ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2011 р.Справа № 2-а-7422/09/1570
Категорія:8.1.4Головуючий в 1 інстанції: Харченко Ю.В.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Осіпова Ю.В.,
суддів Золотнікова О.С., Кравця О.О.,
при секретарі Чебан Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Словянська група - фарм»на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2009 року по справі за адміністративним позовом першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Словянська група - фарм» про стягнення заборгованості , -
В С Т А Н О В И Л А:
14 квітня 2009 року перший заступник прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Словянська група - фарм»про стягнення з відповідача суми заборгованості по сплаті штрафних (фінансових ) санкцій у розмірі 17 517, 25грн.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2009 року позов 1-го заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Словянська група - фарм»до бюджету заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у загальній сумі 17 517 грн. 25 коп.
Не погоджуючись з вищезазначеною постановою суду 1-ї інстанції, ТОВ «Словянська група - фарм»17.05.2010 року подало апеляційну скаргу, в якій зазначає, що судом, при винесенні оскаржуваної постанови порушено норми процесуального та матеріального права та просить скасувати постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2009 року, прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог 1-му заступнику прокурора Приморського району м. Одеси відмовити повністю.
Заслухавши суддю - доповідача, виступ представника прокуратури в підтримку апеляційної скарги, та перевіривши матеріали і доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення, з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.
ТОВ «Словянська група - фарм»зареєстровано Виконавчим комітетом Одеської міської ради 13.07.2005р., про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за №1551020000009536 та видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.
25.07.2005 року ТОВ «Словянська група - фарм»взято на облік як платника податків у ДПІ у Приморському районі м. Одеси під №17271, що підтверджується наявною в матеріалах справи Довідкою про взяття на облік платника податків №11111 від 22.09.2009р.
Станом на 22.09.2009р. за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом на загальну суму 17517, 25грн., яка утворилася внаслідок несплати підприємством суми штрафних (фінансових) санкцій, визначеної рішеннями ДПІ у Приморському районі м. Одеси про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.11.2008р. №0014202360 на загальну суму 1357, 25грн. та від 24.11.2008р. №0014212360 на загальну суму 16160,30грн.
Також, судом першої інстанції встановлено, що 18.11.2008р. ДПІ у Приморському районі м. Одеси була проведена перевірка дотримання ТОВ «Словянська група - фарм»порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів.
За наслідками вказаної перевірки складено акт №0862/15/35/23/33659497 від 18.11.2008р., яким встановлено факт проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 51,80грн., не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті РРО 15, 65грн., розрахункові операції проводяться через не зареєстрований у встановленому порядку РРО, не забезпечено роздрукування щоденних фіскальних звітних чеків за 29.08.2008р., 06.09.2008р. та 07.09.2008р., чим порушено вимоги п.п.1,4,9,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями), а також, встановлено порушення п.2.6 ст.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. №637 (зі змінами та доповненнями), а саме, не здійснено облік готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій за 15.11.2008р., 16.11.2008р. та 17.11.2008р., що є не оприбуткуванням готівкових коштів. Сума не оприбуткованих коштів прорахована по звітам за вказані дні складає 3232,06грн.
На підставі зазначеного акта перевірки, ДПІ у Приморському районі м. Одеси були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.11.2008р. №0014202360 на загальну суму 1357,25грн. та від 24.11.2008р. №0014212360 на загальну суму 16160,30грн.
Вказані рішення ДПІ у Приморському районі м. Одеси були прийняті про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.11.2008р. №0014202360 на загальну суму 1357,25грн. та від 24.11.2008р. №0014212360 на загальну суму 16160,30грн. були отримані ТОВ «Словянська група - фарм»01.12.2008р., про що свідчать відповідні підписи посадової особи підприємства на зазначених рішеннях.
Приймаючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції обґрунтовано виходив з того, що позовні вимоги першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах ДПІ у Приморському районі м. Одеси законні і обгрунтовані а також з огляду на те, що відповідачем, в порушення ст.71 КАС України, не було надано доказів оскарження зазначених рішень ДПІ у Приморському районі м. Одеси від 24.11.2008р. №0014202360 та від 24.11.2008р. №0014212360 про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Судова колегія погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Пунктом 1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено, те, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Статтею 5 цього Закону визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Згідно з п.1 ст. 17 зазначеного закону, вказує на те, що За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки
Також, відповідно до п.9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на субєкта підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг покладається обовязок щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно з п.13 ст.3 вище вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, у тому числі, забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.4 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Доказом, який підтверджує наявність або відсутність невідповідності сум готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків, якій складається субєктом господарювання або його матеріально відповідальною особою.
Статтею 22 вказаного Закону визначено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст.17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Отже, виходячи з вищевикладеного, а також з урахуванням доказів, які маються в матеріалах справи, а саме облікової картки платника, судова колегія дійшла висновку, що за ТОВ «Словянська група - фарм»станом на 22.09.2009р. дійсно рахується заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 17 517, 25грн., яка, в свою чергу і підлягає стягненню в дохід державного бюджету.
Враховуючи вищевикладене, судова колегія приходить до висновку про те, що суд 1-ї інстанції грубих порушень матеріального і процесуального права при вирішенні даної справи не допустив, вірно встановив фактичні обставини справи та надав їм належної правової оцінки.
Наведені ж у скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.198 КАС України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
Оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову окружного суду - без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, судова колегія,
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Словянська група - фарм» - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2009 року без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.
Головуючий: Осіпов Ю.В.
Судді: Золотніков О.С.
ОСОБА_1