Постанова № 58265452, 07.06.2016, Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Дата ухвалення
07.06.2016
Номер справи
500/3719/15-а
Номер документу
58265452
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 500/3719/15-а

Провадження № 2-а/500/9/16

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2016 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

в складі: головуючого - судді Баннікової Н.В.

при секретарі - Топтигіній О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ізмаїл адміністративний позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Саф'янської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмету спору, Товариство з обмеженою відповідальністю «Дунайський аграрій» та Сільськогосподарський кооператив «Чапаєва» про визнання незаконним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

У червні 2015 р. ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом, підстави якого у судовому засіданні уточнила, до виконавчого комітету Саф'янської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення № 5 від 28.01.2015 р. «Про погодження ціни за спожиту воду населенню та іншим споживачам на 2015 р.». В обґрунтування своїх вимог зазначила, що при затверджені відповідачем тарифів за спожиту воду було порушено положення Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 03.12.2013 р. № 1428 «Про затвердження Змін до Порядку надання висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат під час формування тарифів на окремі види житлово-комунальних послуг», оскільки наданий СК «Чапаєва» розрахунок не пройшов передбаченої законом процедури погодження, зроблений без обґрунтування технічних, нормативних та фактичних даних, у розрахунку вказано надумані цифри без урахування технічної можливості свердловин, не враховано дохід від продажу води, тарифи є економічно необґрунтованими та безпідставно підвищеними Крім того, в порушення ст. 36 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» проект рішення не було оприлюднено, рішення про затвердження тарифів прийнято без проведення громадських слухань, передбачених ст. 11 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що є підставою для скасування рішення виконавчого комітету Саф'янської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області (а.с.2-4, 46-48, 127-128, 170-172).

07.06.2016 р. у судовому засіданні позовні вимоги за заявою позивача на підставі п.5 ч.1 ст.155 КАС України в частині визнання незаконним та скасування рішення з підстав економічної необґрунтованості тарифів - залишено без розгляду.

Голова виконавчого комітету Саф'янської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області проти задоволення адміністративного позову заперечувала, вважає, що оскаржуване рішення було прийнято в межах наданої компетенції, без порушень та відповідно до діючого законодавства є законним та таким, що скасуванню не підлягає.

Ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 12.10.2015 р. в якості третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмету спору, було залучено Товариство з обмеженою відповідальністю «Дунайський аграрій» та Сільськогосподарський кооператив «Чапаєва» (а.с.49).

Представник третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмету спору, проти задоволення адміністративного позову заперечувала, надала суду письмові пояснення (а.с.56-57, 102).

Заслухавши позивача, голову виконавчого комітету Саф'янської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області та представника третіх осіб, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку щодо відмови у задоволенні адміністративного позову, виходячи з наступного.

Згідно зі ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених Законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Статтею 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України.

Згідно з п.2 ч.1 статті 7 Закону України від 24 червня 2004 року № 1875-IV "Про житлово-комунальні послуги" до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.

Підпунктом 2 пункту "а" статті 28 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження: встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.

Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Саф'янської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області від 28.01.2015 р. № 5 «Про погодження ціни за спожиту воду населенню та іншим споживачам на 2015 р.» було встановлено тарифи за спожиту воду населенню та іншим споживачам на 2015 р.

Проте, доводи позивача на те, що розрахунок тарифів зроблено без обґрунтування технічних, нормативних та фактичних даних, у розрахунку вказано надумані цифри без урахування технічної можливості свердловин, не враховано дохід від продажу води тощо суд не перевіряє, оскільки вказані обставини стосуються економічного обґрунтування тарифів, але позовні вимоги за вказаних підстав за заявою позивача залишено без розгляду.

Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно із статтею 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Як визначено Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», регуляторний акт - це: прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання; прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи

вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини

у певній сфері, нормативно-правовим актом.

Відповідно до вказаного Закону регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою, уповноваженою на прийняття або схвалення регуляторного акта, якщо відсутній аналіз регуляторного впливу, проект регуляторного акта не був оприлюднений.

Виходячи зі змісту ст.9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій розробник цього проекту повідомляє у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону.

Статтєю 13 вказаного Закону визначено, що план діяльності регуляторного органу з підготовки проектів регуляторних актів та зміни до нього оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації цього регуляторного органу, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених цим регуляторним органом,та/або шляхом розміщення плану та змін до нього на офіційній сторінці відповідного регуляторного органу в мережі Інтернет. Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації розробника цього проекту, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених розробником цього проекту, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника проекту регуляторного акта в мережі Інтернет. Якщо в межах адміністративно-територіальної одиниці чи в населеному пункті не розповсюджуються друковані засоби масової інформації, а місцеві органи виконавчої влади, територіальні органи центральних органів виконавчої влади, органи та посадові особи місцевого самоврядування не мають своїх офіційних сторінок у мережі Інтернет, документи, зазначені у частинах першій - третій цієї статті, можуть оприлюднюватися у будь-який інший спосіб, який гарантує доведення інформації до мешканців відповідної адміністративно-територіальної одиниці чи до відповідної територіальної громади.

Згідно поясненням голови виконавчого комітету Саф'янської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, наданим у судовому засіданні, офіційну сторінку у мережі Інтернет на час затвердження рішення, а також друкованого засобу масової інформації відповідач не мав. Матеріали, надані ТОВ «Дунайський аграрій» для погодження цін на питну та технічну воду на 2015 рік були вивчені 22.01.2015 р. на засіданні робочої групи , яка вирішила надані матеріали, а також протокол робочої групи розмістити на інформаційному стенді Саф'янської сільської ради (а.с.173-176).

Отже, враховуючи вищевикладене, суд може прийти до висновку, що відповідач діяв на підставі, у межах наданих йому повноважень та у спосіб, що передбачені законами України.

Керуючись статті 7 Закону України від 24.06. 2004 року "Про житлово-комунальні послуги" ст.ст.24, 28 Закону України від 21.5.1997 року № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні"ст.ст.9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», ст. ст.9-11, 69 -71, 158-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Саф'янської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмету спору, Товариство з обмеженою відповідальністю «Дунайський аграрій» та Сільськогосподарський кооператив «Чапаєва» про визнання незаконним та скасування рішення № 5 від 28.01.2015 р. «Про погодження ціни за спожиту воду населенню та іншим споживачам на 2015 р.» - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Суддя:(підпис) З оригіналом згідно: Суддя: Н.В.Баннікова