Провадження № 3/235/999/16 Справа № 235/2952/16-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2016 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області в ОСОБА_1
за участі секретаря Кузьменко В.В.
прокурора Філонова О.О.
захисника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Покровська матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в м. Димитров, Донецької області, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, заміжньої, працює секретарем Красноармійської міської ради, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ст. 172-7 ч. 1,ч 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
04 травня 2016 року в Красноармійський міськрайонний суд Донецької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_3до адміністративної відповідальності за скоєння 23.12.2015 р. адміністративного правопорушення , яке полягає у неповідомленні про конфлікт інтересів під час голосування за питання про встановлення їй надбавок та премій,як секретарю міської ради, про що старшим оперуповноваженим в ОВС 1 відділу Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБ України в Донецькій області капітаном ОСОБА_4 26 квітня 2016 р. складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Колексу України про адміністративні правопорушення , п.2 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
04 травня 2016 року в Красноармійський міськрайонний суд Донецької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_3до адміністративної відповідальності за скоєння 23.12.2015 р. адміністративного правопорушення , яке полягає у вчиненні дій чи прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів , а саме підтримці пропозиції шляхом особистого голосування за питання про встановлення їй надбавок та премій,як секретарю міської ради, про що старшим оперуповноваженим в ОВС 1 відділу Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБ України в Донецькій області капітаном ОСОБА_4 26 квітня 2016 р.складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення , передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Колексу України про адміністративні правопорушення , п.3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
В судовому засіданні захисник ОСОБА_2заявила клопотання про повернення адміністративного матеріалу для до оформлення у звязку з тим, що протоколи про адміністративні правопорушення складені не уповноваженою особою працівником СБ України, в той час як уповноваженою особою на складання протоколів про адміністративні правопорушення , передбачені ст.. 172-7 КУпАП, є уповноважені особи Національного агентства з питань запобігання корупції.
Заслухавши пояснення захисника , прокурора, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до матеріалу документи, приходжу до висновку , що протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення , п.2 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення , передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення , п.3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» відносно ОСОБА_3 необхідно повернути відповідному правоохоронному органу для належного оформлення , виходячи з наступних підстав.
Відповідно підпунктів а) б) підпункту 6 пункту 1 розділу I Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агенства з питань запобігання корупції» (із змінами, внесеними згідно із Законом № 336-VIII від 21.04.2015 року), у частині першій статті 255 КУпАП у пункті 1 в абзаці "органів Служби безпеки України (стаття 164 (у частині, що стосується правопорушень у галузі господарської діяльності, ліцензії на проведення якої видає ця Служба), статті 172-4-172-9, 195-5, 212-2(крім пункту 9 частини першої), 212-5і 212-6)" цифри "172-4-172-9" виключити, абзац "Національного агентства з питань запобігання корупції (стаття 188-46)" викласти в такій редакції: "Національного агентства з питань запобігання корупції (статті 172-4-172-9, стаття 188-46)"; доповнити абзацом такого змісту: "Національного антикорупційного бюро України (стаття 185-13)", у пункті 11 цифри "172-4-172-9" виключено.
Як встановлено розділом ІI Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції» (із змінами, внесеними згідно із Законом № 336-VIII від 21.04.2015 року), цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім положень: пункту 4 та підпунктів 6, 9 пункту 5 розділу I цього Закону, які набирають чинності через три місяці з дня опублікування цього Закону; підпунктів 1, 2 пункту 1 розділу I цього Закону, які набирають чинності з дня введення в дію Закону України"Про запобігання корупції" (Відомості Верховної ОСОБА_5 України, 2014 р., № 49, ст. 2056); (Абзац третій розділу II із змінами, внесеними згідно із Законом № 336-VIII від 21.04.2015), абзаців другого - четвертого підпункту "а" та підпункту "б" підпункту 6 пункту 1 розділу I цього Закону, які набирають чинності після початку діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції. ( Розділ II доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 336-VIII від 21.04.2015).
Відповідно частини 5 ст. 4 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що Національне агентство з питань запобігання корупції є правомочним з моменту призначення більше половини його загального кількісного складу.
Частиною 1 ст. 5 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство є колегіальним органом, до складу якого входить пять членів.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2015 р. № 1283-р «Про призначення ОСОБА_6 членом Національного агентства з питань запобігання корупції» було призначено ОСОБА_6членом Національного агентства з питань запобігання корупції.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2015 р. № 1284-р «Про призначення ОСОБА_7 членом Національного агентства з питань запобігання корупції» було призначено ОСОБА_7 членом Національного агентства з питань запобігання корупції.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2015 р. № 1285-р «Про призначення ОСОБА_8 членом Національного агентства з питань запобігання корупції» було призначено ОСОБА_8 членом Національного агентства з питань запобігання корупції. (Розпорядження скасовано на підставі Розпорядження КМУ № 136-р від 24.02.2016 р.).
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2015 р. № 1284-р «Про призначення ОСОБА_7 членом Національного агентства з питань запобігання корупції» було призначено ОСОБА_7 членом Національного агентства з питань запобігання корупції.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 р. № 160-р «Про призначення ОСОБА_5 членом Національного агентства з питань запобігання корупції» було призначено ОСОБА_5 членом Національного агентства з питань запобігання корупції.
Таким чином, станом на момент складання адміністративних протоколів 26 квітня 2016 р. було призначено більше половини загального кількісного складу Національного агентства з питань запобігання корупції, тобто 4 члени агентства з 5 членів агентства , а тому з цього моменту Національне агентство з питань запобігання корупції стало правомочним і розпочало свою діяльність, а отже набрали чинності абзаци другий - четвертий підпункту "а" та підпункту "б" підпункту 6 пункту 1 розділу I Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції» (із змінами, внесеними згідно із Законом № 336-VIII від 21.04.2015 року)
Крім того ,Постановою Кабінету Міністрів України № 118 від 18.03.2016 р. створено центральний орган державної влади Національне агентство з питань запобігання корупції.
Відповідно до ст.. 4 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади » від 17.03.2011 р. № 3166-VІ центральні органи виконавчої ради є юридичними особами публічного права та набувають статусу юридичної особи з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців, запису про їх реєстрацію як юридичної особи.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців та громадських формувань Національне агентство з питань запобігання корупції (код ЄДРПОУ 40381452) було зареєстровано 30.03.2016 р. за номером запису 10701020000062522, тобто Національне агентство з питань запобігання корупції відповідно до Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» розпочало свою діяльність з 30 березня 2016 р.
Тобто, на момент складення протоколів про адміністративне правопорушення повязаного з корупцією за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та за ч.2 ст. 172-7 КУпАП відносно громадянина ОСОБА_3 ,складання протоколів про адміністративні правопорушення повязані з корупцією за ст. 172-7 КУпАП належало до повноважень уповноважених на те посадових осіб Національного агентства з питань запобігання корупції.
Таким чином, суддя приходить до висновку про те, що протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Колексу України про адміністративні правопорушення , п.2 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення , передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Колексу України про адміністративні правопорушення , п.3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» відносно ОСОБА_3 складені не уповноваженою на те посадовою особою.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 р. № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту ,а також про адміністративні правопорушення на транспорті »(зі змінами ,внесеними згідно постанови Пленуму Верховного Суду України № 18 від 19 грудня 2008 р.) визнано правильною практику тих судів ,які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення ,складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення .
На підставі викладеного, керуючись ст.255 Кодексу України про адміністративне правопорушення , суддя,-
П О С ТА Н О В И В:
Протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення , п.2 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» відносно ОСОБА_3 , складений 26 квітня 2016 р. старшим оперуповноваженим в ОВС 1 відділу Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБ України в Донецькій області капітаном ОСОБА_4,повернути відповідному правоохоронному органу-Управлінню СБ України в Донецькій області- для належного оформлення.
Протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення , передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення , п.3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» відносно ОСОБА_3 , складений 26 квітня 2016 р. старшим оперуповноваженим в ОВС 1 відділу Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБ України в Донецькій області капітаном ОСОБА_4,повернути відповідному правоохоронному органу-Управлінню СБ України в Донецькій області- для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя :