Справа № 592/5615/16-к
Провадження № 1-кс/592/2379/16
УХВАЛА
про дозвіл на проведення позапланової перевірки
13 червня 2016 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського райсуду м. Суми Князєв В.Б., за участю слідчого Сумського ВП (м.Суми) ГУ НП в Сумській області Власенко В.О., без фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянувши клопотання сторони кримінального провадження - слідчого Власенко В.О., про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Сумської центральної районної клінічної лікарні.
Перевіривши наданні матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасника судового провадження - слідчого Власенко В.О., -
Встановив:
Слідчий своє клопотання, погоджене з прокурором - керівником Сумської місцевої прокуратури Ковтуном В.М., обґрунтовує тим, що слідчим відділом Сумського ВП (м.Суми) ГУ НП в Сумській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12016200440001000 від 24.02.02.2016 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 ч.3 КК України, за фактом розтрати бюджетних коштів в грудні 2015 р. посадовими особами Сумської центральної районної клінічної лікарні за попередньою змовою з ФОП ОСОБА_3 та іншими невстановленими особами шляхом необґрунтованого завищення вартості під час закупівлі обладнання - імпульсних конденсаторів енергомістких типу «ИКЭ30/300» (блок молекулярних накопичувачів) у кількості 2 шт. за ціною - 195 000 гривень для рентгенівського флюорографічного апарату ТМ «КРАС» моделі 12Ф9 Україна пересувного флюорографічного кабінету на шасі автомобіля «ЗиЛ», д.н. НОМЕР_1.
В ході досудового розслідування отримані дані, які дають підстави вважати про наявність в діях посадових осіб Сумської центральної районної клінічної лікарні, ФОП ОСОБА_3, інших невстановлених осіб ознак попередньої змови з метою привласнення та розтрати бюджетних коштів на оплату товару.
Таким чином, на даний час виникла необхідність встановити законність використання бюджетних коштів при здійснення закупівлі молекулярних накопичувачів (імпульсних конденсаторів енергомістких типу «ИКЕ30/300) у ФОП ОСОБА_3 по договору Т-19 від 22.12.2015 р. на загальну суму 195 000 грн., що є підставами, які підлягають доказуванню відповідно до ст. 91 КПК України.
У зв'язку з цим необхідно перевірити документи, що стосуються вказаних питань на предмет правильності і достовірності внесених даних.
Сумська центральна районна клінічна лікарня зареєстрована за юридичною адресою: Сумська область, Сумський район, селище Сад, вулиця Паркова, буд.2\А, фактично знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Марко Вовчок, 2, код ЄРДПОУ 01981498, організаційно-правова форма - комунальний заклад.
Виходячи із зазначеного, Сумська центральна районна клінічна лікарня є підконтрольною установою у розумінні норм ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», інспектування якої у формі ревізії має здійснюватися Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами.
Вказаною ж статтею Закону, а також п. 4.1 Положення про державні фінансові інспекції у районах, містах та міжрайонні, об'єднані в районах та містах, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.10.2011 р. № 1236, визначено, що завданням фінінспекції є здійснення фінансового контролю, зокрема й за ефективним використанням бюджетних коштів, достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності.
З огляду на зазначене, територіальний орган Державної фінансової інспекції України - Державна фінансова інспекція в Сумській області, уповноважена перевіряти питання законності використання бюджетних коштів при здійсненні закупівлі молекулярних накопичувачів (імпульсних конденсаторів енергомістких типу «ИКЕ30/300) у ФОП ОСОБА_3 по договору Т-19 від 22.12.2015 р. на загальну суму 195 000 грн., а також дотримання порядку взяття на бухгалтерський облік та введення в експлуатацію комплектуючих (вказаних молекулярних накопичувачів) до медичного обладнання - флюорографу 12Ф9: без підтвердних документів щодо його виробництва,паспортів якості, інструкцій, гарантійних листів від виробника, тощо.
Згідно п. 2.1. Порядку взаємодії органів державної контрольно - ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки України, затвердженого спільним наказом Голів КРУ, МВС, СБУ та Генпрокуратури від 19.10.2006 р. № 346/1025/685/53,- органи ДКРС проводять планові та позапланові виїзні ревізії за зверненнями правоохоронних органів за місцезнаходженням об'єкта контролю відповідно до Закону та Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 р. N 550 (550-2006-п ).
Згідно ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»,- позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до ст. 242 КПК України,- слідчий або прокурор зобов'язані звернутися до експерта для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Відповідно до п.1.1 Р.3 науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 р.,- проведення ревізійних дій (визначення експертами-економістами будь-яких економічних показників без попереднього проведення документальних перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єкта контролю) не належить до завдань економічної експертизи.
Під час проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні документальні планові та позапланові перевірки з питань законності використання бюджетних коштів, дотримання вимог чинного законодавства за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2015 р. не проводились, точно сума заподіяних збитків державі не встановлена.
Враховуючи викладене, на даний час виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності Сумської центральної районної клінічної лікарні, яка зареєстрована за юридичною адресою: Сумська область, Сумський район, селище Сад, вулиця Паркова, буд.2\А, фактично знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Марко Вовчок, 2, код ЄРДПОУ 01981498, законності використання бюджетних коштів при здійсненні закупівлі молекулярних накопичувачів (імпульсних конденсаторів енергомістких типу «ИКЕ30/300) у ФОП ОСОБА_3 по договору Т-19 від 22.12.2015 р. на загальну суму 195 000 грн., а також дотримання порядку взяття на бухгалтерський облік та введення в експлуатацію комплектуючих (вказаних молекулярних накопичувачів) до медичного обладнання - флюорографу 12Ф9: без підтвердних документів щодо його виробництва,паспортів якості, інструкцій, гарантійних листів від виробника, тощо.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», п. 78.1.11 ст. 78 Податкового кодексу України, ст.ст. 40, 93, 110 КПК України, -
Постановив:
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності Сумської центральної районної клінічної лікарні, яка зареєстрована за юридичною адресою: Сумська область, Сумський район, селище Сад, вулиця Паркова, буд.2\А, фактично знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Марко Вовчок, 2, код ЄРДПОУ 01981498.
Проведення ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Сумській області, визначити строк проведення ревізії в межах 15 робочих днів, а саме: з 15 червня 2016 року до 04 липня 2016 року, охопивши перевіркою період з 01.01.2015 р. по 31.12.2015 р.
У ході ревізії дослідити наступні питання:
1. Законність використання бюджетних коштів при здійсненні закупівлі молекулярних накопичувачів (імпульсних конденсаторів енергомістких типу «ИКЕ30/300) у ФОП ОСОБА_3 по договору Т-19 від 22.12.2015 р. на загальну суму 195 000 грн.
2.Чи дотриманий порядок взяття на бухгалтерський облік та введення в експлуатацію комплектуючих: молекулярних накопичувачів (імпульсних конденсаторів енергомістких типу «ИКЕ30/300) до медичного обладнання - рентгенівського флюорографічного апарату ТМ «КРАС» моделі 12Ф9 Україна ( без підтвердних документів щодо його виробництва, паспортів якості, інструкцій, гарантійних листів від виробника, тощо).
При встановленні порушень, визначити розмір матеріальної шкоди (збитків) та суб'єкта, якому вона завдана.
У разі необхідності дослідити й інші питання, необхідність у дослідженні яким виникне в ході проведення ревізії та які матимуть важливе значення для повноти, неупередженості, об'єктивності та всебічності проведення ревізії і зробленого висновку за її результатом.
Строк дії ухвали - тридцять днів з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді не може бути оскаржена.
Слідчий суддя В.Б. Князєв