ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
06 червня 2016 р. справа №804/3350/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Степаненко В.В., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до Державного реєстратора Головного управління Головного територіального управління Міністерства юстиції України в Дніпропетровській області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про заборону вчиняти певні дії та зобовязання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
03 червня 2016 року ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Державного реєстратора Головного управління Головного територіального управління Міністерства юстиції України в Дніпропетровській області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про зобовязання вчинити дії.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 2 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивачів, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Всупереч приписам чинного законодавства, як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем не зазначено прізвища, імя та по-батькові Відповідача по справі, а саме не вказано до якого Державного реєстратора Головного управління Головного територіального управління Міністерства юстиції України в Дніпропетровській області звернено позовні вимоги.
Поряд із цим, суд зазначає, що відповідно до частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Таким чином, суд проходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають уточненню із зазначенням прізвища, імя та по-батькові Відповідача та з урахуванням статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивачем до матеріалів позовної заяви не надано жодних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та не зазначено причин неможливості надання таких доказів.
Також суд зазначає, частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України також передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Перевіривши матеріали позову, суд встановив, що позивачем серед позовних вимог заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до 30 червня 2016 року, однак не наведено жодного обґрунтування поданого клопотання та не надано доказів на підтвердження скрутного матеріального становища позивача.
Згідно з приписами частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Частиною 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Частина 2 вказаної статті передбачає, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача, оскільки позивачем не додано жодних доказів тяжкого майнового стану та не наведено обґрунтованих обставин для відстрочення сплати судового збору.
З матеріалів позову вбачається, що позивач позивачем заявлено 2 позовні вимоги немайнового характеру.
У відповідності до підпункту 1 пункту 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1 102,40 грн.
За наведених обставин позивачам необхідно сплатити судовий збір за наступними реквізитами: отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ (отримувача) 37989253, рахунок: 31210206784008, Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код бюджетної класифікації доходів: 22030001, призначення платежу: судовий збір у розмірі 1 102 гривень 40 копійок, Дніпропетровський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ(суду) 34824364.
Перевіривши матеріали позову, суд встановив, що позивачем серед позовних вимог заявлено клопотання про забезпечення позову, однак позивач не сплатив судовий збір за подання заяви про забезпечення позову, як того вимагає Закон України «Про судовий збір».
Відповідно частини 7 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
У відповідності до підпункту 6 пункту 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову 0,3 розмір мінімальної заробітної плати.
За наведених обставин позивачу необхідно сплатити судовий збір за клопотання про забезпечення адміністративного позову за наступними реквізитами: отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ (отримувача) 37989253, рахунок: 31210206784008, Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код бюджетної класифікації доходів: 22030001, призначення платежу: судовий збір у розмірі 413 гривень 40 копійок, Дніпропетровський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ(суду) 34824364.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного суд залишає подану заяву без руху та пропонує позивачу усунути наступні недоліки, а саме надати до суду:
-оригінал квитанції про сплату судового збору за позовні вимоги немайнового характеру у сумі 1102,40 грн.;
-оригінал квитанції про сплату судового збору за клопотання про забезпечення адміністративного позову за клопотання про забезпечення позову у розмірі 413,40 грн.;
-уточнення позовної заяви із зазначенням прізвища, імя та по-батькові Відповідача та з урахуванням статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України;
-докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, або у разі неможливості самостійного надання причини неможливості надання таких доказів.
Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
у х в а л и в:
Клопотання ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову залишити без руху.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного реєстратора Головного управління Головного територіального управління Міністерства юстиції України в Дніпропетровській області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про зобовязання вчинити дії залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали усунути недоліки позовної заяви, які зазначені в ухвалі.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви, згідно частини 6 цієї ж статті, не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_4