ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
09 червня 2016 р.Справа № 876/4055/16Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Левицька Н.Г., перевіривши апеляційну скаргу Івано-Франківської митниці ДФС України на постанову Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 12.04.2016р. у справі №351/306/16-а за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці ДФС України про скасування постанови в справі про порушення митних правил, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 12.04.2016р. у справі №351/306/16-а адміністративний позов ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці ДФС України про скасування постанови в справі про порушення митних правил, - задоволено повністю.
На зазначену постанову суду Івано-Франківською митницею ДФС України подано апеляційну скаргу.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст.187 КАС України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору, тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України, має бути залишена без руху.
Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору в розмірі 606,32грн. на призначений для цього рахунок з наступними реквізитами:
"Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, код суду 34668371".
Апелянтом було подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, з приводу чого суд зазначає наступне:
Частиною 2 статті 88 КАС України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015р. №2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" постановлено взяти до уваги та довести до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів Довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України "Про судовий збір".
Так, Пленум Вищого адміністративного суду України у вказаній довідці зазначив, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у своїй постанові від 25.09.2015р. зазначила, що відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року №484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення сплати судового збору, що узгоджується із позиціями Пленуму Вищого адміністративного суду України та Верховного Суду України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.108, 187, 189 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Івано-Франківської митниці ДФС України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, - залишити без задоволення.
2. Апеляційну скаргу Івано-Франківської митниці ДФС України на постанову Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 12.04.2016р. у справі №351/306/16-а за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці ДФС України про скасування постанови в справі про порушення митних правил, - залишити без руху.
3. Надати Івано-Франківській митниці ДФС України строк - 14 днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
4. Роз'яснити Івано-Франківській митниці ДФС України, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до вимог ст.108 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги протягом двадцяти днів.
Суддя Н.Г. Левицька