рішенні було вказано, що об’єкт нерухомості, зокрема, гуртожиток № 1 літ. А-4, 1851, 0 кв.м., розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4, є «нежилою будівлею».

Оскільки у Рішенні Виконавчого комітету Краснолиманської міської Ради від 25 червня 2008 року вирішено: оформити право державної власності на нежилі будівлі (які знаходяться на балансі Краснолиманського професійно-технічного училища, розташовані в м. Красний Лиман, а саме, навчальний корпус, гуртожиток, майстерні та гаражі) за державою в особі Міністерства освіти і науки України, видати свідоцтво про право власності, тип приміщень було визначено взагалі на все, як «нежилі будівлі», тому у свідоцтві про право власності було визначено тип приміщення гуртожитку, саме як нежитлова будівля.

Суд звертає увагу на те, що чинне законодавство України не містить визначення терміну «нежитлова будівля», в законодавстві, зокрема у Державному класифікаторі будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженому і введеному в дію наказом Держстандарту України від 17 серпня 2000 року № 507 (що діє і у теперішній час) визначено два типи приміщень «нежитлові» та «житлові». Проте, гуртожитки для учнів навчальних закладів по коду 1130.3 віднесені відповідно до розділу ІІ ДК 018-2000 до житлових приміщень.

Як вбачається з витягу № 20988282 від 20 листопада 2008 року про реєстрацію права власності на нерухоме майно, виданому Комунальним підприємством «Бюро технічної інвентаризації» м. Слов’янськ, бланк серії ССМ № 552055 (а.с 15), позивач зареєстрував право власності у відповідному реєстрі відповідно до норм чинного законодавства України, що діяло на час виникнення спірних правовідносин. При цьому, тип об’єкту нерухомості (гуртожиток № 1 літ. А-4, 1851, 0 кв.м., розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4) був визначений реєстратором у відповідності до зазначеного в первісних документах, як «нежитлове приміщення».

Відповідно до п.п. 1. 2.- 1.8. Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. № 7/5 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 р. за № 157/6445 (далі по тексту – Тимчасове положення № 7/5), державна реєстрація прав - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, а також права власності на об'єкти незавершеного будівництва шляхом внесення відповідного запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно. Державна реєстрація прав проводиться реєстраторами бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць, обслуговування на території яких здійснюється БТІ, створеними до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України" та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Обов'язковій державній реєстрації підлягають право власності та інші речові права на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування.

Державній реєстрації підлягають право власності та інші речові права на таке нерухоме майно: 1) житлові будинки; 2) квартири; 3) будівлі, в яких розташовані приміщення, призначені для перебування людини, розміщення рухомого майна, збереження матеріальних цінностей, здійснення виробництва тощо; 4) споруди (інженерні, гідротехнічні тощо) - земельні поліпшення, що не належать до будівель та приміщень, призначені для виконання спеціальних технічних функцій; 5) приміщення - частини внутрішнього об'єму житлових будинків, будівель, квартир, обмежені будівельними елементами. Державній реєстрації підлягає право власності на закінчене будівництвом нерухоме майно, яке прийняте в експлуатацію у встановленому законодавством порядку.

Державна реєстрація прав проводиться реєстратором БТІ за наявності матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених тим БТІ, реєстратор якого проводить державну реєстрацію прав на цей об'єкт.

Реєстр прав власності на нерухоме майно (далі - Реєстр прав) є єдиною державною інформаційною системою, що містить відомості про зареєстровані права, суб'єктів прав, об'єкти нерухомого майна та незавершеного будівництва (далі - об'єкти, права щодо яких підлягають державній реєстрації), правовстановлювальні документи та документи, на підставі яких проведено державну реєстрацію права власності на об'єкт незавершеного будівництва.

За умов п. 2.2. Тимчасового положення № 7/5, заява про державну реєстрацію прав подається реєстратору того БТІ, яке здійснює свою діяльність відповідно до договору з Адміністратором Реєстру прав на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій розташований об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації. До заяви про державну реєстрацію прав додаються правовстановлюючі документи (згідно до додатку № 2), їх нотаріально засвідчені копії, документи, що підтверджують оплату за проведення державної реєстрації прав та видачу витягу про державну реєстрацію прав, а також інші документи, визначені Положенням. Відповідальність за достовірність та повноту інформації у заяві про державну реєстрацію прав та доданих документах несе(уть) заявник (заявники).

Нормами п. 3.8. Тимчасового положення № 7/5 встановлено, що державній реєстрації підлягають виключно заявлені права за умови їх відповідності законодавству і поданим документам. Реєстратору БТІ забороняється тлумачити права або самостійно вносити зміни до відомостей про заявлені права.

Відповідно до п. 3.11. Тимчасового положення № 7/5, після внесення запису до відповідного розділу Реєстру прав реєстратор БТІ видає витяг про державну реєстрацію прав, який є невід'ємною частиною правовстановлювального документа.

Тобто, у даному випадку, відповідальність за визначення правильного типу об’єкту нерухомості несе позивач, який подавав правовстановлюючі документи для реєстрації права власності на гуртожиток № 1 літ. А-4, 1851, 0 кв.м., розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4. В той же час, реєстратором (БТІ м. Слов’янськ) право власності на нерухоме майно було проведено з дотриманням вимог чинного на той час законодавства.

Статтею 8 Житлового кодексу України передбачено, що переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі провадиться на підставі рішень відповідних органів та установ, в тому числі і органу місцевого самоврядування. Поряд з цим, процедуру і порядок переведення нежилих приміщень у житлові, законодавством не врегульовано.

Згідно вимог статті 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд і має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону, а при здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків - зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства.

Статтею 380 ЦК України визначається, житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання.

Відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 17 серпня 2000 року № 507, гуртожитки для учнів навчальних закладів по коду 1130.3 віднесені до житлових приміщень.

Згідно до рішення Виконавчого комітету Краснолиманської міської Ради від 25 червня 2008 року, Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 20 листопада 2008 року серії САС № 285732 та витягу № 20988282 від 20 листопада 2008 року серії ССМ № 552055 тип об’єкту нерухомості - гуртожитку № 1 літ. А-4 площею 1851, 0 кв.м., що розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4 визначено, як «нежитлова будівля» (а.с. 15, 16).

Тобто, під час реєстрації права власності на вищезазначений об’єкт нерухомості, у порушення розділу ІІ Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 17 серпня 2000 року № 507, заявником було подано на реєстрацію правовстановлюючі документи в яких помилково визначений тип об’єкту нерухомості, як «нежитлове приміщення», незважаючи на те, що гуртожитки для учнів навчальних закладів по коду 1130.3 віднесені до житлових приміщень. Зазначена помилка доводиться наявними в матеріалах справи доказами.

Тобто, у даному випадку тип об’єкту нерухомості було невірно визначено відповідачем в Рішенні Виконавчого комітету Краснолиманської міської Ради від 25 червня 2008 року під час передачі його у власність позивачеві. В свою чергу, реєстратором, яким на час виникнення спірних правовідносин було БТІ м. Слов’янськ реєстрація права власності на об’єкт нерухомості - гуртожиток № 1 літ. А-4 площею 1851,0 кв.м., що розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4 була здійснена з дотриманням норм чинного законодавства України.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необхідність виправлення вказаної помилки та зміну типу об’єкту нерухомості - гуртожиток № 1 літ. А-4 площею 1851, 0 кв.м., що розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4 на «житлова будівля».

Нормами п. 2.2. розділу ІІ чинного у теперішній час Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 12.12.2011 № 3502/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2011 року за № 1429/20167 (далі по тексту – Порядок № 3502/5), встановлено, що для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав заявник подає органу державної реєстрації прав, державним реєстратором якого було проведено державну реєстрацію прав, або нотаріусу, яким проведено державну реєстрацію прав, заяву та документи, визначені цим Порядком.

Згідно до п.п. 2.4. розділу ІІ Порядку № 3502/5 для внесення змін до записів Державного реєстру прав у зв'язку з допущенням технічної помилки заявник подає документ, у якому виявлено технічну помилку, та копії документів, визначені у пункті 2.3 цього розділу. У разі допущення технічної помилки не з вини державного реєстратора заявник подає документ про внесення плати за внесення змін до запису Державного реєстру прав.

Тобто, у даному випадку, підставою для внесення змін до запису в Державному реєстрі прав у зв’язку з виправленням технічної помилки, яка допущена не з вини Державного реєстратора, буде внесення змін у правовстановлюючі документи, які підтверджують право власності позивача на об’єкт нерухомого майна - гуртожиток № 1 літ. А-4 площею 1851,0 кв.м., що розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4, а саме - в Рішення Виконавчого комітету Краснолиманської міської Ради від 25 червня 2008 року, яке є підставою виникнення права власності позивача на вищезазначений об’єкт нерухомості.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Враховуючи, що позивач просить суд скасувати назву типу об’єкту нерухомості в свідоцтві про державну реєстрацію та в свідоцтві про право власності на нерухоме майно від 20 листопада 2008 року щодо житлової будівлі (гуртожиток № 1 літ. А-4, площею 1851,0 кв.м., розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4), а також з огляду на те, що чинним законодавством передбачено виправлення помилки допущеної під час реєстрації права власності на об’єкт нерухомості, суд, з метою ефективного захисту прав позивача, виходить за межі позовних вимог.

Тому, задовольняючи позовні вимоги, суд вважає за необхідне зобов’язати відповідача змінити тип об’єкту нерухомості (гуртожиток № 1 літ. А-4, площею 1851, 0 кв.м., розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4), шляхом внесення змін до рішення Виконавчого комітету Краснолиманської міської Ради від 25 червня 2008 року № 228 в частині визначення типу об’єкта нерухомого майна як «житлове приміщення» замість «нежила будівля», з відокремленням гуртожитку від інших приміщень, які зазначені в Рішенні та належать на праві власності Державі в особі Міністерства освіти і науки України, із зазначенням адреси його місцезнаходження.

В той же час, суд вважає за необхідне роз’яснити позивачеві, що вищезгадане Рішення Виконавчого комітету Краснолиманської міської Ради від 25 червня 2008 року № 228 з внесеними до нього виправленнями, буде підставою для внесення змін Державним реєстратором до Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2, 7-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 122-124, 126, 127, 128, 130, 133-135, 138-140, 143, 150–154, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Міністерства освіти і науки України до Лиманської міської ради Донецької області про скасування назви типу об’єкту – задовольнити.

Зобов’язати Лиманську міську раду Донецької області змінити тип об’єкту нерухомості (гуртожиток № 1 літ. А-4, площею 1851, 0 кв.м., розташований за адресою: Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Крупської, 4), шляхом внесення змін до рішення Виконавчого комітету Краснолиманської міської Ради від 25 червня 2008 року № 228 в частині визначення типу об’єкта нерухомого майна як «житлове приміщення» замість «нежила будівля», з відокремленням гуртожитку від інших приміщень, які зазначені в Рішенні та належать на праві власності Державі в особі Міністерства освіти і науки України, із зазначенням адреси його місцезнаходження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, складеної в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Голошивець І.О.