Постанова № 58137637, 23.05.2016, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.05.2016
Номер справи
755/7490/16-а
Номер документу
58137637
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

755/7490/16-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" травня 2016 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:

Головуючого судді Астахової О.О.,

при секретарі Швидкій Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Лівобережного об»єднання Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

29 квітня 2016 року позивач звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва у якому просить поновити процесуальний строк звернення з даним позовом до суду. Визнати дії Управління протиправними, щодо відмови у проведенні йому перерахунку пенсії за вислу років у зв»язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції, яка була чинною на момент призначення йому пенсії. Зобов»язати відповідача провести перерахунок його пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5.11.1991 № 1789-УІІ (у редакції Закону України від 12.07.2001 №2663-111, що діяла станом на час призначення пенсії), виходячи з розрахунку 90% від суми місячної (чинної) зарплати, з урахуванням фактично отриманих виплат і умов праці, що існували на день звільнення за останні 60 календарних місяців роботи підряд на прокурорсько-слідчих посадах перед звільненням, без обмеження її максимального розміру та виплатити заборгованість, що виникає на день такого перерахунку з урахуванням раніше проведених виплат, а саме:

за період з 01.03.2015 року по 31.12.2015 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 «Про впорядкування структури та умов праці працівників органів прокуратури» у розмірі 90% із середнього заробітку 9734,19 грн.;

за період з 01.01.2016 року - відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» у розмірі 90 % із середнього заробітку 11869, 26 грн.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача понесені ним судові витрати по оплаті судового збору у розмірі 551,20 грн.

Обгрунтовуючи вимоги тим, що з 20 травня 2009 року він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва, та отримує пенсію за вислугу років у розмірі 80% від суми заробітної плати, призначену на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-Х1І (в редакції Закону України «Про прокуратуру» від 12 липня 2001 року №2663-111, чинний на час призначення йому пенсії).

Після призначення пенсії, продовжував працювати на прокурорсько - слідчих посадах. Звільнився з органів прокуратури 31.03.2014 року за власним бажанням згідно ст. 38 КЗпП України, у зв'язку з виходом на пенсію за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».

Стаж роботи в органах прокуратури на день звільнення складає понад 22 роки.

09.04.2014 року, у зв'язку з звільненням з органів прокуратури, він звернувся до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва із заявою про проведення перерахунку, раніше призначеної пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ (в редакції Закону України «Про прокуратуру» від 12 липня 2001 року №2663-111, чинний на час призначення йому пенсії у розмірі 90% від суми місячної (чинної) заробітної плати з урахуванням фактично отриманих виплат і умов праці, що існували на день звільнення за останні 60 календарних місяців роботи підряд на посадах перед звільненням без обмеження її максимального розміру, починаючи з 09.04.2014 року. До заяви позивач додав довідку прокуратури міста Києва від 31.03.2014 року №18/195 про заробітну плату та копію наказу №662 від 31.03.2014 року про звільнення.

Проте, у проведенні перерахунку пенсії у розмірі 90 % від суми місячної заробітної плати ОСОБА_1 у березні місяці 2016 року було відмовлено. Перерахунок пенсії після звільнення 31.03.2014 року проведено у розмірі 80 %, починаючи з 09.04.2014 року.

Свою відмову управління Пенсійного фонду мотивувало тим, що на момент його звернення до Пенсійного фонду за перерахунком пенсії, тобто станом на 09.04.2014 року відбулися зміни до Закону України «Про прокуратуру», внесені Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-УІ від 08.07.2011 та змінено порядок, умови та підстави пенсійного забезпечення працівників прокуратури. А саме, статтею 50-1 Закону визначено, що пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року- страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням.

01.03.2016 року позивач звернувся з письмовою заявою до управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 09.12. 2015 року № 1013 та надав довідку прокуратури міста Києва від 29.02.2016 року №18/127 про заробітну плату.

Рішенням управління Пенсійного фонду у Дніпровському районі м. Києва від 04.03.2016 року №3597/01 у перерахунку пенсії позивачу також відмовлено, з посиланням на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-УІІ від 02.03.2015 р. про те, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії щомісячно довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. Згідно висновку управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва, з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються.

Вказану відмову Управління Пенсійного фону України в Дніпровському районі м. Києва у проведені йому перерахунку пенсії позивач вважає незаконною, а дії пенсійного органу протиправними та такими, що порушують його права та інтереси, що змушує його звернутись з даним позовом до суду.

У судове засідання позивач не з»явився, направив до суду заяву з проханням проводити розгляд справи у його відсутність. Зі змісту заяви убачається, що позивач позов підтримує та просить суд його задовольнити, виходячи з доводів, якими обгрунтовується позовна заява.

Представник відповідача у судове засідання не з»явився, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином (а.с.23) про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи, письмових заперечень, або заяв про розгляд справи у відсутність відповідача до суду не надходило.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин, суд вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутність нез»явившихся осіб.

Суд дослідивши матеріали справи прийшов до наступного.

Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 23.05.2016 року судом замінено Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва його правонаступником - Лівобережним об»єднанням Управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 23.05.2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Лівобережного об»єднання Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити дії за період з 01.03.2015 року по 28.10.2015 року - залишено без розгляду.

Судом встановлено, що з 20 травня 2009 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва, правонаступником якого є Лівобережне об»єднання Управління Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про прокуратуру», у розмірі 80% від суми заробітної плати та продовжував працювати в органах прокуратури.

09.04.2014 р. позивач був звільнений за власним бажанням з органів прокуратури України.

01.03.2016 р. позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок раніше призначеної йому пенсії за вислугу років, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, чинній на момент призначення пенсії, у розмірі 90 % від суми місячної заробітної плати, розмір якої визначено в довідці від 29.02.2016 р. № 18/127, виданої Прокуратурою м. Києва.

03.03.2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою з проханням надати роз»яснення, який відсоток заробітної плати (80 % чи 90%) враховувався при нарахуванні його пенсії на підставі довідки прокуратури м. Києва від 31.03.2014 року № 18/195.

Листом від 04.03.2016 р. № 3597/01 на заяву позивача від 01.03.2016 року, відповідач повідомив ОСОБА_1 про відмову в задоволенні його вимог у зв'язку з тим, що з 01.06.2015 р. на підставі п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» працівники прокуратури, на думку відповідача, права на пенсії, відповідно до Закону, не мають.

Листом від 16.03.2016 року № 200/01/А-181 на заяву позивача від 03.03.2016 року, відповідач повідомив ОСОБА_1, що Управлінням з 09.04.2014 року було проведено перерахунок його пенсії по стажу заробітку згідно довідки від 31.03.2014 року № 18/195. Проте, відсутні підстави для перерахунку його пенсії в розмірі 90% суми заробітної плати починаючи з 09.04.2014 року оскільки станом на 09.04.2014 року відбулись зміни в Законі України «Про прокуратуру», внесені Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи № 3668-VІ від 08.07.2011 року та змінено порядок, умови та підстави пенсійного забезпечення працівників прокуратури.

Так, ст. 50-1, визначено, що пенсія призначається в розмірі 80% від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Проте, суд не погоджується з такими висновками відповідача та вважає, що перерахунок пенсії позивачу має здійснюватися за редакцією Закону України «Про прокуратуру», яка була чинною на момент призначення ОСОБА_1, пенсії з огляду на наступне.

Спірні правовідносини врегульовані Конституцією України, нормами Законів України «Про прокуратуру», який був чинним на момент призначення позивачу пенсії, тобто станом на 20.05.2009 р. ( далі - Закон № 1789-XII ), і Порядком подання та оформлення документів для призначення ( перерахунку ) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 ( далі - Порядок № 22-1 ).

Так, відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У статті 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно із ч. 3 ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Частиною 1 статті 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

У ч. 1, 2, 12, 17 ст. 50-1 Закону № 1789-XII у редакції, яка була чинною на момент призначення позивачу пенсії, тобто станом на 20.05.2009 р., визначено, що Прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

У пп. 1.2, 1.5 Порядку № 22-1 визначено, що заява про призначення пенсії працюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником до органу, що призначає пенсію, через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації (далі - посадова особа) за місцезнаходженням такого підприємства, установи або організації. За бажанням особи така заява може бути подана особисто за місцем проживання (реєстрації) або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або законного представника.

Заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім'ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.

Отже, з викладених правових норм вбачається, що призначення органами Пенсійного фонду України особі пенсії та проведення її перерахунку є різними формами реалізації права громадянина на пенсійне забезпечення, а тому при проведенні перерахунку пенсії особи ( у зв'язку з переведенням її на інший вид пенсії або за інших обставин ) застосуванню підлягає редакція Закону, яким визначався порядок та розмір відповідного пенсійного забезпечення такої особи саме на момент призначення їй пенсії.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду України від 10 грудня 2013 року у справах № 21-348а13 та № 21-420а13, а у відповідності до ч. 1 ст. 244-2 КАС України, висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Виходячи з цього, судом встановлено, що станом на дату призначення позивачу пенсії, тобто 20.05.2009 р., Законом України «Про прокуратуру» було встановлено розмір пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих прокуратури - 80 % суми заробітної плати зі збільшенням цього коефіцієнту на 2 % за кожний повний рік роботи понад 10 років та регламентовано право працівників прокуратури на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

Як убачається з матеріалів справи відповідачем визнається загальний страховий стаж роботи позивача понад 30 років, з яких стаж роботи на посаді працівника прокуратури - 20 років 8 місяців та 12 днів. (а.с. 15).

Таким чином, враховуючи наведені правові норми та обставини цієї справи, суд вважає, що відповідачем було неправомірно відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку його пенсії в розмірі та порядку, визначеному в статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції, чинній на момент призначення йому пенсії, тобто станом на 20.05.2009 р., на підставі довідки прокуратури м. Києва від 31.03.2014 року № 18/195 за період починаючи з 29.10.2015 року по 29.02.2016 року, виходячи із розрахунку 90% від суми місячного (чинного) заробітку. А також неправомірною є відмова Управління у здійсненні перерахунку пенсії позивачу з 01.03.2016 року підставі довідки прокуратури м. Києва від 29.02.2016 року № 18/127 виходячи із розрахунку 90% від суми його місячного (чинного) заробітку на підставі статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції, чинній на момент призначення йому пенсії.

Разом з цим, вимоги позивача про зобов»язання відповідача провести йому перерахунок пенсії за вислугу років на підставі вказаних довідок Прокуратури м. Києва, виходячи із розрахунку 90% від середнього заробітку - 9 734,19 грн. до 31.12.2015 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 року та за період з 01.01.2016 року - відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015 року з виплатою різниці в розмірі пенсії за минулий час, підлягають частковому задоволенню. Оскільки, по-перше: за змістом ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції, чинній на момент призначення йому пенсії, розмір пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих прокуратури встановлений у відсотковому відношенні від суми заробітної плати, а по-друге : перерахунку пенсія позивача підлягає в розмірі та порядку, визначеному в статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції, чинній на момент призначення йому пенсії, починаючи з 29.10.2015 року, в межах строку позовної давності за ухвалою суду - за довідкою від 31.03.2014 року № 18/195 про заробітну плату з розрахунку 90% із заробітної плати за період починаючи з 29.10.2015 року по 29.02.2016 року та з 01.03.2016 року, тобто з моменту звернення до Управління із заявою про перерахунок на підставі довідки Прокуратури м. Києва від 29.02.2016 року № 18/127 про заробітну плату з розрахунку 90% із заробітної плати.

Доводи відповідача про те, що станом на дату звернення позивача із заявою про перерахунок його пенсії, тобто 01.03.2016 р., набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», у пункті 5 Прикінцевих положень якого зазначено, що в разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «;Про прокуратуру», «;Про судоустрій і статус суддів», «;Про статус народного депутата України», «;Про Кабінет Міністрів України», «;Про судову експертизу», «;Про Національний банк України», «;Про службу в органах місцевого самоврядування», «;Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, суд вважає не обґрунтованими і безпідставними, оскільки положення зазначеної правової норми поширюються виключно на правовідносини щодо призначення пенсії, а не щодо її перерахунку.

Крім того, суд відзначає, що у постановах Верховного Суду України від 10 грудня 2013 року у справах № 21-348а13 та № 21-420а13, ВСУ зазначив, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, яка діяла на момент призначення пенсії.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що наявні достатні та необхідні правові підстави для часткового задоволення адміністративного позову.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 94 КАС України судові витрати по оплаті судового збору понесені ОСОБА_1 у розмірі 551,20 грн., суд присуджує з Державного бюджету України на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 22, 46 Конституції України, ст.ст. 9, 11, 69-71, 86, 94, 99,100,158-163, 186, 256 КАС України, ст.ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», суд, -

п о с т а н о в и в :

Позов ОСОБА_1 до Лівобережного об»єднання Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати дії Лівобережного об»єднання Управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.10.1995 року № 358/95-ВР, у редакції Закону України від 04.09.2008 року № 502-VІ) на підставі довідки Прокуратури м. Києва про заробітну плату з розрахунку 90% - неправомірними.

Зобов»язати Лівобережне об»єднання Управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.10.1995 року № 358/95-ВР, у редакції Закону України від 04.09.2008 року № 502-VІ) на підставі довідки Прокуратури м. Києва від 31.03.2014 року № 18/195 про заробітну плату з розрахунку 90% із заробітної плати за період з 29.10.2015 року по 29.02.2016 року.

Зобов»язати Лівобережне об»єднання Управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.10.1995 року № 358/95-ВР, у редакції Закону України від 04.09.2008 року № 502-VІ) на підставі довідки Прокуратури м. Києва від 29.02.2016 року № 18/127 про заробітну плату з розрахунку 90% із заробітної плати з 01.03.2016 року.

Присудити ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 551,20 грн. з Державного бюджету України.

В іншій частині - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя