ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" червня 2016 р. Справа № 809/550/16
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Григорука О.Б.,
при секретарі Пиріг Х.І.,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до ТОВ "Галичина-Авто" про стягнення заборгованості в сумі 332557,60 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до ТОВ "Галичина-Авто" про стягнення заборгованості в сумі 332557,60 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем при митному оформленні були порушені вимоги митного законодавства України в частині класифікації товару, що спричинило невірне визначення податкового зобов'язання, тому виник податковий борг. Крім того, відповідач зобов'язаний сплатити штрафні санкції та пеню у відповідності до статей 123 та 129 Податкового кодексу України.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився. Про дату, час та місце розгляду справи відповідач повідомлявся судом. Документи, які надсилалися відповідачу повернулися до суду з відміткою ТОВ Укркурєр - підприємство відсутнє, хоча виклик здійснювався за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Згідно правил частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, - судом продовжено розгляд справи за відсутності відповідача.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, судом встановлено наступне.
ТОВ "Галичина-Авто" зареєстроване Івано-Франківським міським управлінням юстиції Івано-Франківської області від 09.12.2010 №11191020000008459 та перебуває на обліку на митному посту "Івано-Франківськ-центральний" Івано-Франківської митниці ДФС.
На підставі статей 345, пункту 1 частини 2 статті 351 Митного кодексу України, на виконання наказу Головного управління ДФС в Івано-Франківській області «Про проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ "Галичина-Авто" №428 від 26.10.2015, завідувачем сектору митного аудиту управління податкового та митного аудиту Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_2, головним державним ревізором інспектором сектору митного аудиту управління податкового та митного аудиту Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_3 проведено документальну невиїзну перевірку стану дотримання вимог законодавства України з питань митної справи ТОВ "Галичина-Авто" (код ЄДРПОУ 37409027).
За результатами перевірки складено Акт №285/09-19-22-06-10/НОМЕР_1, згідно висновків якого встановлені порушення законодавства України, в результаті чого занижено податкові зобов'язання в загальній сумі 223302,37 грн., у тому числі: ПДВ (028) - 37217,07 грн., акцизний податок (085) 186085,30 грн. (а.с.11-20).
Перевіркою встановлено, порушення вимог митного законодавства України при митному оформленні в частині невірної класифікації товару у митних деклараціях: №206050000/2013/003067 від 18.04.2013, №206050000/2013/000016 від 03.01.2013, 206050000/2013/000990 від 14.02.2013 та №206050000/2013/008833 від 22.10.2013.
Зокрема, за митною декларацією №206050000/2013/003067 від 18.04.2013, з урахуванням пояснень УКТЗЕД до товарних позицій 8703, 8704 Методичних рекомендацій, інформації, наведеної в листі Івано-Франківської митниці ДФС від 05.10.2015 № 1117/7/09-70-25-30 та загальнодоступної інформації щодо розшифрування VIN-коду "MERCEDES-BENZ", в даному випадку оформлений автомобіль "MERCEDES-BENZ", МОДЕЛІ - "VITO 111 CDI", VIN-кодом WDF63970313162950 є вантажопасажирським, який повинен класифікуватися за кодом НОМЕР_2 згідно УКТЗЕД.
Розмір ставки ввізного мита за кодом НОМЕР_2 згідно УКТЗЕД відповідно до Закону України "По митний тариф України" становить 10%, повна та пільгова. Акцизний податок відповідно до Податкового кодексу України становить 2,18 EUR ЗА 1 СМ3.
У наданих ТОВ "Галичина-Авто" до митного оформлення документах, при здійсненні митного оформлення транспортних засобів по митних деклараціях №206050000/2013/000016 від 03.01.2013 та 206050000/2013/000990 від 14.02.2013 від 14.02.2013 відсутні відомості від заводу виробника про те, що автомобіль конструктивно виготовлений заводом-виробником у вантажному варіанті. З врахуванням пояснень УКТЗЕД до товарних позицій 8703, 8704 Методичних рекомендацій, інформації, наведеної в листі від офіційного дилера "DAIMLER AG" в України ПрАТ "Автокапітал" та загальнодоступної інформації щодо розшифрування VIN-коду "MERCEDES-BENZ", оформлені автомобілі "MERCEDES-BENZ" з VIN-кодом WDF63960113282251, WDF63960513110512 є вантажопасажирські, які слід класифікувати у товарній позиції 8703 УКТЗЕД зі сплатою акцизного податку.
Перевіркою встановлене невірне декларування коду товару згідно з вимогами УКТЗЕД по митній декларації №206050000/2013/008833 від 22.10.2013. Згідно отриманої відповіді від офіційного дилера "CITROEN" в Україні ТОВ "НІКО ОСОБА_4" від 26.03.2015 №150326/1А та загальнодоступної інформації щодо розшифрування VIN-коду "CITROEN", в даному випадку оформлений автомобіль "CITROEN BERLINGO" з VIN-кодом VF7G9HWC93437608 є вантажопасажирським, який слід класифікувати у товарній позиції 8703 УКТЗЕД зі сплатою акцизного податку.
Зміни в конструкції автомобіля, виконані після його виробництва та продажу (демонтаж сидінь та їх накриття, заміна підлоги, зняття засобів безпеки або пристосувань для засобів безпеки, закриття вікон заглушками за допомогою болтів або зварюванням тощо), не призводить до зміни категорії транспортного засобу з пасажирського моторного транспортного засобу (вантажопасажирького) на вантажний при класифікації для цілей митного оформлення незалежно від того, чи зазначені ці зміни в свідоцтві про реєстрацію чи ні.
Невідповідність відомостей, наведених у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу із зазначення категорії «вантажного автомобіля», та встановлення за результатами перевірки, коли МТЗ має ознаки товарної позиції 8703, не може бути підставою для класифікації у товарній позиції 8704 УКТЗЕД.
Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари (частина 4 статті 69 Митного кодексу України).
Відповідно до розділу ІІ Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №651 від 31.08.2012, у графі 33 митної декларації зазначається код товару згідно з УКТЗЕД, а в графі 47 митної декларації проводиться розрахунок податків та зборів, що підлягають сплаті, тому невірне заповнення графи 33 митної декларації товару призводить до заниження податкових зобовязань за ввізним митом, акцизним збором та податком на додану вартість.
Отже, встановлені факти порушень щодо класифікації товарів згідно з вимогами УКТЗЕД призвели до заниження податкових зобов'язань акцизного податку та податку на додану вартість при ввезенні товару на митну територію України.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з підпунктами 14.1.175, 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
У відповідності до пункту 4 частини 1 статті 289 Митного кодексу України, обовязок із сплати митних платежів виникає: після завершення митного оформлення товарів та їх випуску, якщо внаслідок перевірки митної декларації чи за результатами документальної перевірки орган доходів і зборів самостійно визначає платнику податків додаткові податкові зобовязання.
Згідно з частиною 2 статті 293 Митного кодексу України, особою, на яку покладається обовязок із сплати донарахованих митних платежів - податкового зобовязання, визначеного за результатами документальної перевірки, є відповідний платник податків.
Відповідно до підпункту 54.3.2 пункту 54.3 Податкового кодексу України, Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
На підставі акта перевірки, згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, позивачем винесено податкові повідомлення-рішення від 16.12.2016: №0000402206, яким визначено суму збільшення грошових зобовязань з податку на додану вартість на загальну суму 46521,34 грн., (у тому числі штрафні (фінансові) санкції 9304,27 грн.) та №0000412206, яким визначено суму збільшення грошових зобовязань з акцизного податку на загальну суму 232606,63 грн. (у тому числі штрафні (фінансові) санкції 46521,33 грн.). Податкові повідомлення-рішення №0000402206 та №0000412206 від 16.12.2015 надіслано ТОВ "Галичина-Авто" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення 16.12.2015 (а.с.23-24).
У відповідності до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі, коли платник не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Позивачем 30.12.2015 надіслано ТОВ "Галичина-Авто" рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкову вимогу №62-23 від 29.12.2015 на загальну суму податкового боргу 332557,60 грн., яка складається з сум податку на додану вартість в розмірі 55426,28 грн., (у тому числі штрафні (фінансові) санкції 9304,27 грн., пеня 8904,94 грн.) та акцизний податок на загальну суму 277131,32 грн. (в тому числі штрафні (фінансові санкції 46521,33 грн., пеня 44524,69 грн. (а.с.26).
Вказані податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги відповідачем не оскаржувалися.
Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Оскільки відповідач не погасив визначену суму податкового боргу, то стягнення такого боргу здійснюється в судовому порядку.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов до висновку, що виявлені перевіркою порушення законодавства України щодо застосування класифікації УКТЗЕД позивачем обгрунтовано, заниження податкових зобов'язань доведено та нарахована сума податкового боргу згідно встановлених вимог, тому необхідно стягнути з ТОВ "Галичина-Авто" в дохід Державного бюджету України податковий борг в сумі 332557,60 грн.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ТОВ "Галичина-Авто", (код 37409027), в дохід Державного бюджету України податковий борг в сумі 332557 (триста тридцять дві тисячі п'ятсот п'ятдесят сім) грн. 60 коп. з розрахункових рахунків у фінансових установах, які обслуговують ТОВ "Галичина-Авто", та за рахунок належних йому готівкових коштів.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяГригорук О.Б.
Постанова складена в повному обсязі 08.06.2016.