ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________
У Х В А Л А
31 травня 2016 р. Справа № 15/68-10
Господарський суд Вінницької області у складі судді Міліціанова Р. В.
при секретарі судового засідання Незамай Д. Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи №15/68-10
за заявою: Державної податкової інспекції у Тульчинському районі Вінницької області, м. Тульчин Вінницької області
до: Відкритого акціонерного товариства "Тульчинський хлібокомбінат", м. Тульчин Вінницької області
про банкрутство
за участю:
Немирівська ОДПІ, Дзюбенко В.С., довіреність №392 від 04.03.2016; Притула О. М., довіреність №479 від 23.05.2016;
УПФУ у Тульчинському районі, Мельник А.В., за довіреністю №154/06-37/09 від 14.04.2016;
ПАТ "Банк Форум", Ткачук В.В., довіреність №10/14-04 від 16.06.2015;
Арбітражний керуючий (ліквідатор) Лещенко А. М., посвідчення №186 від 12.02.2013.
В С Т А Н О В И В :
У провадженні господарського суду Вінницької області (суддя Міліціанов Р. В.) перебуває справа №15/68-10 про банкрутство ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат", м. Тульчин Вінницької області за заявою ДПІ у Тульчинському районі Вінницької області, м. Тульчин, Вінницької області.
Провадження у справі перебуває на стадії процедури ліквідації.
Ухвалою суду від 24.05.2016 р. призначено справу до розгляду в судовому засіданні 31.05.2016р.
31.05.2016 р. до суду від арбітражного керуючого (ліквідатора ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат") Лещенка А. М. надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури, проміжний звіт про виконану роботу в ході ліквідаційної процедури боржника, протокол засідання комітету кредиторів боржника від 31.05.2016р.
Дані документи оглянуті судом та долучені до матеріалів справи..
У призначене судове засідання 31.05.2016р. прибули представники кредиторів - Немирівська ОДПІ, ПАТ "Банк Форум", УПФУ у Тульчинському районі та арбітражний керуючий (ліквідатор) Лещенко А. М..
У судовому засіданні 31.05.2016р. розглянувши матеріали справи, заслухавши арбітражного керуючого (ліквідатора), представників кредиторів, судом встановлено наступне.
Ухвалою від 02.02.2012 р. прийнято до відома проміжний звіт керуючого санацією Бойка О.В. станом на 01 лютого 2012 року, припинено повноваження керуючого санації арбітражного керуючого Бойка О.В., призначено арбітражного керуючого Лещенка Анатолія Михайловича керуючим сана цією боржника
02.08.2010 року господарським судом Вінницької області було порушено провадження у справі № 15/68-10 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Тульчинський хлібокомбінат", м. Тульчин Вінницької області за заявою ДПІ у Тульчинському районі Вінницької області.
09.12.2010 року винесено постанову, якою визнано банкрутом боржника - Відкрите акціонерне товариство "Тульчинський хлібокомбінат", м. Тульчин Вінницької області, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Слободяна В.М.
Ухвалою господарського суду Вінницької області від 03.09.2013 року у справі №15/68-10 банкрутства Відкритого акціонерного товариства «Тульчинський хлібокомбінат» (м. Тульчин) припинено повноваження ліквідатора Слободяна В.М., призначено ліквідатором арбітражного керуючого Лещенка А.М.
Ухвалою від 05.04.2016 р. судом зобов'язано арбітражного керуючого (ліквідатора ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат") Лещенка А. М. та комітет кредиторів вирішити питання про затвердження звіту про витрати та звіту про оплату послуг ліквідатора Слободяна В. М. з огляду на вимоги п. 16 ст. 3-1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
31.05.2016 р. арбітражним керуючим (ліквідатором ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат") Лещенком А. М. надано суду протокол засідання комітету кредиторів боржника від 31.05.2016р.
31.05.2016 р. на порядку денному засідання комітету кредиторів Відкритого акціонерного товариства "Тульчинський хлібокомбінат" (м. Тульчин Вінницької області, вул. Леніна, 166, код 00375668) було поставлено питання про затвердження звіту про витрати та звіту про оплату послуг ліквідатора Слободяна В. М. по справі № 15/68-10. За наслідком розгляду на засіданні комітету кредиторів ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" зазначених звітів комітетом кредиторів прийнято рішення про їх часткове затвердження (протокол № б/н від 31.05.2016 р.).
Протокольне рішення засідання комітету кредиторів № б/н від 31.05.2016 р. подано до суду ліквідатором.
Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до абзацу 1 пункту 12 статті 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до 19.01.2013 р., далі - Закон про банкрутство) оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.
Відповідно до п. 12 ст. 3-1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до п.16 ст.3-1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду.
У матеріалах справи №15/68-10 наявні Звіт по справі №15/68-10 арбітражного керуючого Слободяна В.М. про використання та розподіл коштів за період з 06.05.2010 року по 03.09.2013 року, пояснення від 12.03.2014 року, пояснення від 08.04.2014 року, додані додаткові докази на підтвердження відображених витрат.
Будь - які інші документи на підтвердження понесених Слободяном В.М. в ході ліквідаційної процедури суду не надано, з метою надання особистих пояснення Слободян В.М. не з'явився.
До складу витрат на загальну суму 384 318, 80 грн., що відображені арбітражним керуючим Слободяном В.М. входять: витрати ліквідатора, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство за 2010-2013 роки в сумі 103 540, 38 грн. (в поясненнях від 08.04.2014 року сума зменшена до 103 118, 80 грн.); витрати ліквідатора на оплату наданих послуг в ході ліквідаційної процедури в сумі 101 200, 00 грн.; сума оплати послуг арбітражного керуючого Слободяна В.М. в сумі 180 000, 00 грн.
За наслідком розгляду на засіданні комітету кредиторів боржника 31.05.2016 р. з витрат ліквідатора Слободяна В.М., пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство за 2010-2013 роки в сумі 103 540, 38 грн. (в поясненнях від 08.04.2014 року сума зменшена до 103 118, 80 грн.) комітетом кредиторів прийнято рішення не затверджувати витрати на суму 93 775, 34 грн. з огляду на відсутність належно оформлених первинних документів (авансових звітів, посвідчень про відрядження, розрахунків для списання пального тощо) на підтвердження даних витрат.
Суд погоджується з позицією комітету кредиторів з наступних підстав.
Положення ч.14 ст.3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом» стосовно відшкодування витрат арбітражного керуючого застосовується з урахуванням положень ст.31 Закону, згідно п.п. «г» ч.1 якої у першу чергу підлягають відшкодуванню витрати пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі:
витрати на оплату державного мита;
витрати заявника на публікацію оголошення про порушення
справи про банкрутство;
витрати на публікацію в офіційних друкованих органах
інформації про порядок продажу майна банкрута;
витрати на публікацію в засобах масової інформації про поновлення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною;
витрати арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), пов'язані з утриманням і збереженням майнових активів банкрута;
витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит
проводився за рішенням господарського суду за рахунок їх коштів;
витрати на оплату праці арбітражних керуючих (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в порядку, передбаченому статтею 27 цього Закону.
Даний перелік носить невичерпний характер, однак будь - які витрати повинні обумовлювати необхідність забезпечення процедури відновлення платоспроможності боржника або його ліквідації, бути нерозривно пов'язаними з проведенням конкретної процедури (у нашому випадку санація СП «Дністрове гроно»), здійснюватись саме арбітражним керуючим з дотриманням вимог ч.6 та ч.7 ст.3-1 Закону, тобто: сумлінно, розумно, з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів; обмежувати мету одержання неправомірної вигоди для арбітражного керуючого або третіх осіб.
Матеріали справи містять документи про понесення витрат ліквідатором Слободяном В.М. на суму 103603,95 грн., з яких витрати на придбання паливно - мастильних матеріалів - 78835,58 грн., обслуговування транспортного засобу та придбання автозапчастин - 11630,68 грн., придбання будівельних матеріалів - 2646,08 грн.
Однак, на підтвердження понесених витрат ліквідатором не надано відомостей про транспортні засоби, які використовувались в ході надання ліквідатором послуг, норми споживання палива, маршрутні листи, відомості про автопробіг, накази про відрядження, авнсові звіти документи про проведення ремонтних робіт найманими особами, які надали б можливість визначити понесення даних витрат саме у процедурі банкрутства ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат".
У відповідності до чинного законодавства (п.11р. II та п.17р. III Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон (в відповідних редакціях від 01.04.2011 року, від 31.08.2012 року) затвердженій наказом Міністерства фінансів України №59 від 13.03.98 року; пп.170.9.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями); наказ Державної податкової адміністрації України від 23 грудня 2010 року №996, наказ від 05.12.2012 р. №1276 Міністерства фінансів України (Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт) (втратив чинність з 04.02.2014 на підставі Наказу Міністерства фінансів № 1121 від 24.12.2013)), обов'язковим для підтвердження такого виду витрат (виданих на відрядження або під звіт) є авансовий звіт (звіт про використання коштів). Звіт складається підзвітною особою, що отримала такі кошти від підприємства або самозайнятої особи. Жодних авансових звітів на підтвердження витрат арбітражним керуючим Слободяном В.М. до матеріалів справи №15/68-10 надано не було.
Порядок створення, прийняття і відображення у бухгалтерському обліку первинних документів встановлено Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, яке затверджене наказом Мінфіну від 24.05.1995 року №88 (із відповідними змінами від 07.06.2010 року, від 08.11.2010 року, від 03.06.2013 року).
ПП. 140.1.7 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями та в відповідних редакціях до 01.09.2013 року) визначаються суми та склад витрат на відрядження, їх розрахунок.
До 21.06.2011 року для документального супроводу відрядження та його належного оформлення є необхідним посвідчення про відрядження (Наказ Міністерства фінансів України від 21 червня 2011 року №738 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України ьід 28.07.1997 року №260" - скасовано форму посвідчення про відрядження). На відповідний період листопад 2010 року - червень 2011 року для підтвердження витрат на відрядження по справі №15/68-10 посвідчення про відрядження до матеріалів справи не надані.
Для підтвердження відрядних витрат та їх документального підтвердження (проїзд до місця відрядження та назад) необхідно надати документи, що підтверджують взяття авто в оренду. У разі використання автомобіля підприємства для здійснення службових відряджень підставою для списання пального є, крім того, відповідним чином оформлений первинний документ (без первинного документа не можливо буде відобразити витрати в податковому обліку - п. 138.2 ПКУ від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями)).
З фіскальних чеків і квитанцій, що перебувають в матеріалах справи та різних марок пального взагалі не зрозуміло які це автомобілі і скільки їх було, які саме автомобілі заправлялися і кому вони належать, який розрахунок витрат палива та мастильних матеріалів проведений (згідно Наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 10.02.1998 року №43 із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту України від 17 грудня 2002 року N 893, від 16 лютого 2004 року N 99 для автомобілів встановлюється і розраховується базова лінійна норма витрат палива на пробіг автомобіля - на 100 км).
Жодних розрахунків для списання паливно - мастильних матеріалів, обліку руху пального до матеріалів справи про банкрутство №15/68-10 арбітражним керуючим Слободяном В.М. не додано.
Також судом встановлено, що фіскальні чеки на закупівлю бензину містять різні номера карток покупців (АЗС ТОВ «БЕЛ ОІЛ»: фіскальний чек від 06.06.2013 року на суму 529,91 грн. на купівлю бензину 95Е № картки НОМЕР_1; фіскальний чек від 21.06.2013 року на суму 200,00 грн. на купівлю бензину А92 № картки НОМЕР_2; фіскальний чек від 20.06.2013 року на суму 250,01 на купівлю дизеля № картки НОМЕР_3; фіскальний чек від 08.07.2013 року на суму 200,01 грн. на купівлю дизеля № картки НОМЕР_4 та інші).
Витрати на обслуговування транспортного засобу та придбання автозапчастин є особистими витратами Слободяна В.М., не стосуються виключно здійснення повноважень ліквідатора ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат".
Таким чином, обґрунтованими суд вважає витрати ліквідатора Слободяна В.М., які були понесені в ліквідаційній процедурі ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" за період з 2010-2013 р.р. (поштові витрати, заправка картриджів, автобілети, публікація оголошень, нотаріальні послуги, господарчі потреби, канцтовари. реєстрацій на служба) в сумі 103603,95 грн. - 78835,58 грн. - 11630,68 грн. - 2646,08 грн. = 10491,61 грн.
Також, за наслідком розгляду на засіданні комітету кредиторів боржника 31.05.2016 р. витрат ліквідатора Слободяна В.М. на оплату наданих послуг в ході ліквідаційної процедури в сумі 101 200, 00 грн. комітетом кредиторів прийнято рішення не затверджувати витрати на суму 43 220, 00 грн.
Згідно пояснень арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 12.03.2014 року до звіту по справі №15/68-10 за період з 06.05.2010 року по 03.09.2013 року до складу витрат ліквідатора на оплату наданих послуг в ході ліквідаційної процедури, зокрема входить: оплата послуг ОСОБА_9 в сумі 27 500, 00 грн. за надання бухгалтерських послуг на підставі угоди на надання послуг від 10.12.2010 року (том 8) та оплата послуг ОСОБА_10 в сумі 6 200, 00 грн. за надання послуг по зняттю показників електролічильників, складанню рапортів використання спожитої електроенергії і т.д. на підставі угоди на надання послуг від 10.12.2010 року та угоди на надання послуг від 01.02.2011 року (том 8).
Згідно угоди на надання послуг від 10.12.2010 року (п.1.1) Виконавець - ФО ОСОБА_11 зобов'язувалася надати наступні послуги: самостійно в повному обсязі вести облік необоротних активів, запасів, коштів, розрахунків, доходів та витрат з урахуванням особливостей підприємства. За погодженням арбітражного керуючого подавати в банківські установи документи для перерахування коштів, згідно з платежами відповідно до договірних зобов'язань, а також для розрахунків з іншими кредиторами. Брати участь у проведенні інвентаризації активів. Подавати фінансову та іншу звітність. Виконувати окремі службові доручення свого безпосереднього керівника.
Згідно п.1.2, 3.2 угоди на надання послуг від 10.12.2010 року одиницею виміру кількості наданих (одержаних) послуг є звітний місяць, здача - приймання послуг оформлюється актом.
В актах наданих послуг вказано: «ведення обліку необоротних активів, запасів, коштів, розрахунків, доходів та витрат. Подання в банківські установи документи для перерахування коштів, згідно з платежами, відповідно до договірних зобов'язань» без визначення які конкретні бухгалтерські послуги були надані за вказаною угодою.
В кожному акті наданих послуг зазначається, що Виконавець провів наступну роботу - подання в банківські установи документи для перерахування коштів згідно з платежами до договірних зобов'язань. Натомість перерахування коштів з ліквідаційного рахунку проводилося за платіжними дорученнями лише в квітні, жовтні, грудні 2011 року, березні, липні 2013 року.
Угода на надання послуг від 10.12.2010 року передбачає надання бухгалтером фінансової та іншої звітності. В актах виконаних робіт до даної угоди про подання фінансової та іншої звітності не вказано.
З фінансової, податкової, статистичної та іншої звітності арбітражним керуючим Слободяном В.М. за період виконання повноважень ліквідатора подався лише звіт з праці за формою №1-ПВ (місячна). Інша звітність по ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат» не подавалася. Зокрема згідно листа Управління статистики у Тульчинському районі від 09.10.2014 року №01-20/203 починаючи з 2011 року по серпень 2013 року фінансова звітність до органів статистики не надавалась; згідно листа Головного управління статистики у Вінницькій області від 13.10.2014 року №04-42/5538 підприємством ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат» до органів державної статистики на не надано проміжну (квартальну, річну) фінансову звітність за 1 квартал 2011 року, 1 півріччя 2011 року, 9 місяців 2011 року, за 2011 рік, 1 квартал 2012 року, 1 півріччя 2012 року, 9 місяців 2012 року, за 2012 рік, 1 квартал 2013 року. 1 півріччя 2013 року; згідно відповіді Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ від 13.10.2014 року №2142/10/10-010 в період з травня 2011 року по серпень 2013 року податкова звітність ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат» не подавалася.
З урахуванням наведеного комітетом кредиторів відмовлено у затвердженні оплати бухгалтерських послуг фізичної особи ОСОБА_9 на загальну суму 37020,00 грн.
Також укладення угоди з фізичною особою ОСОБА_10 не погоджувалося з комітетом кредиторів, по даній угоді відсутні підтверджуючі документи фактичного надання таких послуг.
В угоді на виконання робіт від 01.02.2011 року Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе зобов'язання надавати наступні послуги: знімати показники електролічильників, складати рапорт використання спожитої електроенергії, виконувати окремі службові доручення свого безпосереднього керівника. Однак, в угоді не зазначено де розташовані електролічильники, чи належать електролічильники банкруту.
В матеріалах справи (том 8) додано до угоди на виконання робіт від 01.02.2011 року акти наданих послуг на загальну суму 5 600, 00 грн. В актах наданих послуг вказана «загальна» фраза (зняття показників електролічильників, складання рапортів використання спожитої електроенергії і т.п.) без зазначення які конкретні послуги були надані - коли складався рапорт (акт) використання спожитої електроенергії та за який період проводилося зняття показників.
Згідно угоди на виконання робіт від 01.02.2011 року одиницею виміру кількості наданих послуг (одержаних) послуг є звітний місяць та здача - приймання робіт оформлюється актом. В матеріалах відсутні щомісячні акти наданих послуг за лютий, березень, квітень, травень, червень, листопад, грудень 2011 року, за березень, квітень, травень, червень 2013 року.
З огляду на викладене, враховуючи перебування арбітражного керуючого Слободяна В. М. у відрядженнях (згідно наданих ним наказів на відрядження, фіскальних чеків на закупівлю пального доданих до матеріалів справи) на підприємстві у м. Тульчин на протязі 2010-2013 р.р. щомісячно, комітетом кредиторів зауважено про можливість зняття показників електролічильників та складання рапортів спожитої електроенергії, ним особисто, та тому укладення угоди на виконання робіт від 01.02.2011 року з фізичною особою ОСОБА_10 - економічно необґрунтованою і недоцільною по справі банкрутства ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат».
Суд погоджується з описаною позицією комітету кредиторів з огляду на ту обставину, що в силу ч.4 ст.3-1 Закону про банкрутство, арбітражний керуючий має право, однак не зобов'язаний, залучати для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їх діяльності за рахунок боржника, якщо інше не встановлено цим Законом чи угодою з кредиторами.
Положення цієї статті Закону, як норма, яка визначає процесуальні права арбітражного керуючого у справі про банкрутство, не передбачає можливості залучення третіми особами, з якими укладено договори арбітражним керуючим, спеціалістів певної галузі знань.
Оскільки, саме арбітражному керуючому першочергово надано можливість залучення спеціалізованих організацій, спеціалістів певної області знань, які володіють не притаманними арбітражному керуючому навичками, дозвільними документами, правами на провадження окремих видів економічної діяльності (оцінка, аудит, охорона, тощо), однак без використання послуг яких неможливе проведення процедур на стадіях розпорядження майном, санації чи ліквідації боржника.
Зазначена норма закону, в частині права на залучення інших осіб, не надає арбітражному керуючому абсолютного права на залучення будь - яких третіх осіб до виконання його повноважень, визначає можливість їх залучення лише задля реалізації особливої мети: «забезпечення виконання повноважень арбітражного керуючого», тобто здійснення організаційних, забезпечувальних, допоміжних, субсидіарних відносно роботи самого арбітражного керуючого заходів.
З огляду на формулювання законодавцем спеціальної підстави залучення на договірних засадах третіх осіб, предмет діяльності останніх не може дублювати повноваження розпорядника майна та обумовлювати виникнення додаткових, понаднормових витрат процедури банкрутства, нівелювати функцію розпорядника майна, яка визначена нормативно.
Таким чином, ліквідатор зобов'язаний у своїй діяльності, в тому числі в ході вирішення питання про залучення третіх осіб, переслідувати мету, визначену ст.1, ч.6 ст.3-1 Закону про банкрутство.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтуються на таких основних принципах: повне висвітлення - фінансова звітність повинна містити всю інформацію про фактичні та потенційні наслідки господарських операцій та подій, здатних вплинути на рішення, що приймаються на її основі; превалювання сутності над формою - операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми.
Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити, зокрема, зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції (ч.2 ст.9 цього ж Закону).
Однак, надані ліквідатором акти приймання - передачі виконаних робіт з надання бухгалтерських послуг та послуг із зняття показів лічильників на підтвердження витрат, понесених у процедурі ліквідації, не містять конкретного переліку вчинених дій надавачами послуг, їх змісту та обсягу, інших відомостей, які свідчили б про можливість віднесення витрат до процедури ліквідації.
Таким чином, витрати ліквідатора Слободяна В.М. в розмірі 27500,00 грн. (бухгалтерські послуги), 6200,00 грн. (зняття показів) з загальної суми 101200,00 грн. не підтверджені належними доказами, суперечать вимогам ст.1, ч.4, ч.6 ст.3-1 Закону, тому не підлягають затвердженню.
Виявлені комітетом кредиторів факти перерахування грошових коштів без підтверджених документів може стати підставою для пред'явлення вимог про відшкодування шкоди, і не можуть бути враховані в ході затвердження звіту про витрати.
Таким чином, з понесених витрат ліквідатором Слободяном В.М. на оплату послуг підлягають затвердженню витрати в сумі 101200,00 грн. - 27500,00 грн. - 6200,00 грн. = 67500,00 грн.
Водночас, комітетом кредиторів не висловлено зауважень з приводу понесених ліквідатором витрат на оплату послуг банку в сумі 5970,99 грн.; оплати за електроенергію в сумі 133910,05 грн.; впорядкування документів та передачу до архіву - 2198,00 грн.; за зняття з обліку транспортних засобів - 7586,16 грн.; послуг ПП "Юр-Сервіс" - 5000,00 грн., послуг "Професіонал і К" - 87600,00 грн.; витягу з реєстру прав власності - 2876,38 грн.; придбання картриджа - 605,00 грн.; біржові та брокерські в сумі 10000,00 грн., відшкодування по лікарняним листам - 9297,96 грн., загалом в сумі - 265044,54 грн.
Тому, дані витрати підлягають затвердженню судом.
Відносно оплати праці ліквідатора, то на засіданні комітету кредиторів боржника 31.05.2016 р. з оплати послуг арбітражного керуючого Слободяна В.М. по справі №15/68-10 в сумі 180000,00 грн. комітетом кредиторів прийнято рішення не затверджувати оплату його послуг в сумі 107714,00 грн. з огляду на наступне.
Комітетом кредиторів оплата послуг ліквідатора - арбітражного керуючого Слободяна В.М. була встановлена в розмірі 5000,00 грн. за кожен здійснення ним своїх повноважень - протокол засідання комітету кредиторів від 11.01.2011 року.
Оплата послуг арбітражного керуючого Слободяна В.М. за період здійснення ним своїх повноважень за період вересень 2010 року - серпень 2013 року в сумі 180000,00 грн. була виплачена повністю: згідно видаткового касового ордера від 15.08.2013 року Слободяном В.М. одержано 10000,00 грн. на оплату послуг арбітражного керуючого; згідно видаткового касового ордера від 19.07.2013 року Слободяном В.М. одержано 20000,00 грн. на оплату послуг арбітражного керуючого; згідно видаткового ордера від 14.02.2013 року Слободяном В.М. одержано 150000,00 грн. на оплату послуг арбітражного керуючого.
Під час дослідження питання встановленої оплати послуг арбітражного керуючого Слободяна В.М. по справі 15/68-10 встановлено наступне.
Ухвалою господарського суду Вінницької області від 08.02.2011 року за результатами засідання комітету кредиторів від 11.01.2011 року затверджено оплату послуг арбітражного керуючого (ліквідатора) ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат» в розмірі 5000,00 грн. за кожен місяць здійснення повноважень, з огляду на те, що п.12 ст.3-1 закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що оплата послуг арбітражного керуючого (ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», статтею 22 встановлено на 2011 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 941 грн., з 1 квітня - 960 грн., з 1 жовтня - 985 грн., з 1 грудня - 1004 грн.
З довідки головного бухгалтера підприємства - банкрута вбачається, що середньомісячна заробітна плата керівника ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат» м. Тульчин Вінницької області за період з 01 березня 2010 року по 31 грудня 2010 року становить 5650,00 грн.
Згідно даних від 23.12.2013 року, одержаних від УПФУ у Тульчинському районі, заробітна плата колишнього керівника банкрута складає: серпень 2009 року 2143,65 грн., вересень 2009 року - 2142,00 грн., жовтень 2009 року - 1505,63 грн., листопад 2009 року - 1442,00 грн., грудень 2009 року - 1601,20 грн., січень 2010 року - 1264,10 грн., лютий 2010 року - 2085,55 грн., березень - липень 2010 року - 0,00 грн., всього: 12184,13 грн.: 12 місяців =1015,35 грн. (що є менше двох мінімальних заробітних плат).
Вказаний розмір заробітної плати колишнього керівника банкрута підтверджується і отриманими даними з Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ ГУ ДФС від 04.04.2016 року (лист УПФУ у Тульчинському районі від 23.12.1013 року, лист Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ ГУ ДФС від 04.04.2016 року) згідно яких фактична середньомісячна заробітна плата керівника ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат» за період серпень 2009 року - липень 2010 року (за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство) не відповідає розміру, відображеному в довідці головного бухгалтера підприємства - банкрута ОСОБА_12 від 08.01.2011 року та відображеному періоду, визначеному п.14 ст.3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Отже, довідки головного бухгалтера підприємства - банкрута про заробітну плату керівника в сумі 5650,00 грн. містить неправдиві відомості, оскільки з даної суми не сплачувались внески до цільових фондів та не проводилось оподаткування, тобто дана заробітна плата не може вважатись офіційною.
Отже, при затвердженні оплати послуг ліквідатора 08.02.2011 року суд було введено в оману.
Таким чином, враховуючи, що офіційна заробітна плата директора ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат» була меншою двох мінімальних заробітних плат, оплата послуг арбітражного керуючого Слободяна В.М. мала б бути розрахована у відповідності до норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» із розрахунку дві мінімальні заробітні плати на місяць.
Оплата послуг за період з вересня 2010 року по вересень 2013 року (по 03.09.2013 року включно) із розрахунку дві мінімальні заробітні плати складає 75286,00 грн. та підлягає затвердженню в даному розмірі.
Враховуючи викладені обставини, суд дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення учасників процесу, враховуючи рішення комітету кредиторів, з огляду на відсутність первинних доказів на підтвердження заявлених витрат, лист УПФУ у Тульчинському районі від 23.12.1013 року, лист Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ ГУ ДФС від 04.04.2016 року щодо розміру заробітної плати колишнього керівника банкрута, прийшов до висновку про часткове задоволення звіту про витрати та про оплату послуг ліквідатора Слободяна В. М. станом на березень 2013 р.
Керуючись п.16 ст. 3-1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 86, 115 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Затвердити звіт про витрати ліквідатора ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат» Слободяна В.М. за період з 06.05.2010 року по 03.09.2013 року частково :
- 10491,61 грн. - поштові витрати, заправка картриджів, автобілети, публікація оголошень, нотаріальні послуги, господарчі потреби, канцтовари. витрати у реєстраційній службі;
- 67500,00 грн. - оплата послуг, наданих в ході ліквідаційної процедури.
- 265044,54 грн. (оплата послуг банку в сумі 5970,99 грн.; оплата за електроенергію в сумі 133910,05 грн.; впорядкування документів та передачу до архіву - 2198,00 грн.; за зняття з обліку транспортних засобів - 7586,16 грн.; послуги ПП "Юр-Сервіс" - 5000,00 грн., послуги "Професіонал і К" - 87600,00 грн.; отримання витягів з реєстру прав власності - 2876,38 грн.; придбання картриджа - 605,00 грн.; біржові та брокерські в сумі 10000,00 грн., відшкодування по лікарняним листам - 9297,96 грн.).
2. Відмовити у затвердженні витрат ліквідатора ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат» Слободяна В.М. за період з 06.05.2010 року по 03.09.2013 року на придбання паливно - мастильних матеріалів в сумі - 78835,58 грн.; обслуговування транспортного засобу та придбання автозапчастин в розмірі - 11630,68 грн., придбання будівельних матеріалів в сумі - 2646,08 грн.; оплата бухгалтерських послуг фізичної особи ОСОБА_9 в розмірі - 27500,00 грн.; оплата послуг фізичної особи ОСОБА_10 в сумі 6200,00 грн.
3. Затвердити звіт з оплати послуг ліквідатора ВАТ «Тульчинський хлібокомбінат» Слободяна В.М. за період з 06.05.2010 року по 03.09.2013 року в сумі 75286,00 грн.
4. Ухвалу направити згідно переліку рекомендованим листом..
Суддя Міліціанов Р.В.
віддрук. 16 прим.:
1 - до справи
2 - Немирівська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Вінницькій області
3 - ВАТ "Тульчинський хлібокомбінат" - 23600, м. Тульчин Вінницької області, вул. Леніна, 166
4 - Управління Пенсійного фонду України в Тульчинському районі Вінницької області
5 - Тульчинський районний центр зайнятості Вінницької області
6 - Відділення виконавчої дирекції ФССНВВПЗ України у Немирівському районі Вінницької області
7 - ВАТ "Укртелеком" - 21001, м. Вінниця, вул. Соборна, 8
8 - ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем." в особі Київської філії ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем." - 03110, м. Київ, пр-т Червонозоряний, 51
9 - ФОП ОСОБА_14 - АДРЕСА_1
10 - ТОВ "АН" Візантія" - м. Стаханов, Луганська область, проспект Леніна, б. 3, кв. 20
11 - ВАТ агрофірма "Колос" - 24321, м. Ладижин Вінницької області, вул. Слобода, 330
12 - ПАТ "Банк Форум" (Алчевська філія) - 94204, м. Алчевськ, вул. Ленінградська, 50
13 - ВТУ Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - 21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7
14 - Арбітражний керуючий Лещенко А. М.
15-Арбітражний керуючий Слободян В. М., АДРЕСА_2