Ухвала суду № 58218849, 09.06.2016, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
09.06.2016
Номер справи
912/3771/15
Номер документу
58218849
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

УХВАЛА

09 червня 2016 року Справа № 912/3771/15

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М. розглянувши в засіданні суду справу № 912/3771/15 від 29.10.2015 року про банкрутство комунального підприємства "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі" (далі КП "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі"), 26000, Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Толстого, 27,

ПРЕДСТАВНИКИ:

від кредиторів (голови комітету кредиторів) участі не брали;

від боржника керуючий санацією гр. ОСОБА_1, директор КП "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі" за розпорядженням № 17 від 18.01.2016 року Новомиргородського міського голови.

розпорядник майна, арбітражний керуючий ОСОБА_2 - участі не брав.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 29.10.2015 року господарський суд порушив провадження у справі про банкрутство і відкрив процедуру санації КП "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі". Ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - КП "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі". Ввів процедуру розпорядження майном боржника КП "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі" на строк 115 календарних днів. Призначив розпорядником майна боржника КП "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі" арбітражного керуючого ОСОБА_2

Ухвалою від 19.01.2016 року господарський суд визнав грошові вимоги кредиторів та затвердив реєстр вимог кредиторів боржника КП "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі". Зобов'язав розпорядника майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2 в порядку, визначеному статтею 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), письмово повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення, за місцезнаходженням боржника, не пізніше 29.01.2016 року. Рішення (протокол) зборів кредиторів про створення та склад комітету кредиторів подати господарському суду не пізніше 05.02.2016 року разом з довіреностями представників кредиторів на участь у справі про банкрутство, письмовими повідомленнями розпорядника майна на адресу кредиторів про час і місце проведення перших зборів кредиторів разом з доказами їх направлення кредиторам. Зобов'язав розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого ОСОБА_2 до 05.02.2016 року подати суду звіт про свою діяльність в якості розпорядника майном боржника, відомості про фінансове становище боржника, а також інформацію про виявлення ознак фіктивного банкрутства боржника чи доведення до банкрутства у відповідності із Методичними рекомендаціями щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затвердженими наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 № 14, з врахуванням змін внесених наказом № 1361 від 26.10.2010 року Міністерства економіки України. Зобовязав боржника та розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого ОСОБА_2 організувати обрання представника працівників боржника в порядку, встановленому абз. 13 ст. 1 Закону, та надати йому можливість представляти інтереси працівників боржника при проведенні послідуючих процедур банкрутства. Копію протоколу загальних зборів про обрання представника працівників боржника подати господарському суду до 05.02.2016 року. Повідомити суду адресу місця проживання представника працівників боржника. Зобов'язав комітет кредиторів боржника подати суду у місячний строк від дати його утворення схвалений план санації боржника. Засідання суду, щодо затвердження плану санації боржника, призначив на 01.03.2016 року. Втретє зобов'язав розпорядника майна - арбітражного керуючого ОСОБА_2 негайно надати господарському суду докази повідомлення, після 29.10.2015 року, суду (судів) (господарської, адміністративної та цивільної юрисдикції), який (які) розглядає позовні вимоги конкурсних кредиторів до боржника про офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство.

Ухвалою від 01.03.2016 року господарський суд клопотання № 1 від 11.02.2016 року комітету кредиторів задовольнив. Припинив повноваження гр. ОСОБА_3, в якості керуючого санацією боржника. Призначив керуючим санацією боржника комунального підприємства "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі" (ідент. код 37738410) керівника боржника ОСОБА_1

Після неодноразового відкладення засідання суду, щодо затвердження плану санації боржника, у звязку з невиконання учасниками провадження у справі про банкрутство вимог Закону, 01.06.2016 року до господарського суду комітетом кредиторів надано план санації боржника, схвалений комітетом кредиторів (протокол № 5 від 27.05.2016 року), з клопотанням про його затвердження.

Крім того, керуючим санацією боржника 07.06.2016 року надано суду відомості щодо інвентаризації майна боржника, вартості майна боржника, яке належить йому на праві власності чи повного господарського відання, за даними обліку боржника, а також відомості про суму кредиторської заборгованості КП "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі" станом на даний час.

Відповідно до ч. 9 ст. 94 Закону комітет кредиторів у місячний строк від дати його утворення повинен подати господарському суду схвалений план санації боржника.

Частиною 10 ст. 94 Закону встановлено, що господарський суд затверджує план санації боржника, про що виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у встановленому порядку. Боржник розпочинає виконання плану санації після його затвердження судом.

Вимоги до плану санації визначені у статтях 29, 30 Закону.

Згідно приписів ч. 1 ст. 29 Закону план санації має містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника; умови про виконання зобов'язань боржника третіми особами, задоволення вимог кредиторів іншим способом, що не суперечить законодавству, відшкодування коштів, витрачених на проведення зборів акціонерів та (або) засідань органів управління боржника відповідно до цього Закону. План санації має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак неплатоспроможності, визначених цим Законом. У разі наявності інвесторів план санації розробляється та підписується інвесторами. План санації обов'язково повинен передбачати забезпечення погашення заборгованості боржника з виплати заробітної плати. План санації боржника повинен передбачати погашення вимог кредиторів з урахуванням черговості, встановленої цим Законом (ч.5 ст.29 Закону).

Частиною 6 вищенаведеної статті Закону передбачено, що план санації розглядається зборами комітету кредиторів та вважається схваленим, якщо він підтриманий більше як половиною голосів кредиторів членів комітету кредиторів.

Відповідно до ч. 7 ст. 29 Закону визначено, що комітет кредиторів може прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати його на затвердження господарського суду; відхилити план санації і звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

У відповідності до ст. 30 Закону план санації повинен бути схвалений всіма забезпеченими кредиторами.

При затвердженні плану санації господарський суд зобов'язаний з'ясувати істотні умови плану санації та надати їм правову оцінку.

На підставі поданих матеріалів справи та приписів чинного законодавства, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання № 14/2-94113 від 30.05.2016 року комітету кредиторів, з огляду на таке.

Згідно ч. 6 ст. 28 Закону керуючий санацією зобов'язаний розробити та подати до суду у випадках, передбачених цим Законом, план санації, погоджений з комітетом кредиторів.

Зборами комітету кредиторів на засіданні 27.05.2016 прийнято рішення про схвалення плану санації КП "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі".

В силу приписів ч. 2 ст. 29 Закону заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містять план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; відстрочення та/або розстрочення платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Закону; продаж частини майна боржника; виконання зобов'язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань; відчуження майна та погашення зобов'язань боржника шляхом заміщення активів; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації; одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується відповідно до вимог цього Закону позачергово за рахунок продажу майна боржника; інші способи відновлення платоспроможності боржника.

Враховуючи зазначені вимоги до плану санації, в плані санації мають міститися умови про задоволення вимог кредиторів лише у спосіб передбачений Законом. Керуючий санацією повинен при розробленні плану санації шляхом розрахунків з посиланням на первинні документи, зокрема ті, які підтверджують право власності на майно боржника, визначити систему заходів та строк відновлення платоспроможності боржника; строк, розмір та черговість виплати боргу кредиторам. При цьому Закон не вимагає від керуючого санацією обов'язкового додавання до поданого до суду на затвердження плану санації всіх первинних документів, в тому числі документів фінансової та статистичної звітності підприємства боржника. Водночас, як вбачається з наявних матеріалів справи суду надані документи фінансової звітності боржника, на підставі яких керуючим санацією були зроблені висновки щодо фінансово-господарської діяльності підприємства, які відображені у плані санації.

В представленому суду плані санації передбачені фінансово економічні, організаційно-правові, виробничо-технічні та соціальні заходи з відновлення платоспроможності боржника та задоволення вимог кредиторів (п.5 плану санації)

Зокрема у 5.5. плану санації зазначено, що санаційні заходи організаційно-правового характеру спрямовуватимуться на вдосконалення організаційної структури підприємства, організаційно-правових форм бізнесу, підвищення якості менеджменту, звільнення підприємства від непродуктивних виробничих структур, поліпшення виробничих стосунків між членами трудового колективу тощо. У цьому контексті КП НМІМ планує йти по шляху санації зі збереженням існуючого юридичного статусу підприємства.

ОСОБА_2 пунктом 5.6. плану санації - виробничо-технічні санаційні заходи планується проводити шляхом модернізації та оновленням виробничих фондів, зі зменшенням простоїв та поліпшенням надійності їх використання, надання в оренду, на умовах лізингу, тощо, мобілізацією санаційних резервів у своїй сфері діяльності. Власник підприємства - Новомиргородська міська рада рішенням сесії від 23.10.2014 року уже інтенсифікувала надання технічно - фінансової допомоги КП НМІМ з боку міської ради відповідно до діючої програми, зокрема у вирішенні питання придбання екскаватора -300 тис. грн., додатково вже

виділено підприємству 60 тис. грн. на оновлення обладнання та виконання заходів.

Пунктом 5.7. плану санації визначено, що оскільки санація підприємства пов'язана, як правило, зі скороченням зайвого персоналу, велике значення мають санаційні заходи соціального характеру. Так як одночасне звільнення великої кількості працівників може призвести до соціальної не стабільності в регіоні, то керівництвом підприємства буде проводитись обміркована політика звільнення у взаємозв'язку із реалізацією соціального плану проекту санації.

Керівництвом КП НМІМ передбачено проведення заходів, спрямованих на створення та фінансування системи перепідготовки кадрів, пошук і пропозиція альтернативних робочих місць, додаткові виплати з безробіття, надання звільненим працівникам позик, тощо. (п. 5.8. плану санації)

У зв'язку з відсутністю для залучення відновлення платоспроможності боржника інвесторів, відсутністю для виконання зобов'язань боржника третіх осіб та виходячи з того, що підприємство не має можливості використати для залучення відновлення платоспроможності інших додаткових коштів, в тому числі кредитів (все майно КП „НМІМ" перебуває на праві господарського управління) тому одним із можливих шляхів подолання кризи залишається існуюча дебіторська заборгованість , яка на 01.10.2015 року складає 779, 0 тис. грн. а також реалізація неліквідного майна, зменшення виробничих запасів, надання додаткових послуг, виконання програми економії витрат по КП НМІМ.

Планується при допомозі сучасної системи SPRUT стягнення з населення заборгованості за отримані комунальні послуги. В результаті проведення претензійно - позовної роботи по стягненню реальної дебіторської заборгованості, планується отримати 580, 0 тис. грн.. а також реалізація неліквідного майна на суму 127, 9 тис. грн. (металолом від демонтажу недіючого водопроводу від Троянівського водозабору), від зменшення виробничих запасів на 31, 0 тис. грн., від надання додаткових послуг на 15, 0 тис. грн.

Планується впорядкування діючих тарифів по теплопостачанню, водопостачанню . що дасть змогу за 2016 рік отримати прибуток.

Погашення вимог кредиторів першої черги передбачено протягом двох місяців після затвердження плану санації.

План санації схвалено комітетом кредиторів боржника, він містить заходи, які не суперечать закону та спрямовані на погашення вимог кредиторів, а в результаті - відновлення платоспроможності боржника у межах строку процедури санації.

Враховуючи, що поданий суду на затвердження план санації містить перелік кредиторів, певні строки та черговість погашення заборгованості кредиторів (вимоги забезпечені заставою майна боржника відсутні), а також містить конкретні заходи з відновлення платоспроможності боржника, чіткі відомості про конкретні заходи оздоровлення фінансового стану підприємства, суд вважає поданий план санації таким, що підлягає затвердженню.

Керуючись ст. 1, 2, 26, 29, 94 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. 4-1, 22, 32-34, 43, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Затвердити, схвалений комітетом кредиторів, план санації боржника - комунального підприємства "Новомиргородські муніципальні інженерні мережі" (ідент. код 37738410).

Зобов'язати керуючого санацію:

-за пятнадцять днів до закінчення строку проведення процедури санації, визначеного планом санації, в межах процедури санації, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури санації надати комітету кредиторів письмовий звіт і повідомити членів комітету кредиторів про час і місце проведення засідання комітету кредиторів;

-надіслати до господарського суду звіт керуючого санацією, розглянутий комітетом кредиторів, і протокол засідання комітету кредиторів не пізніше пяти днів після дати проведення засідання комітету кредиторів, до звіту додати реєстр вимог кредиторів і в разі скарги кредиторів, які голосували проти прийнятого комітетом кредиторів рішення або не брали участі в голосуванні.

Ухвала набирає законної сили з дня її винесення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'яти днів з дня її оголошення господарським судом.

Примірники ухвали надіслати кредиторам (п. 1 ухвали від 19.01.2016 року), боржнику, розпоряднику майна - арбітражному керуючому ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_1, 27501), керуючому санацією керівнику боржника ОСОБА_1 (26000, Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Толстого, 27), сектору з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

Суддя Н.М. Коваленко