24.05.2016
Справа 431/1672/16-а
Провадження 2-а/431/29/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(повний текст)
24 травня 2016 року Старобільський районний суд Луганської області у складі:
головуючого - судді Березка О.М.,
за участю секретаря Войтенко А.О.,
за участі сторін:
представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Старобільську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі головне УПФУ в Луганській області), третя особа ліквідаційна коміся головного Управління Міністерства Внутрішніх справ України у Луганській області про визнання дій неправомірними та зобовязання виконати певні дії
ВСТАНОВИВ:
14.04.2016 року ОСОБА_2 звернувся до Старобільського районного суду Луганської області з адміністративним позовом.
В обґрунтування позову ОСОБА_2 зазначив, що з 15.09.1992 року працював в органах внутрішніх справ України. 30.09.2015 року наказом №338 о/с від 25.09.2015 року був звільнений з органів внутрішніх справ за п. 64 «ж» (за власним бажанням). Відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року він надав до головного УПФУ в Луганській області необхідні документи для нарахування йому пенсії. Позивачем було надано до головного УПФУ в Луганській області дві довідки про щомісячні додаткові витрати грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням) довідка про щомісячні додаткові виплати грошового забезпечення від 01.12.2014р. № 38/13-50, видана Луганським міським Управлінням ГУМВС України у Луганській області; довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії) від 02.10.2015 № 60/3787, видана Міловським РВ ГУМВС в Луганській області за період з 27 листопада 2014 року по вересень 2015 року включно. ОСОБА_3 УПФУ в Луганській області відмовилось прийняти довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення ( надбавки, доплати премії) від 01.12.2014р. № 38/13-50, яка була видана Луганським міським Управлінням ГУМВС України в Луганській області. Відмову в прийняті вказаної довідки ОСОБА_3 УПФУ в Луганській області мотивувало неможливістю встановлення місцезнаходження Луганського міського Управління ГУМВС у Луганській області (тобто органу, який видав довідку від 01.12.2014р. №38/13-50, та постановою КМУ від 07.11.2014 №595 «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей». Позивачем було отримано довідку від 12.10.2015р. № 6/2-4686, в якій зазначено, що скорочення штатів відбулося згідно наказу МВС України від 24.10.2014 №1135 в період з 24.10.2014 р. по 24.12.2014 р. На звернення позивача ОСОБА_2 до Департаменту ПФУ України , було надано відповідь листом №1326/А-100 від 23.12.2015р., про неможливість врахувати довідку про додаткові витрати грошового забезпечення, видану 01.12.2014р. за № 38/13-50 Луганським міським управлінням ГУМВС України в Луганській області, можливо за умови наявності первинних документів, що підтверджують суми нарахованого грошового забезпечення. Позивач просив суд поновити строк для звернення до суду з адміністративним позовом, Визнати дії ОСОБА_3 УПФУ в Луганській області в частині відмови щодо прийняття довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати та премії) від 01.12.2014р. № 38/13-50, виданої Луганським міським Управлінням ГУМВС України в Луганській області, зобовязати головне УПФУ в Луганській області прийняти довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати та премії) та здійснити обчислення та перерахування пенсії на підставі вказаної довідки.
В судовому засіданні представник позивача за дорученням ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник відповідача головного УПФУ України в Луганській області в особі начальника ОСОБА_4 в судове засідання не з»явився, надав до суду заперечення в якому зазначив, що при огляді наданої позивачем ОСОБА_2 довідки від 01.12.2014р. № 38/13-50 виданої Луганським міським управлінням ГУМВСУ в Луганській області, на кутовому штампі було зазначено адресу: м. Луганськ, вул. Польського, 3. Однак, ще 07.11.2014р. розпорядженням КМУ України №1085-р м. Луганськ було включено до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. У задоволенні позовних вимог позивача ОСОБА_2 просив відмовити.
Представник третьої особи Ліквідаційної комісії ОСОБА_3 управління МВС України у Луганській області в судове засідання не зявився, про причини неявки не повідомив, про час, дату та місце слухання справи повідомлявся належним чином.
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного:
Судом встановлено, що Наказом від 25.09.2015 №338 о/с підполковника міліції ОСОБА_2 було звільнено з посади начальника штабу Міловського районного відділу за п.64 «ж» з 30.09.2015 року за власним бажанням (а.с.14).
01.12.2014 року Луганським міським Управлінням ГУМВС в Луганській області було видано довідку від 01.12.2014р. № 38/13-50 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати підвищення та премії за 24 останні календарні місяці) (а.с.11).
27.10.2015р. позивач звертався до Департаменту пенсійного забезпечення ПФУ, з приводу зарахування вказаної довідки для обчислення пенсії та 03.12.2015р. до відповідача -головного УПФУ в Луганській області із скаргою, у якій просив перерахувати пенсію.
Отримав листа Департаменту пенсійного забезпечення ПФУ та головного УПФУ в Луганській області у відповідь на звернення (а.с.13).
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ для призначення пенсії згідно з даним законом вимагає подання до органу, що призначає пенсію, письмової заяви про призначення пенсії та усіх необхідних для вирішення цього питання документів.
Питання подання та оформлення документів для призначення пенсії відповідно до Закону України №2262 врегульовано відповідним Порядком, що затверджений Постановою правління ПФУ від 30.01.2007 №3-1 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (далі Порядок № 3-1).
Пунктом 7. Порядку №3-1 для призначення пенсій за вислугу років має подаватися грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, які особа, що подала заяву на призначення пенсії, отримувала протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.
Пунктами 1,12 Порядку №3-1 повноваження з оформлення зазначених документів покладається на уповноважений структурний підрозділ територіального органу Міністерства внутрішніх справ Луганської області, яким, за рішенням вказаного органу, виконується функція з підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів.
Пунктом 16 Порядку 3-1 при прийнятті документів для призначення пенсії головне УПФУ в Луганській області, як орган, що призначає пенсії, перевіряє правильність оформлення заяви й подання про призначення пенсії, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та документи про стаж, здійснює попередню перевірку змісту і належного оформлення представлених документів; перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розходження.
Довідка на ім»я ОСОБА_2 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати премії) від 01.12.2014р. № 38/13-50 була видана Луганським міським Управлінням ГУМВС України у Луганській області, адреса згідно кутового штампу м. Луганськ, вул. Польського,3.
07.11.2014 р. Розпорядженням КМУ № 1085-р. м. Луганськ було включено до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, що не дає можливості у відповідності до п. 16 Порядку №3-1 перевірити достовірність даних викладених у довідці.
У звязку з викладеним, суд вважає, що підставою для відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки від 01.12.2014р. № 38/13-50 виданої Луганським міським Управлінням ГУМВС України у Луганській області, є обґрунтованою, оскільки довідка видана органом державної влади, який, тимчасово не здійснює свої повноваження.
Пунктом 18 Порядку 3-1 зазначено, що рішення щодо призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії оформляється розпорядженням органу, що призначає пенсії.
У судовому засіданні з досліджених матеріалів справи встановлено, що рішення про перерахунок чи відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_2 відповідачем ОСОБА_3 УПФУ в Луганській області не приймалось.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином у судовому засіданні було достовірно встановлено, що позивачем при зверненні до відповідача головного УПФУ в Луганській області з приводу перерахунку пенсії на підставі наданої довідки від 01.12.2014р. не було дотримано Порядку 3-1 щодо подання документів для перерахунку пенсії у звязку з чим відповідачем головним УПФУ в Луганській області не прийнято ніякого рішення з приводу перерахунку чи відмови у перерахунку пенсії, оскільки була відсутня підстава для вирішення питання щодо перерахунку пенсії або відмови у цьому.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги ОСОБА_2 до головного УПФУ в Луганській області про визнання дій протиправними в частині відмови, щодо прийняття довідки від 01.12.2014 №38/13-50, зобовязання вчинення дій необґрунтованими та у їх задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст.ст.8-12, 17, 159-163 КАС України, п.п. 16,18, Порядку-1.3 для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Правління ПФУ 30.01.2007р. № 3-1, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до головного Управління Пенсійного фонду України в Луганської області, третя особа ліквідаційна комісія головного Управління Міністерства Внутрішніх справ України у Луганській області про визнання дій неправомірними та зобовязання виконати певні дії відмовити за необгрунтованістю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Старобільський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк апеляційної скарги з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.М. Березка