Справа № 815/2656/16
УХВАЛА
06 червня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ПАТ «Ізмаїльський річковий порт «ДУНАЙСУДНОСЕРВІС»» до Головного управління Держпраці в Одеській області про скасування наказу щодо проведення планової перевірки,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов публічного акціонерного товариства «Ізмаїльський річковий порт «ДУНАЙСУДНОСЕРВІС»» (код ЄДРПОУ 00463119) до Головного управління Держпраці в Одеській області про скасування наказу Головного управління Держпраці в Одеській області щодо проведення планової перевірки ПАТ «Ізмаїльський річковий порт «ДУНАЙСУДНОСЕРВІС»» (код ЄДРПОУ 00463119) з 08 по 21 червня 2016 року та витребування у Головного управління Держпраці в Одеській області наказ на проведення планової перевірки ПАТ «Ізмаїльський річковий порт «ДУНАЙСУДНОСЕРВІС»» (код ЄДРПОУ 00463119) з 08 червня по 21 червня 2016 року.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості – зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте дана позовна заява зазначеним вимогам не відповідає.
Позивач просить скасувати наказ на проведення планової перевірки з 08 червня по 21 червня 2016 року Головним управлінням Держпраці в Одеській області, ПАТ «Ізмаїльський річковий порт «ДУНАЙСУДНОСЕРВІС», проте не зазначає номер та дату вказаного наказу і просить його витребувати.
Разом з цим в супереч положенням ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позивач не надає жодних доказів щодо неможливості подання копії оскаржуваного наказу.
Відповідно до частини 1 статті 10 Кодексу адміністративного судочинства України усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом. Згідно з ч. 2 ст. 10 Кодексу адміністративного судочинства України не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Згідно ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв’язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом приведення адміністративного позову у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме шляхом надання копії оскаржуваного наказу, а в разі неможливості – зазначити причини з яких він не може його самостійно надати з посиланням на відповідні докази.
Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ПАТ «Ізмаїльський річковий порт «ДУНАЙСУДНОСЕРВІС» до Головного управління Держпраці в Одеській області про скасування наказу щодо проведення планової перевірки – залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунути недоліки у п’ятиденний термін з дня отримання ухвали та роз’яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Я.В. Балан