КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 750/11154/15-а
У Х В А Л А
08 червня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Грибан І.О., розглянувши клопотання Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України на постанову Деснянського районного суду м. Чернігова 25 квітня 2016 року по справі за адміністративним позовом Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області про визнання дій неправомірними, скасування постанови про стягнення виконавчого збору,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Деснянського районного суду м. Чернігова 25 квітня 2016 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Позивач, не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2016 року апеляційну скаргу залишено без руху через її невідповідність вимогам ст.187 КАС України, а саме: апелянтом до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Також, зазначеною ухвалою суду апеляційної інстанції у задоволенні клопотання Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про звільнення від сплати судового збору було відмовлено.
На виконання ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2016 року апелянт подав клопотання в якому в якому просить продовжити строк для виконання ухвали суду апеляційної інстанції щодо сплати судового збору. Зазначає, що для забезпечення сплати судового збору апелянт звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівської області.
Вирішуючи питання щодо обґрунтованості заявленого клопотання, слід зазначити, що сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 КАС України є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
Також, апелянт вказує, що мають намір усунути недоліки апеляційної скарги зі сплати судового збору в повному обсязі, після надходження коштів.
Відповідно до ч. 1 ст. 101 Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.
Частиною першою статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Крім того, ст. 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Разом з тим, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Втім, доказів того, що апелянт в подальшому виконає вимоги ухвали суду апеляційної інстанції не надано.
Отже, у суду апеляційної інстанції відсутні підстави продовження строків для усунення недоліків апеляційної скарги.
За таких обставин можливим є вирішення питання розстрочення чи відстрочення сплати судового збору.
Виходячи із необхідності дотримання принципу забезпечення апеляційного оскарження рішень адміністративного суду та доступу до правосуддя, враховуючи, що звільнення судом від сплати судового збору на певний строк є правом суду, суд вважає за можливе відстрочити сплату судового збору.
Керуючись частиною 1 статті 88, 98 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про продовження строку на усунення недоліків.
Відстрочити сплату судових витрат до закінчення апеляційного провадження у справі за позовом Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області про визнання дій неправомірними, скасування постанови про стягнення виконавчого збору.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: І.О.Грибан