Ухвала суду № 58127631, 03.06.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2016
Номер справи
819/1114/15-а
Номер документу
58127631
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

03 червня 2016 р.

Справа № 876/3809/16

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Глушко І.В., перевіривши апеляційну скаргу Відділу Держгеокадастру у м. Тернополі Тернопільської області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 21 травня 2015 р. у адміністративній справі за позовом Приватного малого підприємства "Галактика" до Відділу Держгеокадастру у м. Тернополі Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Тернопільська міська рада про скасування державної реєстрації земельної ділянки, –

встановив:

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 21.05.2015 р. задоволено адміністративний позов Приватного малого підприємства "Галактика" до Відділу Держгеокадастру у м. Тернополі Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Тернопільська міська рада про скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Не погодившись із вказаною постановою, Відділ Держгеокадастру у м. Тернополі Тернопільської області подав на неї апеляційну скаргу.

Відповідно до вимог частин 1-2 статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Так, із матеріалів справи вбачається, що 21.05.2015 року судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні проголошено оскаржувану постанову. При цьому представник відповідача був присутній у судовому засіданні при проголошенні судового рішення, йому було роз’яснено порядок і строки апеляційного оскарження. Однак, апеляційна скарга Відділом Держгеокадастру у м. Тернополі Тернопільської області була подана до суду першої інстанції лише 19.05.2016 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. При цьому, разом із апеляційною скаргою апелянтом подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, з якої слідує, що апелянтом пропущено строк на апеляційне оскарження у зв’язку з тим, що державний кадастровий реєстратор шукав шляхи до виконання оскаржуваного рішення, звертався до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, до Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру щодо можливості виконання даного рішення, звертався до суду для роз’яснення способу виконання даного рішення, що на думку апелянта є поважною причиною пропуску строку на апеляційне оскарження. Однак, такі підстави пропуску строку на апеляційне оскарження є необґрунтованими та неповажними, оскільки ст. 186 КАС України чітко передбачений строк для звернення до суду із апеляційною скаргою. Апелянт знаючи про судове рішення від 21.05.2015 року (представник був у судовому засіданні при проголошенні даного рішення), у разі незгоди із цим рішенням мав можливість оскаржити його у строк передбачений ст.186 КАС України, однак цим правом не скористався а подав апеляційну скаргу майже через рік після проголошення даного рішення (19.05.2016 року). Інших поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження апелянтом не наведено.

Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Також, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 статті 187 КАС України, а саме : апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 р. N 3674-VI (із змінами та доповненнями).

Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону (в редакції, чинній на момент звернення до суду з апеляційною скаргою), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Даною нормою (в редакції, яка діяла на момент звернення до суду з адміністративним позовом) також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання позову майнового характеру – 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет на 2015 рік” мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2015 року становить 1218 грн.

Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що предметом адміністративного позову є скасування державної реєстрації земельної ділянки, тобто даний адміністративний позов носить немайновий характер. Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви становить 73,08 грн. (1218 грн.* 0,06 = 73,08 грн.). Дана сума була сплачена позивачем при поданні позовної заяви.

Тому, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 80 грн. 39 коп. (73,08 грн : 100 * 110 = 80,39 грн.). Із квитанції № 24 від 19.05.2016 року вбачається, що особа, яка подала апеляційну скаргу сплатила за її подання 80,00 грн. судового збору. Таким чином, розмір недоплати судового збору становить 39 копійок.

Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 0 грн. 39 коп. за реквізитами: одержувач – Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ – 38007573, рахунок – 31219206781004, банк одержувача – ГУДКУ у Львівській області, МФО банку – 825014, призначення платежу – Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).

Також, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.3 статті 187 КАС України, а саме : в апеляційній скарзі не зазначено, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.

Крім того, апеляційна скарга не відповідає приписам ч.6 ст.187 КАС України, згідно вимог якої, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Проте, апелянтом не додано належної кількості копій апеляційної скарги (додано лише одну копію для позивача у справі, попри те, що у справі також бере участь також третя особа - Тернопільська міська рада).

Слід також зазначити, що відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України до суду апеляційної інстанції подається апеляційна скарга а не заява, як зазначено апелянтом.

Тому, враховуючи те, що особою, яка подала апеляційну скаргу пропущено строк на апеляційне оскарження і не наведено поважних підстав його пропуску, не долучено оригінал квитанції про сплату судового збору у повному розмірі, не зазначено, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності та не додано належної кількості копій апеляційної скарги - таку апеляційну скаргу слід залишити без руху для подання апелянтом протягом 30 днів з моменту отримання копії цієї ухвали :

-заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній інших поважних причин пропуску цього строку;

-оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 0,39 грн.;

-пояснення щодо того, чи бажає апелянт взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за його відсутності;

-копії апеляційної скарги.

При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз’яснити, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, або якщо вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними - у відповідності до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження. У разі не усунення у визначений строк інших недоліків апеляційної скарги (зазначених вище), апеляційну скаргу буде повернуто апелянту відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України.

Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя –

ухвалив:

апеляційну скаргу Відділ Держгеокадастру у м. Тернополі Тернопільської області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 21.05.2015 р. у адміністративній справі № 819/1114/15-a за позовом Приватного малого підприємства "Галактика" до Відділу Держгеокадастру у м. Тернополі Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Тернопільська міська рада про скасування державної реєстрації земельної ділянки - залишити без руху.

Надати особі, яка подала апеляційну скаргу 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали, для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду із заявою (клопотанням) про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній інших поважних причин пропуску цього строку та усунення інших недоліків апеляційної скарги.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.

Роз’яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, у відповідності до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження. У разі неподання у визначений строк документа про сплату судового збору, копії апеляційної скарги та пояснення щодо того, чи бажає апелянт взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за його відсутності - апеляційну скаргу буде повернуто апелянту відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Глушко І.В.