Справа № 136/866/16-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2016 року м. Липовець
Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Стадник С.І., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від заступника начальника Іллінецької ОДПІ у Вінницькій області про притягнення до відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, фізичної особи-підприємця, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за частиною 1 статті 1641 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Липовецького районного суду Вінницької області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 1641 КУпАП.
Судом встановлено, що Іллінецькою ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області проведено позапланову перевірку діяльності ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового законодавства під час здійснення фінансово-господарської діяльності з Товариством з обмеженою відповідальністю "Прод-Торг" (код ЄДРПОУ 39254345), Товариства з обмеженою відповідальністю "Ділові ініціативи" (код ЄДРПОУ 39529293), Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницябудремсервіс" (код ЄДРПОУ 39445486) за період з 01.01.2015 року по 31.05.2015 року.
За результатами перевірки 08.04.2016 року складено Акт № 16/13-026/НОМЕР_1, яким встановлено, що в квітні-травні 2015 року ФОП ОСОБА_1, який перебуває на спрощеній системі оподаткування, отримав дохід в сумі 450000 гривень.
З протоколу про адміністративне правопорушення слідує, що станом на 08.04.2016 року ФОП ОСОБА_1 декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік в строк до 09.02.2016 року до контролюючого органу не подав, чим порушив пункту 177.5 статті 177 ПК України, за що відповідальність передбачена за частиною 1 статті 1641 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1641 КУпАП, визнав повністю при вищевказаних фактичних обставинах, які ним не оспорюються.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення встановлена судом на підставі його пояснень та даних, що зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, а також акті про результати документальної виїзної позапланової перевірки, які в силу статті 251 КУпАП є доказами в справі про адміністративне правопорушення.
При призначенні виду та розміру адміністративного стягнення враховується особа порушника, ступінь його вини, характер вчиненого правопорушення, майновий стан, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Дослідивши обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, оцінивши докази, встановивши обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення щире розкаяння, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, особу винного, суд дійшов висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, який встановлений санкцією даної статті.
Відповідно до статті 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно статті 4 ч.2 п.5 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, до спеціального фонду Державного бюджету України підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 275,60 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись пп. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49, п. 177.5 ст. 177 ПК України, ст. 23, 27, 33-35, 1641 ч.1, 221, 251, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1641 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 (пяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят пять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1) судовий збір в сумі 275 (двісті сімдесят пять) грн. 60 коп., зарахувавши його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Вінницької області через Липовецький районний суд Вінницької області.
Суддя С.І. Стадник