Постанова № 58146875, 02.06.2016, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
02.06.2016
Номер справи
415/1887/16-а
Номер документу
58146875
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

2-а № 415/1887/16-а

Провадження № 2-а/415/55/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02.06.16 року Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Чернобривко Л.Б., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -

у с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії посилаючись на те, що з 22.09.1972 року працював на різних посадах в органах прокуратури. У січні 2000 року йому було призначено пенсію за вислугою років, виходячи з розрахунку 90% від суми заробітної плати, у відповідності до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ від 05.11.1991 року, у редакції чинній на момент призначення. У подальшому розмір пенсії неодноразово перераховувався відповідно довідок прокуратури Луганської області про підвищення заробітної плати працівника прокуратури . Такі перерахунки проводились в грудні 2004 року, в травні 2006 року, в серпні 2006 року на підставі постанови КМУ № 984 від 19.07.2006 року, постанови КМУ № 700 від 12.05.2007 року, постанови КМУ № 34 від 06.02.2008 року, постанови КМУ № 505 від 31.05.2012 року.

01.08.2005 року відповідно до наказу прокурора Луганської області за № 865 від 27.07.2005 року його було звільнено з роботи за власним бажанням. Відповідно до постанови КМУ № 1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів»,працівника прокуратури збільшено посадові оклади, що згідно зі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року є підставою для перерахунку йому пенсії за вислугу років. Тому 07.04.2016 року він звернувся до УПФУ в м. Лисичанську з заявою про перерахунок пенсії, виходячи з розрахунку 90% від суми заробітної плати, у зв»язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорських працівників, згідно довідки прокуратури Луганської області за № 18-227 вих.16 від 31.03.2016 року , з грудня 2015 року.

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області № 70/П-7 від 14.04.2016 року йому відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, з посиланням на Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" №213 -УІІІ від 02.03.2015 року, згідно якому з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія (щомісячне грошове утримання) призначається відповідно до Законів України "Про державну службу ", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України" "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. Вважає таке рішення відповідача неправомірним, таким, що не відповідає чинному законодавству з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 Закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Вказані норми Закону суттєво звужують і обмежують зміст та обсяг прав пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким пенсія призначена до набрання чинності цими законами. Крім того, вони не регулюють спірні правовідносини.

Відповідно до ст.22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Положеннями ст. 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно до ст.ст. 22 та 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і Законом України «Про прокуратуру») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Тому звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст.22 Конституції України не допускається.

Позивачу пенсія була призначена відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ в редакції від 25.09.2008 року, тобто до набрання чинності цими законами. Крім того, зміни, внесені до законів, стосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру». Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постанові від 10 грудня 2013 року (справа № 21-420а13).

Також, відповідно до ч. 13 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ держава взяла на себе обов'язок забезпечити не лише нарахування , але й перерахунок пенсії працівникам прокуратури виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком.

Серед іншого, закон має відповідати якісним вимогам, насамперед вимогам «доступності» та передбачуваності. Згідно рішення Європейського суду з прав людини від 23.06.1995 р. у справі Толстой-Милославський проти Сполученого Королівства суд зазначив, що «закон» повинен бути доступним: громадянин повинен мати змогу отримати адекватну інформацію за обставин застосування правових норм у конкретному випадку. Крім того, норма не може розглядатися як «закон», якщо вона не сформульована з достатньою чіткістю, щоб громадянин міг регулювати свою поведінку.

За таких обставин, відсутність встановленого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, не може бути підставою для позбавлення особи права на перерахунок пенсії, що гарантоване законом.

Отже, новий порядок призначення та виплати пенсії, встановлений вищевказаними законами, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності.

Таким чином, при перерахунку позивачу пенсії підлягають застосуванню положення ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, яка діяла на час призначення пенсії, та він набув право на пенсію за вислугою років з часу її призначення у розмірі 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Відповідно до ч. 18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії , різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отриманих працівником виплат і умов оплат праці, що існувала на день його звільнення з роботи.

Постановами Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 505 «Про упорядкування структури та умов праці працівників органів прокуратури» та від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» працівникам прокуратури збільшено посадові оклади. Таким чином, відмова відповідачем у перерахунку йому пенсії є незаконною.

Просить суд визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області щодо відмови в перерахунку пенсії у розмірі 90 відсотків місячної (чинної) заробітної плати на підставі довідки прокуратури Луганської області № 18-227 вих.16 від 31.03.2016 року , з грудня 2015 року . Скасувати рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області № 70/П-7 від 14.04.2016 року року щодо відмови йому у перерахунку пенсії. Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області здійснити, починаючи з грудня 2015 року перерахунок призначеної позивачу пенсії у розмірі 90 відсотків від розміру заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Луганської області №№ 18-227 вих.16 від 31.03.2016 року року, без обмеження її максимального розміру.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області виплатити недоплачену різницю між фактично отриманою позивачем та перерахованою пенсію за період з грудня 2015 року.

До початку судового засідання від сторін надійшли заяви про розгляд справи без їхньої участі, тому на підставі ст.122 ч.4 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Позивач у письмовій заяві позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Від відповідача у судове засідання надійшли письмові заперечення, в яких позов не визнано та зазначено, що у січні 2000 року позивачу була призначена пенсія за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", виходячи з розрахунку 90% від суми заробітної плати . 07.04.2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, надавши при цьому довідку про заробітну плату прокуратури Луганської області від 31.03.2016 року № 18-227 вих. 16.

Управлінням пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області за наслідками даної зави було прийнято рішення про відмову позивачу в перерахунку пенсії № 70/П-7 від 14.04.2016 року, тому що згідно ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" (у редакції на час звернення із заявою про перерахунок пенсії від 08.02.2016 р.), умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

На час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії та до теперішнього часу Кабінетом Міністрів України не визначений порядок перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

01.04.2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» N 213-УІІІ від 02.03.2015 року.

Пунктом 5 Прикінцевих положень до цього Закону передбачено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Передбачена у Законі вимога виконана не була, тобто до 1 червня 2015 року закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах прийнято не було.

За таких обставин з 1 червня 2015 року набирають чинності обмеження, передбачені вищезазначеною нормою законодавства та з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищевказаними законами, раніше призначені не перераховуються.

Посилання позивача на норми ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ є неприпустимим, з огляду на наступне:

15.07.2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» № 1697-УІІ від 14.10.2014 року.

Згідно підпункту 1 пункту 3 розділу XII даного Закону, втратив чинність Закон України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ, окрім деяких положень, зокрема крім частин 3, 4, 6 та 11 ст. 50-1.

Тобто норми ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ, на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії від 07.04.2016 року, є не чинними та посилання позивача на них є хибним.

Тому, управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області вважає, що під час вирішення питання щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 слід керуватись Законом України «Про прокуратуру» № 1697-УІІ від 14.10.2014 року, норми якого не передбачають перерахунок пенсій у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

Також в обґрунтування позовних вимог позивач посилається на постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» та від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області дане посилання вважає також необґрунтованим, тому що дані постанови КМУ визначають оплату праці працівників органів прокуратури.

Умови та порядок перерахунку пенсій працівникам прокуратури дані постанови не визначають.

Щодо позовної вимоги здійснити перерахунок пенсії без обмеження її максимального розміру:

Згідно абз. 6 ч. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VII від 14.10.2014 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень.

За таких обставин дана вимога є безпідставною та необґрунтованою та рішення відповідача про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 прийнято з дотриманням положень діючого законодавства, правові підстави для скасування рішення відсутні.

Дослідивши наявні в матеріалах письмові докази, встановивши на їх підставі фактичні обставини та характер спірних правовідносин між сторонами спору, визначивши правові норми, що підлягають застосуванню, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

З матеріалів справи вбачається, що з 22.09.1972 року ОСОБА_1 працював на різних посадах в органах прокуратури ( а.с.8-9) У січні 2000 року йому було призначено пенсію за вислугою років, виходячи з розрахунку 90% від суми заробітної плати, у відповідності до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ від 05.11.1991 року, у редакції чинній на момент призначення ( а.с.11). У подальшому розмір пенсії неодноразово перераховувався відповідно довідок прокуратури Луганської області про підвищення заробітної плати працівника прокуратури . Такі перерахунки проводились в грудні 2004 року, в травні 2006 року, в серпні 2006 року на підставі постанови КМУ № 984 від 19.07.2006 року, постанови КМУ № 700 від 12.05.2007 року, постанови КМУ № 34 від 06.02.2008 року, постанови КМУ № 505 від 31.05.2012 року.

01.08.2005 року відповідно до наказу прокурора Луганської області за № 865 від 27.07.2005 року його було звільнено з роботи за власним бажанням.

07.04.2016 року позивач звернувся до УПФУ в м. Лисичанську з заявою про перерахунок пенсії, виходячи з розрахунку 90% від суми заробітної плати, у зв»язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорських працівників, згідно довідки прокуратури Луганської області за № 18-227 вих.16 від 31.03.2016 року , з грудня 2015 року ( а.с.6,10).

Листом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області № 70/П-7 від 14.04.2016 року йому відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, з посиланням на Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" №213 -УІІІ від 02.03.2015 року.

Суд вважає зазначені дії УПФУ в м. Лисичанську Луганської області протиправним з наступних підстав.

На дату призначення пенсії ОСОБА_1, частинами 1 та 2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожний повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Законодавчими актами, які набрали чинності вже після призначення позивачу пенсії, було змінено порядок призначення пенсій працівникам прокуратури.

Зокрема Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-УІ, який набрав чинності з 01.10.2011, внесено зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ, змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.

Відповідно до вимог ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ (у редакції Закону № 3668-УІ) прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Таким чином, з 1 жовтня 2011 року положення ч. 1 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до реакції цієї статті Законом № 3668-\Т.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону № 3668-VI змін не зазнали (змінилася лише нумерація частин цієї статті).

Так, відповідно до частини тринадцятої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України від 08.07.2011 № 3668-УІ) обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною вісімнадцятою статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII(пункт 5 Прикінцевих положень) визначено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до окремих Законів України, у тому числі за Законом України «Про прокуратуру».

Позивачу пенсія була призначена до набрання чинності вказаним законом.

Відповідно до постанови Верховного суду України від 10.12.2013 р., винесеній по аналогічній справі, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах ВСУ прийшла до висновку, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії; внесені Законом №3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»зміни до статті 501 Закону №1789-ХІІ «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим в разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є ч.ч. 13 та 18 ст. 50іЗакону № 1789-ХІІ.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України відокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.

В зазначеній вище постанові ВСУ від 10.12.2013 р., ґрунтуючись на рішеннях Конституційного суду України з розгляду питань, пов'язаних з реалізацією права на соціальний захист, зроблено висновок, що зміст та обсяг досягнутих працівниками правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їх пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

З огляду на викладене, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення пенсії, а тому посилання УПФУ в м. Лисичанську Луганської області на вимоги Закону № 213-VIII про відсутність правових підстав для проведення пенсії позивачу є необґрунтованими.

Таке застосування норм права суперечить вимогам ч. 1 ст. 58 Конституції України, якою передбачено, що закони та нормативні акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статті 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, суд вважає, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірність своїх дій, а тому, позовні вимоги в частині визнання дій відповідача протиправними підлягають задоволенню.

На підставі вищенаведеного, суд приходить до висновку, що відповідач повинен був перерахувати позивачу пенсію, згідно довідки прокуратури Луганської області № 18-227 вих.16 від 31.03.2016 року , з грудня 2015 року без обмеження її максимального розміру, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в редакції, яка діяла на час призначення пенсії, з розрахунку 90 % від суми місячного (чинного) заробітку, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 19, 22, 58, 64 Конституції України, ст.ст. 69, 71, 76, 86, 99, 102, 158-163,167, 186 КАС України, ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 у розмірі 90 відсотків місячної (чинної) заробітної плати на підставі довідки прокуратури Луганської області №18-227 вих.16 від 31.03.2016 року.

Скасувати рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області № 70/П-7 від 14.04.2016 року щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області здійснити, починаючи з грудня 2015 року перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1 у розмірі 90 відсотків від розміру заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Луганської області №18-227 вих.16 від 31.03.2016 року, без обмеження її максимального розміру.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області виплатити недоплачену різницю пенсії між фактично отриманою пенсію ОСОБА_1 та перерахованою за період з грудня 2015 року.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Лисичанський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Суддя Л.Б.Чернобривко