УХВАЛА
06 червня 2016 р.Справа № 820/300/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Григоров А.М., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 07.04.2016р. по справі № 820/300/16
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Юкон ОСОБА_1"
до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області , Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Дніпропетровської об єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
про скасування податкових повідомлень-рішень та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 07.04.2016р. задоволено частково позов у справі № 12641/11/2070 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Юкон ОСОБА_1" до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області , Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Дніпропетровської об єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень- рішень на загальну суму 950 301 грн. 25 коп. та зобов'язання вчинити певні дії та зобов'язання вчинити певні дії.
На зазначену постанову суду Центральною об'єднаною державною податковою інспекцією м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.05.2016р. зазначена апеляційна скарга була залишена без руху та наданий строк для усунення недоліків шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду документу, що підтверджує повноваження особи, яка підписала апеляційну скаргу та оригіналу документу про сплату судового збору, протягом 10 днів з дня отримання ухвали. Згідно поштового повідомлення Центральна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області отримала копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 16.05.2016р. Таким чином, останній день для усунення недоліків, поданої нею апеляційної скарги - 26.05.2016 р..
Центральною об'єднаною державною податковою інспекцією м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області 26.05.2016 року через канцелярію суду подано додаткові пояснення в яких представник Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області зазначає, що апеляційну скаргу на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 07.04.2016 року було подано тільки від імені Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області ( яка є правонаступником ДПІ у Дзержинському районі) і тому в додатках до апеляційної скарги було додано лише довіреність представника Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області. Також Центральною об'єднаною державною податковою інспекцією м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, посилаючись на те, що згідно ст.49 КАС України - особи, які беруть участь у справі, мають право: заявляти клопотання і відводи. Згідно ст. 87 КАС України - судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Згідно ст.1 ЗУ „Про судовий збір" - судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Згідно ст.2 ЗУ „Про судовий збір" - платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом. Згідно ст.З ЗУ „Про судовий збір" - судовий збір справляється: за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України. Згідно ст.4 ЗУ „Про судовий збір" - судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до ст.8 ЗУ „Про судовий збір" - враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. В обґрунтування заявленого клопотання Центральна ОДПІ м. Харкова ГДФС у Харківській області зазначає, що проектом кошторису на 2016 рік Центральної ОДПІ м. Харкова по КЕКВ 2800 „Інші видатки", з якого можливо сплатити судовий збір, затверджено 1 700 000, 00 грн., але станом на 2.05.20Іброку на реєстраційному рахунку по КЕКВ 2800 „Інші поточні видатки" не достатньо коштів на сплату судового збору.
На підставі вищевикладеного, враховуючи відсутність грошових коштів у кошторисі Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на сплату судового збору просять звільнити від сплати судового збору за подання до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги до ухвалення судового рішення по справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Обмежене фінансування державної бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення від сплати судового збору, встановленого законом. Доказів неможливості отримання додаткових коштів на кошторисні призначення відповідач не надає . Крім того, Центральна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області жодних документів що обґрунтовують доводи клопотання не надає. Документи, що підтверджують відсутність коштів на рахунках для сплати судового збору не надано. Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору Центральна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області не надає .
Враховуючи наведене, на підставі матеріалів справи, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору.
За таких обставин, в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Згідно з ч.3 ст.189 та ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.
Вимоги ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.05.2016р. щодо сплати судового збору в зазначений строк, а саме по 26.05.2016 р. з урахуванням ст. 103 Кодексу адміністративного судочинства не виконані, недоліки не усунені, а тому є підстави для повернення апеляційної скарги відповідачу, що не позбавляє повторному зверненню до суду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 1 ст. 88, ч.1 ст. 108, ч. 6 ст.187 ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 07.04.2016р. по справі № 820/300/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Юкон ОСОБА_1" до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області , Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Дніпропетровської об єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень та зобов'язання вчинити певні дії повернути відповідачу.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя:(підпис) ОСОБА_2