Постанова № 58107777, 02.06.2016, Малинський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
02.06.2016
Номер справи
283/1023/16-а
Номер документу
58107777
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 283/1023/16-а

провадження № 2-а/283/61/2016

П О С Т А Н ОВ А

і м е н е м У к р а ї н и

02 червня 2016 року Малинський районний суд Житомирської області в складі: під головуванням - судді Ярмоленка В.В., з секретарем судових засідань Пух Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Малина адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання неправомірної відмови у здійсненні перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити відповідний перерахунок та виплату пенсії , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся в травні 2016 року до суду з адміністративним позовом, в обґрунтування якого зазначив, що перебуває на обліку в ГУПФУ в Житомирській області та з 31.12.2010 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в розмірі 58 відсотків грошового забезпечення. 16.03.2016 року звернувся з заявою про перерахунок пенсії у зв'язку з врахуванням виплачених йому сум матеріальної допомоги, які входять до складу грошового забезпечення, в чому йому було відмовлено з посиланням на Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постанову КМУ №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членів їх сімей", які не дають підстав для їх врахування.

Вважає такі дії відповідача протиправними та просить зобов'язати його здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсіїза вислугу років з 31.12.2010 року врахувавши виплати матеріальної допомоги на оздоровлення.

В судове засідання позивач не з'явився, подавши заяву про розгляд справи у його відсутність. Позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити. Не заперечив щодо заочного розгляду справи.

Представник ГУПФУ в Житомирській області до суду не з'явився, повідомлений належно, направивши заперечення в якому вважає позов безпідставним та необґрунтованим.

Дослідивши надані докази, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню з таких підстав.

Встановлено, що позивач з 31.12.2010 перебуває на обліку в ГУПФ України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

16.03.2016 року позивач звернувся до ГУПФУ в Житомирській області із заявою про перерахунок та виплату пенсії з урахуванням фактично отриманої матеріальної допомоги на оздоровлення.

Головне Управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області було відмовлено в проведенні перерахунку з зазначенням того, що дані виплати не включено при розрахунку грошового забезпечення для призначення пенсії, оскільки матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань не зазначені у ст. 43 Закону України Закону «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та п. 7 Постанов КМУ №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членів їх сімей" .

Така відмова не ґрунтується на вимогах чинного пенсійного законодавства з огляду на наступне.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною третьою цієї ж статті Закону (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно із пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (далі - постанова № 393) пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі - постанова №1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток №25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом № 2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Аналізуючи вище згадані норми, Верховний Суд України в постанові від 10 березня 2015 року (справа № 21-70а15) вказав, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Ухвалою Малинського районного суду Житомирської області від 02.06.2016 року позовні вимоги за період з 31.12.2010 року по 15.11.2015 року - залишено без розгляду.

Керуючись ст. ст. 9, 11, 71, 94, 160- 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області - задовольнити.

Визнати протиправними дії ГУПФУ в Житомирській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_2 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити з 16 листопада 2015 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, відповідно до довідки від 11.01.2011 року №33 ДПА України.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_2 сплачений по справі судовий збір в розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Малинський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: