Постанова № 58205600, 09.06.2016, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
09.06.2016
Номер справи
328/2171/16-п
Номер документу
58205600
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

328/2171/16-п

09.06.2016

3/328/329/16

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2016 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Погрібна О.М.,

розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, директора ТОВ «Базис-ЛТД»,

за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

06.06.2016 року до Токмацького районного суду надійшов матеріал з Токмацької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Дослідивши зазначений адміністративний матеріал, встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.ст. 256, 268 КУпАП, а тому підлягає направленню на доопрацювання з наступних підстав.

Так, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Згідно п. 2.6. Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 28.10.2009 N 585 (в ред. від 10.05.2011 року), зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.

Відповідно до положень п. 2 ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

До відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності відносяться: прозвище, ім'я і по батькові; дата і місце народження; місце проживання; телефон; посада; зарплата, пенсія чи з інших джерел у гривнях; освіта; сімейний стан; кількість осіб, що перебувають на утриманні; чи притягувалася особа раніше до відповідальності (адміністративної, кримінальної); документ, що посвідчує особу порушника.

Всупереч зазначеним нормам, в протоколі про адміністративне правопорушення № 2/14 серії КН № 992542 від 03.06.2016 року прізвище особи правопорушника зазначена, як «Шаповалов», в той час, як відповідно до акту про результати планової виїзної перевірки …. за № 126/14/22154672 від 14.04.2016 року, прізвище директора ТОВ «Базис-ЛТД» вказана «Шаповал». Копія будь-якого документу, що засвідчує особу правопорушника, у доданих до протоколу про адміністративне правопорушення матеріалах відсутня.

Інші дані, а саме: місце народження; освіта; кількість осіб, що перебувають на утриманні; чи притягувалася особа раніше до відповідальності (адміністративної, кримінальної), в протоколі взагалі не зазначені.

Дані про місце проживання правопорушника при формуванні справи про адміністративне правопорушення підшиті таким чином, що унеможливлює їх прочитання та, в подальшому, виклик правопорушника до суду.

Стаття 280 КУпАП містить перелік обставин, що підлягають обов'язковому з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення. Згідно з цією нормою, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 251 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є доказом в справі та встановлює наявність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Виходячи зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Суб'єктами правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП можуть бути керівники та інші посадови особи підприємств, установ, організацій (заступники керівників з фінансово-економічних питань, головні бухгалтери тощо). Але в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні докази, які вказують, що на момент вчинення адміністративного правопорушення саме ОСОБА_1 був відповідальний за здійснення контролю за дотриманням вимог податкового законодавства на підприємстві.

На підставі вищевикладеного та враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення, який є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення, оформлений з грубими порушеннями, що не дає суду можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу, адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності директора ТОВ «Базис-ЛТД» ОСОБА_1 необхідно повернути до Токмацької обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, відносно директора ТОВ «Базис-ЛТД» ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути до Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя