Ухвала суду № 58213389, 08.06.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2016
Номер справи
819/2061/14-а
Номер документу
58213389
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2016 року м. Львів № 876/9773/14

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Бруновської Н.В.

суддів: Костіва М.В., Шавеля Р.М.

за участю секретаря судового засідання: Коцур В.К.

представника відповідача: Олексюка Р.З.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Тернопільміськгаз» на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.10.2014 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Тернопільміськгаз» до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції ДФС у Тернопільській області про скасування наказу,-

В С Т А Н О В И В:

18.09.2014р. позивач Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Тернопільміськгаз» звернувся в суд з позовом до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції ДФС у Тернопільській області про скасування наказу за № 2347 від 03.09.2014 р. «Про проведення документальної планової виїзної перевірки».

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.10.2014 р. в позові відмовлено.

Не погоджуючись із даною постановою, апелянт Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Тернопільміськгаз» подав апеляційну скаргу, покликаючись на те, що постанова суду першої інстанції прийнята з неповним з'ясуванням судом обставин справи що мають значення для справи, порушення норм матеріального і процесуально права.

Апелянт просить суд, постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.10.2014 р. скасувати та прийняти нову якою позов задовольнити.

Представник відповідача Олексюк Р.З. в судовому засіданні просив суд, апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду без змін.

Інші особи які беруть участь у справі в судове засідання на виклик суду не з'явились хоча, належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ч.4 ст.196 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість постанови суду, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.

Позивач Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Тернопільміськгаз" згідно наданої інформаційно-аналітичної довідки щодо діяльності підприємства відноситься до платників податків з високим ступенем ризику який визначений податковим органом згідно Методичних рекомендацій щодо складення плану - графіку проведення документальних планових перевірок суб'єктів господарювання затверджених наказом ДПС України від 27.06.2013 р. № 553. (а.с. 13- 16 ).

Зокрема, основними критеріями ризику є наявність інформації про не підтвердження реального здійснення операцій з придбання яка надійшла від територіального органу Міндоходів обліку контрагента та/або наявність взаємовідносин з постачальником у якого встановлено невідповідність придбаних та реалізованих імпортованих товарів( 168,3 000 грн. ); значні відхилення між значеннями основних показників фінансової та податкової звітності ( понад 10 % ) - 99 %; інші показники які свідчать про ухилення від оподаткування: платник згідно з системою автоматизованого співставлення має розбіжності понад 10000 завищення податкового кредиту ( 231,8 000 грн. ); наявність сумнівних фінансово-господарських операцій тощо. (а.с. 18 ).

03.09.2014 року Тернопільською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Тернопільській області на підставі плану графіку проведення документальних планових перевірок суб'єктів господарювання на 3-й квартал 2014 року прийнято наказ за № 2347 про проведення документальної планової виїзної перевірки Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Тернопільміськгаз» за період з 01.01.2012 року по 31.12.2013 року тривалістю 30-ть робочих днів з 15.09.2014 року. (а.с. 8 )

На підставі вказаного наказу видано направлення від 03.09.2014 року №000494 на проведення перевірки.

Згідно пп. 20.1.4. п. 20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи наділені правом проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення;

Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. (п.77.1. ст.77 Податкового кодексу України)

До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. (п.77.2. Податкового кодексу України)

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно п. 77.4. ст. 77 Податкового кодексу України про проведення документальної планової перевірки керівником контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

пп.75.1.2. п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України передбачено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Відповідно до п. 81.1. ст. 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу;копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Статтею 31 Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік" установлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 "Про утворення Державної фіскальної служби" утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.

Згідно положення "Про Державну фіскальну службу України", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №2361 Державна фіскальна служба України (ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби" визначено перелік територіальних органів ДФС, які утворюються та перелік територіальних органів Міндоходів, які реорганізовуються, зокрема Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів реорганізовується у Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС.

Тобто, Державна фіскальна служба України є центральним органом виконавчої влади та правонаступником Міністерства доходів і зборів України.

Відповідно до ст. 108 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попереднього юридичної особи.

Отже, до Державної фіскальної служби України перейшли усі права та обов'язки в тому числі здійснення податкового та митного контролю.

За таких обставин колегія суддів не приймає до уваги доводи апелянта про те, що посадові особи податкового органу не мали права на проведення перевірки без дозволу Кабінету Міністрів України а тому, відсутні підстави для задоволення позову.

У відповідності до вимог ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

ст.200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Із врахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції є законною, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було, тому, відсутні підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст. 160, ст.195, ст.198, ст.200, ст.205, ст.206, ст.254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Тернопільміськгаз» залишити без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.10.2014 року у справі за № 819/2061/14-а - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання ухвалою законної сили.

Головуючий: Н.В. Бруновська

Судді: М.В. Костів

Р.М. Шавель

Ухвала складена в повному обсязі 09.06.2016 року.