Постанова № 5820729, 15.09.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2009
Номер справи
2а-24426/09/1270
Номер документу
5820729
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 вересня 2009 року Справа №2а- 24426/09/1270

Категорія 6.9

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого: Чиркіна С.М.

при секретарі: Шабаліній О.С.,

за участю:

представника позивача: Нечипорук В.М.(довіреність від 17.03.09 р. № 34-03/1166),

представника відповідача: Решетняк О.А.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалуг» про стягнення суми економічних санкцій , -

ВСТАНОВИВ:

23 липня 2009 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалуг» про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 7499,15 грн.

Позивач, в обґрунтування позовних вимог зазначив, що ДІ з контролю за цінами в Луганській області проводилась перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалуг», з питання дотримання діючого порядку формування та застосування цін на вітчизняні та імпортні лікарські засоби та вироби медичного призначення . За результатами перевірки складено акт.

Підприємством порушено порядок формування та застосування цін, а саме : у період з 17.02.2009 року по 18.03.2009 року допущено реалізацію тест – систем за оптово-відпускними цінами, сформованими із застосуванням постачальницько – збутових надбавок від 60,7% до 107,8% при установлених граничних розмірах 15% та 10% для бюджетних установ. Внаслідок цього підприємством необґрунтовано одержана виручка.

Ці дії призвели до порушення постанови КМУ від 17.10.2008 року № 955 « Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення».

Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 18.06.2009 року № 142 на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у відношенні відповідача застосовані економічні санкції в розмірі 8499,15 грн., які складаються з штрафу в сумі 5666,10 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 2833,05 грн.

У листі відповідач визнав претензію №142 від 19.06.2009 року на суму 8499,15 в повному обсязі та частково сплатив борг згідно платіжного доручення № 294 від 26.06.2009 року на суму 1000,00 грн. Залишок боргу складає 7499,15 грн.

У зв’язку з чим позивач просить стягнути з відповідача суму економічних санкцій у розмірі 7499,15 грн. на користь Державного бюджету України.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав, зробивши про це усну заяву.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач — визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Позивач є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами, який на виконання наданих повноважень здійснює організацію та виконання контрольно-наглядових функцій з питань додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Діалуг», код 33472399.

ДІ з контролю за цінами в Луганській області проводилась перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалуг», з питання дотримання діючого порядку формування та застосування цін на вітчизняні та імпортні лікарські засоби та вироби медичного призначення. За результатами перевірки складено акт від 17 червня 2009 року № 318 (арк.спр.3-4) та довідку про суму додаткової виручки, отриманої в результаті неправильного застосування цін на продукцію, що реалізована за період з 17.02.2009 року по 18.03.2009 року( а.с.5).

Із зазначених документів вбачається, що в період з 17.02.1009 р. по 18.03.2009 року відповідач здійснював реалізацію тест –систем суб’єктам господарювання та бюджетним установам із застосуванням постачальницько –збутових надбавок від 60,7% до 107,8% при затвердженому граничному розмірі 15% та бюджетним установам 10% до оптової ціни виробника ( митної вартості) з урахуванням знижок у порушення постанови КМУ від 17.10.2008 року № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення. Сума необґрунтовано одержаної виручки склала 2833,05 грн.( а.с.3-5).

Відповідно до ч.1 ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Пунктом 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 продубльовано вказані положення ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року. Згідно із п.1.7. Інструкції вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.

Розділ 3. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 визначає порядок вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій, зокрема відповідно до п.3.1. Державна інспекція з контролю приймає рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.

На підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», 18.06.2009 року уповноваженою особою Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області у відношенні ТОВ « Діалуг» було винесено рішення № 142 про застосування економічних санкцій в розмірі 8499,15 грн., які складаються з штрафу в сумі 5666,10 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 2833,05 грн.( а.с.6).

Позивачем на адресу відповідача направлене рішення №142 від 18.06.2009 року, претензія та припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін, які отримані уповноваженою особою підприємства 24 червня 2009 року(а.с. 6).

Пункт 1.7. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 встановлює, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.

Відповідач визнав претензію №142 від 19.06.2009 року на суму 8499,15 в повному обсязі та частково сплатив борг згідно платіжного доручення № 294 від 26.06.2009 року на суму 1000,00 грн. ( а.с.7-8).

Залишок боргу складає 7499,15 грн.

Дії представника відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

За таких обставин позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 р., 1.4.-1.7, п.3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалуг» про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Діалуг », код ЄДРПОУ 33472399 на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач : Держбюджет Жовтневого району, код 24046538, р/р 31117106700004 економічні санкції в сумі 7499,15 грн.( сім тисяч чотириста дев’яносто дев’ять грн.. п’ятнадцять коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя :