Постанова № 58105744, 28.09.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2010
Номер справи
2а-2731/10/1170
Номер документу
58105744
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 вересня 2010 року Справа № 2а-2731/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хилько Л.І., при секретарі Муляренко О.В.,

за участю:

прокурора Яременко О.Д.

особи в інтересах якої заявлений позов представник ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Олександрії Кіровоградської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якого діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області до Приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій 1500 грн.

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Олександрії Кіровоградської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якого діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій 1500 грн.

Позивач мотивує свій позов порушенням відповідачем ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»в частині відсутності ліцензійної картки та тимчасового реєстраційного талону в процесі експлуатації легкового автомобіля у якості таксі.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та зазначив, що загальна сума фінансових санкцій застосована до відповідача складає 1700 грн. Оскільки відповідач заплатив частину фінансових санкцій у розмірі 200 грн. залишок суми фінансових санкцій складає 1500 грн.

Відповідач в судове засідання не зявився, заяв, клопотань, пояснень з приводу позовних вимог на адресу суду не надходило про дату, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 28.09.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 04.10.2010 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ст. 167 КАС України.

Дослідивши письмові докази по справі, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення осіб, що беруть участь у справі, суд прийшов до висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

22 липня 2009 року державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Кіровоградській області відповідно до завдання на перевірку № 035927, від 21.07.08 р. (а.с. 7) проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. В ході перевірки виявлено факт експлуатації через водія ОСОБА_3, приватним підприємцем ОСОБА_2 легкового автомобіля ВАЗ 2105, номерний знак НОМЕР_1, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки на автомобіль. За результатами перевірки складений акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом № 062623 (а.с. 8)

Згідно акту № 062623 від 22.07.2009 р. водій ОСОБА_3 пояснив, що документи сдав відповідачу на оформлення та підписав акт без зауважень.

31 серпня 2009 року на адресу відповідача рекомендованим листом направлене повідомлення про розгляд 10.09.2009 р. з 10 до 13 години в територіальному управлінні Головавтотрансінспекція в Кіровоградській області справи про скоєне порушення автотранспортного законодавства та запропоновано прийняти участь у розгляді. (а.с. 10)

В результаті розгляду справи 10 вересня 2009 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекція у Кіровоградській області винесено постанову № 016260 про застосування до ПП ОСОБА_2 фінансових санкцій в сумі 1700 грн. (а.с. 11)

19 липня 2008 року постанову №015591 від 17.07.2008 року направлено рекомендованим листом на адресу відповідача. (а.с. 11, 13)

Відповідно до ч.1 ст.361 Закону України від 05.11.1991 року № 1789-XII «Про прокуратуру», представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Згідно ч.2 ст.361 Закону України «Про прокуратуру», формою представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України, який відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про систему центральних органів виконавчої влади»№ 1572 від 15.12.1999 р. є вищим органом у системі органів виконавчої влади. У складі Кабміну України діє центральний орган виконавчої влади у галузі автомобільного транспорту Міністерство транспорту та звязку України, компетенція та повноваження якого визначені Положенням про Міністерство транспорту та звязку України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.06 р. № 789.

Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті. Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»№ 1190 від 08.09.2004 року таким урядовим органом є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, яка підпорядковується Міністерству транспорту і звязку України. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є юридичною особою.

Відповідно до пункту 8 постанови Кабміну України № 1190 від 08.09.2004 р. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може утворювати територіальні органи. Згідно п. 1 наказу Міністерства транспорту та звязку України «Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»№ 888 від 14.12.2005 р., територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) в областях, зокрема територіальне управління в Кіровоградській області, є територіальними структурними підрозділами без права юридичної особи. Основними завданнями територіальних управлінь є здійснення державного контролю за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

Статтею 9 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначені особливості ліцензування на автомобільному транспорті. Відповідно до норм зазначеної статті ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів на такі види робіт, зокрема, на надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі

Відповідно до статті 39 Закону «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для юридичної особи, автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України. Документами для фізичної особи, автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України.

Частиною 3 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року встановлено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Відповідно до частини 21 зазначеного Порядку за результатами перевірки посадовими особами органу державного контролю складається акт встановленої форми. У разі виявлення порушень законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання відповідно до частини 25 Порядку. Згідно частини 27 Порядку за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлена відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт. За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Фінансова санкція повинна сплачуватись субєктом господарювання не пізніше пятнадцяти діб після отримання копії постанови про застосування фінансової санкції, про факт сплати повідомляється орган державного контролю посадовою особою якого винесено відповідну постанову, зазначене встановлено частиною 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті.

Статтею 17 КАС України встановлено категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, зокрема, на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Враховуючи те, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом виконавчої влади відповідно до діючого законодавства України, а також, право прокурора на звернення до суду в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Головавтотрансінспекція даний спір належить до компетенції Кіровоградського окружного адміністративного суду.

Відповідач не скористався правом на подання пояснень чи заперечень з приводу позовних вимог, а також, Приватним підприємцем ОСОБА_2 не надано суду доказів сплати фінансової санкції в сумі 1500 грн.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Так як судове рішення ухвалене по справі, у якій позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160 163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2.Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_2, ід. номер НОМЕР_2, АДРЕСА_1 в доход Державного бюджету на рахунок 31111806700006, УДК у м. Олександрія, ГУДК у Кіровоградській області, код одержувача 24146085, код бюджетної класифікації 21081100 МФО 823016 - 1500 грн. (одна тисяча пятсот грн.) фінансової санкції.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду ОСОБА_4