ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2016 року м. ПолтаваСправа № 816/358/16
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколенка Ф.Ф.,
за участю:
секретаря судового засідання - Шулик Н.І.,
позивача - ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру України у Полтавській області про визнання відмови протиправною, визнання нечинним та скасування наказу та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
21 березня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру України у Полтавській області про :
- визнання протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, що надана листами від 04.03.2016 №31-16-7777.3-1639/2-16 та №31-16-7777.3-1640/2-16 з питань надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення фермерського господарства в оренду за межами населеного пункту на території Абазівської сільської ради Полтавського району земельної ділянки орієнтовною площею 16,3 га та земельної ділянки орієнтовною площею 11,0 га;
- визнання нечинним та скасування наказу Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області №29 від 02.03.2016 "Про внесення змін до наказу Головного управління від 09.02.2016 №13";
- зобов'язання Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області у межах своєї компетенції розглянути та вирішити відповідно до закону клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства в оренду за межами населеного пункту на території Абазівської сільської ради Полтавського району земельної ділянки орієнтовною площею 16,3 га та земельної ділянки орієнтовною площею 11,0 га.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначав, що підстава, зазначена відповідачем у відмові у наданні йому вищевказаного дозволу, а саме - включення земельних ділянок, які бажає отримати позивач у користування, відповідно до наказу ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, до переліку зарезервованих земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам АТО на території Абазівської сільської ради, не передбачена серед законних підстав для такої відмови, встановлених частиною третьою статті 123 Земельного кодексу України. Тому вважає таку відмову відповідача протиправною, та просить зобов'язати останнього вирішити його клопотання на підставі діючого законодавства. Також просить суд визнати нечинним та скасувати наказ Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області №29 від 02.03.2016 "Про внесення змін до наказу Головного управління від 09.02.2016 №13", оскільки не оскарження даного наказу може призвести до набуття прав іншими особами на спірні ділянки до закінчення судового розгляду та унеможливить або ускладнить в подальшому виконання рішення суду та реалізацію прав позивача на отримання земельних ділянок у оренду для створення фермерського господарства.
В судовому засіданні позивач вимоги позовної заяви підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив, про дату, час та місце розгляду повідомлявся належним чином.
У письмових запереченнях проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на правомірність даної відмови. Вказував на те, що відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №898-р "Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками" та на виконання доручення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 27.01.2016 №22-28-0,18-1364/2-16 відповідачем підготовлено та направлено до територіальних відділів Держгеокадастру у районах Полтавської області лист щодо порядку резервування земельних ділянок. Зазначав, що за результатами розгляду листа Відділу Держгеокадастру у Полтавському районі щодо резервування земельних ділянок орієнтовною площею 11,0 га та 16,3 га, які розташовані з межами населених пунктів на території Абазівської сільської ради, Головним управлінням прийнято оскаржуваний наказ та включено вказані земельні ділянки до переліку зарезервованих земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам АТО на території Полтавського району. Внаслідок прийняття вказаного наказу позивачу відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення вказаних земельних ділянок для ведення фермерського господарства в оренду.
Згідно із частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи вищевикладене, суд вважав за можливе проводити розгляд справи за відповідної явки осіб, які беруть участь у справі на основі наявних доказів.
Заслухавши пояснення позивача та представника позивача, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що 25.11.2015 ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області із заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення орієнтовною площею 11,0 га та 16,3 га для ведення фермерського господарства в оренду на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області за межами населених пунктів.
Листом від 24.12.2015 №ДС-5766/0/72-15 Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області ОСОБА_1 повідомлено про те, що з метою вирішення питання щодо надання земельних ділянок для учасників АТО вказані земельні ділянки плануються для резервування.
Наказом Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 09.02.2016 №13 затверджено Перелік зарезервованих земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам АТО на території Полтавського району станом на 08.02.2016.
02.03.2016 на виконання листа Держгеокадастру України від 27.01.2016 №22-28-0,13-1364/2-16 та враховуючи пропозицію відділу Держгеокадастру у Полтавському районі Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області винесено наказ №29 "Про внесення змін до наказу Головного управління від 09.02.2016 №13", яким внесено зміни у додаток №19 до наказу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 09.02.2016 №13 "Перелік зарезервованих земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам АТО на території Полтавського району станом на 08.02.2016" та включено до переліку земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення орієнтовними площами 16,3 га та 11.0 га ріллі на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області за межами населених пунктів.
Листами від 04.03.2016 №31-16-7777.3-1639/2-16 та №31-16-7777.3-1640/2-16 Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області ОСОБА_1 повідомлено, що відповідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області земельні ділянки орієнтовною площею 11,0 га та 16.3 га на які претендує позивач, включено до переліку зарезервованих земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам АТО на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Зазначеними листами запропоновано ОСОБА_1 звернутись до відділу Держземагенства у Полтавському районі Полтавської області з клопотаннями на інші земельні ділянки з додатками оформленими належним чином.
Не погоджуючись з відмовою у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства в оренду за межами населених пунктів та наказом №29 від 02.03.2016 "Про внесення змін до наказу Головного управління від 09.02.2016 №13", ОСОБА_1 звернувся до суду.
Надаючи оцінку обгрунтованості позовних вимог, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 123 Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-ІІІ визначено, що особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідно до частини четвертої статті 122 Земельного кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 звертаючись Головного управління Держземагенства у Полтавській області з заявами від 25.11.2015 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення орієнтовною площею 11,0 га та 16,3 га для ведення фермерського господарства в оренду на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області за межами населених пунктів надав до неї копії паспорта, трудової книжки та ідентифікаційного коду, диплому, графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельних ділянок. Таким чином позивачем зазначено цільове призначення земельних ділянок , їх орієнтовні розміри, надано необхідний та повний пакет документів, що не спростовується представником відповідача.
Згідно з частиною третьою статті 123 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Таким чином, перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є вичерпним і не підлягає розширеному тлумаченню.
Із системного аналізу норм земельного законодавства слідує, що при вирішенні клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у користування, уповноважений на це орган в контексті положень частини третьої статті 123 Земельного кодексу України повинен перевірити:
- наявність викопіювання з кадастрової карти (плану) або інших графічних матеріалів, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки) (частина друга статті 123 Земельного кодексу України);
- чи відносяться землі, за рахунок яких планується формування земельної ділянки, до земель сільськогосподарського призначення державної власності (частина четверта статті 122 Земельного кодексу України);
- чи має право особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки, набувати права постійного користування земельною ділянкою (у разі передачі земельної ділянки у постійне користування) (стаття 92 Земельного кодексу України);
- чи підлягає продажу земельна ділянка (право на неї) на конкурентних засадах (земельних торгах) (у разі надання земельної ділянки в оренду) (стаття 134 Земельного кодексу України);
- відповідність бажаного місця розташування земельної ділянки схемі землеустрою і техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектам землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затвердженим у встановленому законом порядку (у разі розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки) (частина третя статті 123 Земельного кодексу України);
- відповідність бажаного місця розташування земельної ділянки містобудівній документації (у разі її надання для містобудівних потреб) (частина третя статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності");
- чи не порушуватиме бажане місце розташування земельної ділянки вимог раціональної організації території (шляхом створення черезсмужжя) та компактності землекористування (частина друга статті 29 Земельного кодексу України);
- наявність нормативної грошової оцінки земель.
Листом від 24.12.2015 №ДС-5766/0/72-15 Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області ОСОБА_1 надано проміжну відповідь, якою повідомлено про те, що з метою вирішення питання щодо надання земельних ділянок для учасників АТО вказані земельні ділянки плануються для резервування.
Разом з тим, судом встановлено та не заперечувалось представником відповідача, що лише 11 лютого 2016 року ГУ Держгеокадастру у Полтавській області на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №898-р "Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками" та доручення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 27.01.2016 №22-28-0,18-1364/2-16, підготовлено лист про порядок резервування земельних ділянок та направлено до тереторіальних відділень (управлінь) Держгеокадастру у районах Полтавської області.
09.02.2016 ГУ Держгеокадастру у Полтавській області видано наказ №13, яким затверджено Перелік зарезервованих земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам АТО на території Полтавського району станом на 08.02.2016.
29 лютого 2016 року Відділ Держгеокадастру у Полтавському районі листом за вих. №29.02.2016 № 99-28-99.5-200/2-16 звернувся до відповідача щодо резервування земельних ділянок орієнтовною площею 11,0 га та 16,3 га, які розташовані за межами населених на пунктів на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області у зв"язку з надходженням великої кількості звернень від учасників АТО.
Як вбачається із заперечень відповідача, за результатами розгляду вищевказаного листа Відділу Держгеокадастру у Полтавському районі та на виконання листа Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 27.01.2016 №22-28-0,18-1364/2-16, відповідачем 02 березня 2016 року винесено наказ №29 "Про внесення змін до наказу Головного управління від 09.02.2016 №13", яким внесено зміни у додаток №19 до наказу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 09.02.2016 №13 "Перелік зарезервованих земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам АТО на території Полтавського району станом на 08.02.2016" та включено до переліку земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення орієнтовними площами 16,3 га та 11.0 га ріллі на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області за межами населених пунктів.
І лише листами від 04.03.2016 №31-16-7777.3-1639/2-16 та №31-16-7777.3-1640/2-16 відповідач відмовив позивачу у задоволенні його клопотання від 25.11.2015 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою з посиланням на включення земельних ділянок (землі запасу) загальною площею 11,0 га та 16,3 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходяться за межами населених пунктів Абазівської сільської ради до переліку зарезервованих земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам АТО.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №898-р "Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками" Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру, обласним та Київській міській державним адміністраціям доручено забезпечити розміщення на власних офіційних веб-сайтах інформації про місце розташування, цільове призначення та площу земельних ділянок, які можуть бути відведені учасникам антитерористичної операції та сім"ям загиблих учасників антитерористичної операції.
Відповідно до інформації розміщеній на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області станом на 02.03.2016 за Абазівською сільською радою обліковується 9 учасників АТО. Разом з тим, відповідач на вимогу суму, не надав доказів звернень від 9 учасників АТО або сімей загиблих учасників АТО щодо надання земельних ділянок, які знаходяться за межами населених пунктів на території Абазівської сільської ради.
Крім того, відповідачем не надано обгрунтувань виділення 27,3 га земель для ведення особистого селянського господарства для 9 учасників АТО (з розрахунку 2 га).
З матеріалів справи слідує, що станом на дату звернення позивача із заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, спірні земельні ділянки не були визначені для включення до переліку зарезервованих земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам АТО та сім'ям загиблих учасників АТО на території Абазівської сільської ради, до даного переліку земельні ділянки, включено після надходження 25.11.2015 заяв ОСОБА_1
Тобто, відповідач відмовив позивачу у задоволенні його клопотання з підстав, не передбачених чинним законодавством.
Також судом встановлено, що ГУ Держгеокадастру у Полтавській області порушено встановлений статтею 123 Земельного кодексу України місячний строк розгляду заяви про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, адже відповідь на заяви від 25.11.2015 надано відповідачем лише 04.03.2016.
Отже, при розгляді заяв ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на умовах оренди для ведення фермерського господарства відповідачем порушено вимоги статті 123 Земельного кодексу України в частині строку розгляду заяв та визначення підстави для відмови у наданні дозволу.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відмова відповідача у наданні дозволу позивачу на розробку проекту землеустрою, викладена у листах від 04.03.2016 №31-16-7777.3-1639/2-16 та №31-16-7777.3-1640/2-16, не ґрунтується на вимогах законодавства, а також повно та всебічно встановлених обставинах, які мали значення для прийняття такого рішення. Відтак позовні вимоги щодо визнання протиправною відмови Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, що надана листами від 04.03.2016 №31-16-7777.3-1639/2-16 та №31-16-7777.3-1640/2-16 та зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області у межах своєї компетенції розглянути та вирішити відповідно до закону клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення спірних земельних ділянок для ведення фермерського господарства в оренду, підлягають задоволенню.
Із системного аналізу норм Земельного кодексу України, суд дійшов висновку, що наданню земельної ділянки громадянам-фізичним особам, в тому числі для ведення фермерського господарства, передує певна процедура, до якої входить необхідність подання заяви на отримання дозволу на виготовлення проекту землеустрою. А тому протиправним є включення земельних ділянок на території Абазівської сільської ради площею 16,3 га та 11,0 га до переліку зарезервованих земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам АТО на території Полтавського району за наявності нерозглянутих заяв ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою на вказаних територіях, тобто за наявності претендента на отримання права користування вказаними земельними ділянками.
Відмовляючи у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою з підстав наявності наказу № 29 від 02.03.2016 "Про внесення змін до наказу Головного управління від 09.02.2016 №13", який був відсутнім на момент звернення із відповідними заявами, відповідач порушив право позивача на отримання на правах оренди земельних ділянок для ведення фермерського господарства.
Відтак, з метою захисту порушеного неправомірними відмовами відповідача права позивача, наданим йому чинним законодавством, на отримання земельних ділянок на умовах оренди для ведення фермерського господарства та розгляду його заяв відповідно до вимог Земельного кодексу України, суд доходить висновку про необхідність скасування наказу Головного управління Держземагенства у Полтавській області № 29 від 02.03.2016 "Про внесення змін до наказу Головного управління від 09.02.2016 №13".
Зважаючи на те, що спірний наказ, за висновком суду, є протиправним з моменту його прийняття через наявність невирішених відповідно до вимог закону клопотань позивача, суд вважає за необхідне згідно з частиною 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України вийти за межі позовних вимог щодо визнання його нечинним та визнати протиправним. Суд зазначає, що визнання акта суб'єкта владних повноважень нечинним означає втрату чинності таким актом з моменту набрання чинності відповідним судовим рішенням або з іншого визначеного судом моменту після прийняття такого акта, а як встановлено судом, наказ відповідача є протиправним з моменту його прийняття.
Згідно положень статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру України у Полтавській області про визнання відмови протиправною, визнання нечинним та скасування наказу та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру України у Полтавській області від 02.03.2016 №29 "Про внесення змін до наказу Головного управління від 09.02.2016 №13".
Визнати протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, що надана листом від 04.03.2016 №31-16-7777.3-1640/2-16, з питання надання ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 11,0 га для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Визнати протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, що надана листом від 04.03.2016 №31-16-7777.3-1639/2-16, з питання надання ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 16,3 га для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути та вирішити відповідно до вимог Земельного кодексу України клопотання ОСОБА_1 від 25.11.2015 року про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 11,0 га та 16,3 га для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області витрати на сплату судового збору в розмірі 1 653,60 грн (одна тисяча шістсот п'ятдесят три гривні шістдесят копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 06 червня 2016 року.
Суддя Ф.Ф. Соколенко