Постанова № 58181188, 02.06.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2016
Номер справи
808/5192/15
Номер документу
58181188
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2016 року , о 16:45 годині,

Справа № 808/5192/15

м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді Матяш О.В., розглянувши у порядку письмового провадження в м. Запоріжжя справу за адміністративним позовом Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області до публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпроенерго» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду із вказаним позовом, зазначивши в заяві, що в ході планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на ВП «Криворізька теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» було встановлено, що обладнання експлуатується за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що є порушенням вимог ст.ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Виявлені факти є грубим порушенням природоохоронного законодавства, у зв’язку із цим експлуатація вузлів пересипки №№ 2, 4, 5, 8, 9, 10, 11 та другого вузла подрібнення вугілля паливо-транспортного цеху без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів; експлуатація технологічного устаткування ДВ №№404-408, а саме вузлів пересипки №№1, 3, 6, 7 та вузла подрібнення вугілля паливо-транспортного цеху при відключених та несправних ГОУ (невиконання умов дозволу) ДТЕК Криворізька ТЕС забороняється законом і підлягає безумовній тимчасовій забороні (зупиненню).

Позивач просить тимчасово зупинити виробництво (виготовлення) або реалізацію продукції, виконання робіт, надання послуг, під час якого здійснюється експлуатація вузлів пересипки №№ 2, 4, 5, 8- 11 та другого вузла подрібнення вугілля паливо-транспортного цеху без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів; експлуатацію технологічного устаткування ДВ №№404-408, а саме вузлів пересипки №№1, 3, 6, 7 та вузла подрібнення вугілля паливо-транспортного цеху при відключених та несправних ГОУ (невиконання умов дозволу) ВП «Криворізька теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго».

В судове засідання представник позивача не з’явився, до його початку надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, до його початку надав клопотання про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги не визнає з підстав, викладених в письмових запереченнях, в яких зазначає про хибність та непідтвердженість доводів позивача про викиди забруднюючих речовин в повітря на ВП «Криворізька теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго». Зазначає, що відсутність таких викидів встановлена звітом компетентного підприємства. Просить відмовити в позові.

Згідно із ч.4 ст.122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. У зв’язку з наведеним суд розглянув справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши наявні у справі докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, надавши їм оцінку за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає з огляду на наступне.

Судом встановлено, що публічне акціонерне товариство «ДТЕК Дніпроенерго» зареєстроване як юридична особа за адресою: 69006, Запорізька обл., м.Запоріжжя, вул. Добролюбова, буд. 20, ідентифікаційний код 00130872.

Відповідно до п. 2. 1 Положення про відокремлений підрозділ «Криворізька теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», затвердженого Наглядовою радою ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» (протокол засідання Наглядової ради №29 від 28.07.2014), ВП «Криворізька теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» не є юридичною особою і діє від імені ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» в межах повноважень, наданих цим Положенням.

31.01.2015, на підставі висновку Державної санітарно-епідеміологічної служби України №04.03.-08-155/17 від 22.01.2015, Міністерством екології та природних ресурсів України видано ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами №1220310300-10, терміном дії до 31.01.2022 (а.с.68).

На підставі наказу №275-ІІ від 03.07.2015, направлення на проведення перевірки №4-2477-8-3 від 03.07.2015, повідомлення про проведення перевірки №4-2478-8-3 від 03.07.2015 Державною екологічною інспекцією у Дніпропетровській області (далі - ДЕІ) проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами відокремленого підрозділу «Криворізька теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», за результатами якої складено акт (а.с.9-23). В акті перевірки зафіксовані наступні порушення вимог природоохоронного законодавства: технологічне устаткування ДВ №404-408, а саме вузли пересипки №№1, 3, 6, 7 та вузла подрібнення вугілля експлуатуються при відключених та несправних ГОУ, що є порушенням вимог ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Крім цього, на вузлах пересипки №№2, 8 та другому вузлі подрібнення вугілля в наявності установки очищення газу (вони також несправні), але не зазначені в інвентаризації стаціонарних джерел викидів та в обгрунтовуючих матеріалах для отримання дозволу. Вузли пересипки №№4, 5, 9 - 11 в інвентаризації стаціонарних джерел викидів та в в обгрунтовуючих матеріалах для отримання дозволу не зазначені, установки очищення газу взагалі відсутні, хоча, згідно з робочим проектом Криворізької ТЕС, розробленим в 1961 році, аспіраційні системи передбачені на кожному вузлі перевантаження та вузлах подрібнення вугілля. При обстеженні території котлотурбінного цеху №1 (мазутне господарство) встановлено, що приточно-витяжна вентиляція мазутної насосної станції високого тиску не зазначена в інвентаризації стаціонарних джерел викидів. На повітроводах приточно-витяжної вентиляції пошкоджені м’які вставки, що є порушенням абз.абз. 1, 2 ч. 1 ст. 10, ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Таким чином, вищезазначене обладнання експлуатується за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що є порушенням абз. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» (а.с.11).

У зв’язку із вищевикладеним ДЕІ звернулася до суду із позовом до ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) в порядку ст. 183-2 КАС України.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить із наступного. Правові і організаційні основи та екологічні вимоги в галузі охорони атмосферного повітря визначає Закон України «Про охорону атмосферного повітря» № 2707-XII від 16.10.1992 (далі – Закон № 2707-XII).

Закон № 2707-XII спрямований на збереження та відновлення природного стану атмосферного повітря, створення сприятливих умов для життєдіяльності, забезпечення екологічної безпеки та запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров'я людей та навколишнє природне середовище.

Атмосферне повітря є одним з основних життєво важливих елементів навколишнього природного середовища.

Обов'язки підприємств, установ, організацій та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності щодо охорони атмосферного повітря визначені в ст. 10 Закону № 2707-XII, згідно якою підприємства, установи, організації та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані: здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо; вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів; забезпечувати безперебійну ефективну роботу і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів і зменшення рівнів впливу фізичних та біологічних факторів; здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, і рівнями фізичного впливу та вести їх постійний облік; заздалегідь розробляти спеціальні заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і вживати заходів для ліквідації причин, наслідків забруднення атмосферного повітря; забезпечувати здійснення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних і пересувних джерел та ефективності роботи газоочисних установок;забезпечувати розроблення методик виконання вимірювань, що враховують специфічні умови викиду забруднюючих речовин; використовувати метрологічно атестовані методики виконання вимірювань і повірені засоби вимірювальної техніки для визначення параметрів газопилового потоку і концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та викидах стаціонарних і пересувних джерел; здійснювати контроль за проектуванням, будівництвом і експлуатацією споруд, устаткування та апаратури для очищення газопилового потоку від забруднюючих речовин і зниження впливу фізичних та біологічних факторів, оснащення їх засобами вимірювальної техніки, необхідними для постійного контролю за ефективністю очищення, дотриманням нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів та інших вимог законодавства в галузі охорони атмосферного повітря; своєчасно і в повному обсязі сплачувати екологічний податок.

Виконання заходів щодо охорони атмосферного повітря не повинно призводити до забруднення грунтів, вод та інших природних об'єктів.

Відповідно до ст. 11 Закону № 2707-XII, для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров'я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Перелік забруднюючих речовин переглядається КМУ не менше одного разу на п'ять років за пропозицією центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

За поданням обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища і центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, органи місцевого самоврядування з урахуванням особливостей екологічної ситуації регіону, населеного пункту можуть додатково встановлювати перелік забруднюючих речовин, за якими здійснюється регулювання їх викидів на відповідній території.

За поданням обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища і центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, органи місцевого самоврядування, у разі перевищення нормативів екологічної безпеки, на відповідній території затверджують відповідно до закону програми оздоровлення атмосферного повітря, здійснюють заходи щодо зменшення забруднення атмосферного повітря.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

До першої групи належать об'єкти, які взяті на державний облік і мають виробництва або технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. До другої групи належать об'єкти, які взяті на державний облік і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. До третьої групи належать об'єкти, які не належать до першої і другої груп.

Строк дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до першої групи, - сім років, об’єкт якого належить до другої групи, - десять років, об’єкт якого належить до третьої групи, - необмежений.

Перелік установ, організацій та закладів, яким надається право на розробку документів, що обгрунтовують обсяги викидів для підприємств, установ, організацій та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря видаються за умови: неперевищення протягом строку їх дії встановлених нормативів екологічної безпеки; неперевищення нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел; дотримання вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин.

Якщо за результатами спостережень за станом атмосферного повітря або розрахунковими даними встановлено зони, де внаслідок причин об'єктивного характеру встановлено перевищення нормативів екологічної безпеки, приймається рішення про поетапне зниження викидів забруднюючих речовин підприємствами, установами, організаціями та громадянами-суб'єктами підприємницької діяльності. Тривалість кожного етапу та необхідне зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин на кожному етапі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Порядок проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності, які отримали такі дозволи, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №877-V від 05.04.2007 (далі – Закон №877-V).

Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону №877-V, на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п’яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб’єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Під час розгляду справи судом встановлено, що наказом директора ВП «Криворізька теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» №821 від 10.08.2015 створено комісію для вирішення питання про тимчасове виведення з експлуатації та консервації аспіраційних систем (а.с.88).

11.09.2015 комісією складено акт про тимчасове виведення основних фондів з експлуатації та їх консервацію (а.с.89-90), яким виведено із експлуатації аспіраційні системи на вищевказаних вузлах пересипки.

З матеріалів справи, а саме зі звіту щодо проведеного обстеження обладнання вузлів пересипки №№1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, а також вузлів пересипки та подрібнення вугілля дробильного корпусу №№1,2 паливо–транспортного цеху ВП «Криворізька теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», виконаного ПП «Інтер-Еко», яке, відповідно до наказу Мінприроди від 01.20.2012 №475 «Про затвердження Порядку внесення установ, організацій та закладів, які здійснюють розробку документів, що обґрунтовують обсяги викидів для підприємств, установ та громадян–суб’єктів підприємницької діяльності, до переліку Мінприроди України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 18.10.2012 за №1755/22067, внесено до вказаного Переліку, вбачається, що паливоподача електростанції призначена для підготовки (подрібнення і очищення від сторонніх предметів) і транспортування твердого палива в котельню або на склад вугілля.

Паливоподача являє собою технологічну лінію (комплекс), що складається з наступних механізмів і пристроїв: основні механізми паливоподачі - стрічкові живильники бункерів розвантажувальних пристроїв. При перевертанні вагона паливо висипається в бункери, розташовані під вагоноперекидачем. Великі шматки і брили замерзлого вугілля, що залишилися на решітках бункерів, дробляться дробильно-фрезерними машинами.

З бункерів трьома чотиришвидкісними стрічковими живильниками паливо подається на стрічкові транспортери, які подають його на склад вугілля або безпосередньо на котли. Всі транспортери розташовані в закритих галереях, які розташовані під землею, частково під землею або на поверхні. В зв'язку з великою довжиною тракту паливоподачі, а також необхідності зміни напрямку руху подачі вугілля транспортери обладнані вузлами пересилки, які теж розташовані в закритих приміщеннях.

При необхідності великі шматки вугілля, проходячи через дробарки, подрібнюються до розмірів 0 - 25 мм і надходять, як і відсіяна дрібна фракція, на транспортер.

Також в Звіті зазначено, що " при перевантаженні палива на конвеєри здійснюється очищення палива від сторонніх предметів (довжиною понад 600 мм) встановленими в головній частині уловлювачами довгомірних предметів. Видалення уловлених предметів з приміщення здійснюється за допомогою засобів механізації (електроталі, візки тощо).

При подачі палива в дробарки проводиться видалення з палива магнітного металу встановленими в головній частині залізовідділювача (магнітними сепараторами) і відсів дрібної фракції (до 25 мм) колосниковими решітками, що направляють її повз дробарок.

- плужкові викидувачі на бункерній галереї і на конвеєрах, що подають паливо на склад;

- пробовідбірні устаткування, стрічкові ваги, знепилюючі (аспіраційні) устаткування, дренажні насоси, системи гідроочищення, а також системи пожежогасіння та пристрої керування, захистів і блокувань, автоматики і сигналізації з центральним щитом управління паливоподачі" (а.с. 97).

Конвеєрами паливо подається в башню пересилки головного корпусу, в процесі чого здійснюється контроль кількості (стрічковими вагами) і відбір проб для контролю якості палива (автоматичними пробовідбірниками). Відібрані проби палива направляються в бункер-накопичувач проборозділювальної машини.

Деякі вузли пересилки обладнані аспіраційними установками (циклони СИОТ) для уловлювання вугільного пилу і повернення її на лінію паливоподачі. Тобто, циклони СИОТ встановлено на лінії транспортування вугілля при пересилках для уловлювання вугільного пилу, який є основною сировиною, що використовується в котлах. При цьому циклони СИОТ виконують функцію технологічної очистки, тому що уловлений ними пил повертається в виробництво. Циклони СИОТ не виконують свої функції по причині високого ступеня фізичного зносу. Що стосується санітарної очистки повітря, то вузли пересипки на Криворізькій ТЕС розташовані в підземних галереях і вугільний пил, що виділяється в процесі пересипки вугілля, не має виходу в атмосферу і осідає на території галерей. Опалювальні виробничі приміщення паливоподачі (похилі галереї і приміщення вузлів пересипання) обладнані пристроями гідрозмиву, що дозволяють прибирати пил і невеликі просипання палива змиванням водою. Для відкачування води і шламу в низьких точках галерей і вузлів пересипки є дренажні приямки з насосами.

В пункті 4 «Висновок» вказаного Звіту зазначено, що "за результатами обстеження, а також на підставі фактичного технічного стану аспіраційних систем паливоподачі, наданих вихідних даних встановлено, що джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від вузлів пересипки №№1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, а також вузлів пересипки та подрібнення вугілля дробильного корпусу №№ 1, 2 паливо-транспортного цеху ДТЕК Криворізька ТЕС не виявлено" (а.с.100).

Окрім того, відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Так, під час розгляду справи судом встановлено, що у постанові Запорізького окружного адміністративного суду від 09.11.2015 в справі №808/7008/15, що набрала законної сили 19.01.2016, надано правову оцінку пунктам 12, 13 припису Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області №4-3025-8-3 від 05.08.2015, прийнятому у відношенні до ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» на підставі встановлених актом перевірки порушень природоохоронного законодавства, а саме вимогам щодо експлуатації всіх вузлів перевантаження та вузлів подрібнення вугілля паливо-транспортного цеху відповідно до вимог проектно-технічної документації, а саме з уловленням забруднюючих речовин (вугільного пилу) в установках очистки газу; виконання корегування інвентаризації джерел забруднюючих речовин в атмосферне повітря відповідно до фактичного стану підприємства з урахування всіх джерел утворення викидів.

Вказаним судовим рішенням визнано протиправними та скасовано 12, 13 припису Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області №4-3025-8-3 від 05.08.2015.

При цьому суд, скасовуючи вищевказані пункти припису ДЕК, зазначив, що експлуатуючи конвеєрні стрічки (вузли пересипання вугілля) ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» фактично не здійснює викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря в розумінні статті 51 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч.3 ст.2 КАС України).

В силу приписів ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно із ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Довести правомірність своїх дій чи бездіяльності відповідно до принципу офіційності в адміністративному судочинстві зобов'язаний суб'єкт владних повноважень. Разом з тим, відповідно до принципу змагальності, відповідач зобов'язаний заперечувати проти доводів суб'єкта владних повноважень.

З огляду на вищевикладені норми права та фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що в позові належить відмовити.

Керуючись ст.ст.17,158-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

у позові відмовити.

Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання постанови шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.В. Матяш