ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 травня 2016 р.
справа № П/811/31/16
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Шлай А.В. перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційної скарги Кіровоградської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2016 року по справі № П/811/31/16 за позовом Приватного акціонерного товариства «Гідросила АПМ» до Управління державної казначейської служби України у м. Кіровограді Кіровоградської області, Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області, Кіровоградської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби в Кіровоградській області про стягнення пені,-
в с т а н о в и в:
Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2016 року позов задоволено частково. Суд стягнув з Державного бюджету України на користь приватного акціонерного товариства «Гідросила АПМ» пеню у сумі 43627,42 грн., яка нарахована на суму своєчасно невідшкодованого податку на додану вартість. В іншій частині позову відмовлено.
Не погодившись із рішенням суду, Кіровоградська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління державної фіскальної служби в Кіровоградській області подала апеляційну скаргу, яка подана з порушенням строку, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
24 лютого 2016 року Кіровоградським окружним адміністративним судом у порядку письмового провадження розглянуто справу № П/811/31/16. Вперше апеляційна скарга на зазначену постанову подана Кіровоградською об'єднаною держаною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Кіровоградській області 29.02.2016 року, тобто в межах строку на апеляційне оскарження. Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 13.04.2016 року апеляційну скаргу відповідача повернуто. Вдруге апеляційна скарга подана 05.05.2016 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження, надано клопотання про його поновлення.
Обґрунтовуючи клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, посилається на те, що відповідач не позбавлений правом повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом після повернення апеляційної скарги.
Підставою для поновлення пропущеного процесуального строку, відповідно до частини першої статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України, може бути лише наявність поважних причин такого його пропуску.
Поважними причинами визнаються такі обставини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення, пов’язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами для своєчасного вчинення передбачених Кодексом адміністративного судочинства дій та підтверджені належними доказами.
Зазначені відповідачем обставини не є поважними та не можуть бути підставою для поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження.
Відповідно до частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, апелянтом порушено вимоги частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України в частині несплати судового збору.
Кіровоградською об'єднаною держаною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Кіровоградській області заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обґрунтовано відсутністю фінансування на 2016 рік на сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, яка кореспондується з приписами статті 8 Закону України "Про судовий збір", суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Заявник відповідного клопотання повинен навести доводи і подати докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджав сплаті ним судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Розглянувши доводи, наведені заявником апеляційної скарги щодо звільнення від сплати судового збору, суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо відсутності підстав для задоволення зазначеного клопотання у зв’язку з тим, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення та розстрочення оплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від оплати. Аналогічна правова позиція висловлена і в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду від 05.02.2016 р. № 2 "Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” .
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
При поданні до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру юридичною особою розмір ставок судового збору становив 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, оскільки при поданні адміністративного позову сплаті підлягала сума судового збору в розмірі 25605,22 грн. (1,5 відсотка ціни позову), то при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду заявнику апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір в розмірі 28165,74грн. (110%*25605,22 =28165,74) за реквізитами:
Отримувач коштів УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989274
Банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровськ
Код банку отримувача (МФО) 805012
Рахунок отримувача 31217206781004
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу та постановляється ухвала про залишення її без руху.
Враховуючи те, що особа, яка подала апеляційну скаргу пропустила строк на апеляційне оскарження, а вказані підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження не є поважними та не сплачено судовий збір, таку апеляційну скаргу слід залишити без руху та запропонувати відповідачу протягом тридцяти днів, з моменту отримання копії цієї ухвали, подати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній інших підстав для поновлення такого строку та надати до суду оригінал платіжного документу про сплату судового збору.
Керуючись статтями 88, 108, 186, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
В задоволенні заяви Кіровоградської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Кіровоградської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2016 року по справі № П/811/31/16 залишити без руху та надати тридцятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого адміністративного суду України.
Суддя А.В. Шлай