Постанова № 58131138, 22.11.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2010
Номер справи
2а-3103/10/1170
Номер документу
58131138
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

< Список >

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

22 листопада 2010 року Справа № 2а-3103/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Могилан С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні о 14-45 год. адміністративну справу

за позовом: Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області

до відповідача: Комунального підприємства «Ринок Таврія»

про стягнення економічних санкцій,

за участю:

секретаря судового засідання Канюки І.І.,

представників:

позивача ОСОБА_1;

відповідача ОСОБА_2,

Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області звернулася з позовом до Комунального підприємства «Ринок Таврія»про стягнення економічних санкцій в сумі 171 250,32 грн., з яких 57 083,44 грн. сума необґрунтовано отриманої виручки та 114 166,88 грн. сума штрафу, застосованих за наслідками перевірки КП «Ринок Таврія»проведеної з 16 липня 2010 р. по 19 липня 2010 р., під час якої встановлено порушення вимог розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 28.12.2009 р. №1043-р «Про регулювання, устаткування у торговельних, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів»та розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 25.05.2010 р. №417-р «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 28 грудня 2009 року №1043-р», загальна сума порушення склала 57 083,44 грн. За результатами перевірки перевіряючими складено акт №933 від 19.07.2010 р.

26.07.2010 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області винесено рішенням №79 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким вирішено вилучити у доход державного бюджету 57 083,44 грн. та застосувати штраф у сумі 114 166,88 грн., яке разом з претензією, в якій відповідачу запропоновано добровільно сплатити 171 250,32 грн., поштою направлено на адресу відповідача.

У встановлені строки відповідачем добровільно економічні санкції сплачено не було.

Відповідачем до суду подано заперечення щодо позовних вимог у відповідності до яких позовні вимоги ним не визнаються у повному обсязі, оскільки перевіряючими під час перевірки не враховано наказ Мінекономіки №638/109 від 30.06.2009 р. «Про затвердження Порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, а тому висновки позивача не відповідають фактичним осбставинам та не узгоджуються з розрахунками, проведеними КП «Ринок Таврія».

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог з підстав відсутності коштів та просив суд скасувати рішення №79 від 26.07.2010 р.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

З 16 липня 2010 р. по 19 липня 2010 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області проведено перевірку КП «Ринок Таврія», в ході якої встановлено порушення вимог розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 28.12.2009 р. №1043-р «Про регулювання, устаткування у торговельних, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів»та розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 25.05.2010 р. №417-р «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 28 грудня 2009 року №1043-р», загальна сума порушення склала 57 083,44 грн. За результатами перевірки перевіряючими складено акт №933 від 19.07.2010 р. (а.с.20-22).

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про ціни і ціноутворення»від 03.12.1990 р. №507 в народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Статтею 7 вказаного Закону визначено, що вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів. Згідно ст. 8 Закону державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення, зокрема, державних фіксованих цін (тарифів) та граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних (фіксованих) цін і тарифів.

Відповідно до п. 12 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)»від 25.12.1996 р. №1548 Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні Київська та Севастопольська міські державні адміністрації регулюють (встановлюють), зокрема граничні розміри плати за послуги, що надаються у торговельних обєктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів; граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище 20 відсотків) за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних обєктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

Згідно п. 2 Порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів», затвердженого наказом Міністерства економіки України від 30.06.2009 р. №638/109 (далі Порядок) розмір орендної плати за торгові приміщення (площі) на ринках розраховується у такій послідовності:

- визначається розмір річної орендної плати виходячи з розміру планованих витрат або фактичних витрат за попередній рік з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік;

- на основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за місяць;

- розмір добової орендної плати встановлюється на основі розміру місячної орендної плати, у разі якщо строк оренди менший ніж один місяць;

- на основі розміру добової орендної плати розраховується розмір погодинної орендної плати.

Відповідно п. 7 Порядку нормативи рентабельності встановлюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 N1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)»та не повинна перевищувати 20 відсотків.

Перевіркою КП «Ринок Таврія»встановлено, що відповідачем необґрунтовано отримано 57 083,44 грн. виручки.

Згідно ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

Відповідно до п. 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 03.12.2001 р. №298/519 підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання субєктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Згідно п. 1.6 вказаної Інструкції необґрунтовано одержані субєктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.

26.07.2010 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області винесено рішенням №79 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким вирішено вилучити у доход державного бюджету 57 083,44 грн. та застосувати штраф у сумі 114 166,88 грн. (а.с.17), яке разом з претензією від 26.07.2010 р. №1694-05, в якій відповідачу запропоновано добровільно сплатити 171 250,32 грн. (а.с.18), поштою направлено на адресу відповідача (а.с.19).

В судовому засіданні встановлено, що 02.08.2010 р. КП «Ринок Таврія»звернулося до Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області листом на претензію №1694-05 від 26.07.2010 р. (а.с.55-56) в якому просить позивача переглянути результати перевірки фінансово-господарської діяльності КП «Ринок Таврія».

27.09.2010 р. Комунальне підприємство Бобринецької міської ради «Ринок-Таврія»звернулося до суду з позовом до заступника начальника державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області про скасування рішення №79 від 26.07.2010 р. про застосування економічних санкцій.

18.10.2010 р. ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду Сагуна А.В. позовну заяву повернуто позивачеві разом з усіма доданими до неї матеріалами на підставі п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України у звязку з неусуненням позивачем недоліків позовної заяви, яку залишено без руху.(а.с.106).

За клопотанням відповідача, судом надавався час КП «Ринок Таврія»для повторного звернення до суду із позовною заявою про оскарження рішення №79 від 26.07.2010 р.

Ухвалою від 08.11.2010 р. судді Кіровоградського окружного адміністративного суду Хилько Л.І. (а.с.100) та ухвалою від 11.11.2010 р. судді Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазиної Т.М. (а.с.107) позовні заяви комунального підприємства Бобринецької міської ради Кіровоградської області «Ринок-Таврія»до заступника начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області ОСОБА_3 про скасування рішення про застосування економічних санкцій залишено без розгляду на підставі ч. 1 ст. 100 КАС України у звязку з пропуском позивачем строку звернення до суду.

У встановлений строк Комунальним підприємством «Ринок Таврія»заборгованість сплачена не була, доказів оскарження відповідачем рішення, сплати економічних санкцій, або іншого доказу, який свідчив би про відсутність такої заборгованості не надано, а тому суд приходить до висновку, що позов Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Ринок Таврія», код ЄДРПОУ 30385010 (27000, м. Бобринець, Кіровоградської області, вул. Комсомольська-130-а) на користь держави в особі Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області на р/р 31116106700064, одержувач коштів УДК у Бобринецькому районі, код одержувача 23896921, код бюджетної класифікації 21081100, банк одержувача ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016 заборгованість по економічних санкціях в сумі 171 250,32 грн. (сто сімдесят одна тисяча двісті пятдесят грн. 32 коп.).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.

Суддя

Кіровоградського окружного

адміністративного судуОСОБА_4