Постанова № 5824846, 13.04.2009, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
13.04.2009
Номер справи
2-а-387
Номер документу
5824846
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2- а-387\2009 рік

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 квітня 2009 року

Олевський районний суд Житомирської області

в складі : головуючої – судді Охрімчук І.Г.

секретар Федорчук О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Олевську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення в Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними та стягнення заборгованості по допомозі на придбання чистих продуктів харчування та доплати до заробітної плати у зв’язку з проживанням та роботою на радіоактивно забрудненій території

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить суд визнати дії відповідача протиправними та стягнути на його користь 16 502,80 грн. доплати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення та 4 949,40 грн. недоплаченої допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення у зв’язку з тим, що він є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ої категорії, проживає та працює на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.

Позивач, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є потерпілим 4-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій проживає та працює позивач, а саме м. Олевськ Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони посиленого радіологічного контролю, що стверджується відомостями паспорта громадянина України, посвідченням потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС.

Позивач працює і отримує щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується обставинами зазначеними у запереченні відповідача та довідкою з місця роботи позивача.

Відповідно до ст.ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні посиленого радіологічного контролю -30 % процентів від мінімальної заробітної плати та доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Допомога та доплата до заробітної плати в розмірі передбаченому законом позивачу виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розміри 1.60 грн., доплата в розмірі 5.20 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні посиленого радіологічного контролю – 30 % від мінімальної заробітної плати, а також виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Допомога та доплата нараховуються та виплачуються за місцем роботи та за місцем проживання.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірним, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивача у його правах на отримання допомоги в розмірі зазначеному в ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушив його право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Виходячи з вище наведених обставин суд вважає, що позов в частині стягнення допомоги до заробітної плати може бути задоволений тільки в межах річного строку, як це передбачено ст. 99 КАС України. Виплата допомоги про стягнення якої просить позивач передбачено законом України як актом вищої юридичної сили і який діє не один рік, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата допомоги позивачу, як потерпілому внаслідок аварії на ЧАЕС, тому йому було відомо про порушення його права на початку виплати зазначених коштів. Крім того позивачем не надано суду доказів про наявність поважних причин пропуску річного строку на звернення з позовом до суду.

З 01.04.2008 року по 01.04.2009 року позивачу не доплачена допомога, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 1978,80 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі останніх 12 місяців та відповідно до розміру допомоги встановленої законом .

Враховуючи те, що доплата до заробітної плати особі, яка працює на території радіоактивного забруднення входить в структуру їх заробітної плати суд прийшов до висновку, що позов в частині стягнення зазначеної доплати повинен бути задоволений за весь період визначений позивачем.

З 01.04.2006 року по 01.04.2009 року позивачу не доплачена доплата до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 16502,80 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі останніх 36 місяців та відповідно до розміру доплати встановленої законом.

Керуючись ст. ст. 11,71,86,99, 160,161 КАС України та ст. ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “ суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області по невиплаті допомоги на придбання чистих продуктів харчування та доплати до заробітної плати у відповідності із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ - протиправними.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2 1978,80 грн. допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.

Стягнути Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 53.04 грн. судового збору.

Стягнути Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2 16502,80 грн. доплати до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.

Стягнути Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку №35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 165,03 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя :