ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/207/16
Категорія: 8.1 Головуючий в 1 інстанції: Самойлюк Г. П.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Зуєвої Л.Є.,
суддів Шевчук О.А. та Федусика А.Г.
при секретарі Кучмій І.В.
за участю представників: апелянта ОСОБА_1
вiдповiдача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційну скаргу приватного підприємства "БЕССАРАБІЯ-В" на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 23.03.2016 року по справі за позовом приватного підприємства "БЕССАРАБІЯ-В" до Арцизької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
В січні 2016 року приватне підприємство "БЕССАРАБІЯ-В" звернулось до суду з позовом до Арцизької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми «Р» №0000552200 від 31.12.2015 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що висновки викладені в акті перевірки базуються на припущеннях і не враховують докази та відомості щодо господарської діяльності приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» в період, який перевірявся, а тому позивач вважає, що податкове повідомлення-рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 23.03.2016 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, приватне підприємство "БЕССАРАБІЯ-В" в апеляційній скарзі зазначає про невідповідність висновків суду обставинам справи. При цьому апелянт вважає, що судом допущено порушення матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. У звязку з чим в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції і винесення нової постанови із задоволенням позову.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для її задоволення.
Судом першої інстанції встановлено, що Арцизькою обєднаною Державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на підставі наказу № 376 від 18.11.2015р., № 391 від 02.12.2015р. було проведено позапланову виїзну перевірку ПП «БЕССАРАБІЯ-В» з питань здійснення платником податків контрольованих операцій по факту подання/неподання звіту про контрольовані операції, а також повноти відображення в ньому контрольованих операцій, проведених протягом 2014 року.
За наслідками перевірки складено акт №454/15-07-22-01-35434347 від 16.12.2015р. «Про результати позапланової виїзної документальної перевірки приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» код за ЄДРПОУ 35434347 з питань здійснення платником податків контрольованих операцій по факту подання/неподання звіту про контрольовані операції, а також повноти відображення в ньому контрольованих операцій, проведених протягом 2014 року», (а.с. 17-34), відповідно до висновків якого встановлено порушення п.39.4.2 п.39 ст. 39 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року) в частині не включення до звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції по «Planexin Trading LLP», Великобританія за 2014 рік.
За результатами перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» №0000552200 від 31.12.2015р., яким приватному підприємству «БЕССАРАБІЯ-В» збільшено суму грошових зобовязань за платежем «адміністративні та штрафні санкції» у розмірі 365 400, 00 грн. (а.с. 35).
Приймаючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції дійшов висновку, що господарські операції позивача з Партнерством з обмеженою відповідальністю «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» (надалі ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ») за 2014 рік є контрольованими та оскільки їх обсяг перевищував 5 млн.грн., позивач відповідно до вимог пп .39.4.2 п.39 ст. 39 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року) повинен був надати до органів ДПІ звіт про контрольовані операції до 01 травня року, що настає за звітним.
Судова колегія вважає такі висновку суду першої інстанції помилковими з огляду на наступне.
Згідно п.п. 39.4.2 п.39.4 ст. 39 ПК України платники податків (крім Національного банку України), які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, до 01 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Форма звіту (уточнюючого звіту) про контрольовані операції встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Підпунктом 39.2.1.1 п.39.2 ст. 39 ПК України передбачено, що контрольованими операціями є господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов'язаними особами - нерезидентами;
Згідно пп. 39.2.1.2 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України контрольованими операціями є господарські операції, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), в якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижче, ніж в Україні, або який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні. Перелік таких держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України. Цей перелік держав (територій) центральний орган, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, публікує щороку в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб-сайті із зазначенням ставок податку на прибуток (корпоративний податок). Інформація про зміну ставок публікується протягом трьох місяців з моменту такої зміни.
Підпунктом 39.2.1.3 пп.39.2.1 п.39.2 ст. 39 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли в державі (на території) реєстрації такого нерезидента встановлено більш, ніж одну ставку податку на прибуток (корпоративного податку), платником податку подається довідка (або її нотаріально засвідчена копія), що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративного податку), встановлену у державі його реєстрації, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, у строки, визначені підпунктом 39.4.2 цієї статті для подання звіту про контрольовані операції.
Положеннями пп.39.2.1.4 п.39.2 ст.39 ПК України встановлено, що господарські операції, передбачені у підпунктах 39.2.1.1 і 39.2.1.2 цієї статті, визнаються контрольованими за умови, що загальна сума таких операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний звітний календарний рік.
З урахуванням зазначеного, для віднесення господарських операцій з нерезидентами до контрольованих необхідним є одночасне виконання двох умов:
- сторона операції-нерезидент, зареєстрований у державі (на території), в якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсотків нижче, ніж в Україні (якщо в державі (на території) реєстрації такого нерезидента встановлено одну ставку податку на прибуток (корпоративного податку), або сторона операції-нерезидент сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсотків нижчою, ніж в Україні (якщо в державі (на території) реєстрації такого нерезидента встановлено більше, ніж одну ставку податку на прибуток (корпоративного податку);
- загальна сума операцій (по кожному контрагенту окремо) дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний календарний рік.
Дотримання зазначених умов вказує на здійснення платником податків контрольованої операції, а отже, встановлює для нього обов'язки з використання методів визначення трансфертної ціни та складання і подання відповідних документів податкового контролю.
Також розпорядженням Кабінету Міністрів України №1042-р. від 25.12.2013 р. затверджено Перелік держав (територій), у яких ставки податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижчі, ніж в Україні, до якого не включено, зокрема, Великобританію.
Крім того, відповідно до п.120.3. ст. 120 ПК України встановлено, що неподання платником податків звіту та/або обов'язкової документації про здійснені ним протягом року контрольовані операції або невключення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, тягне за собою накладення штрафу.
Сплата фінансових санкцій (штрафів) не звільняє платника податку від обов'язку подання звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення.
Господарські операції, передбачені у підпунктах 39.2.1.1., 39.2.1.2 п 39.2 ст. 39 ПК України (в редакції до 01.01.2015р.) визнаються контрольованими за умови, що загальна сума таких операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування ПДВ) за відповідний звітний календарний рік.
Відповідно до пп. 39.2.1.2 п. 39.2 ст. 39 ПК України (в редакції до 01.01.2015р.) контрольованими операціями є: господарські операції, однією із сторін є нерезидент, зареєстрований у державі (на території) в якій ставка на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижче, ніж в Україні, або який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою ніж в Україні. Перелік таких держав (територій) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування те реалізує державну податкову та митну політику, публікує щороку в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб-сайті із зазначенням ставок податку на прибуток (корпоративний податок). Інформація про зміну ставок публікується протягом 3 місяців з моменту такої зміни.
ДФС України листом від 27.04.2015р. за вих. № 15204/7/99-99-12-01-03-17 «Про оподаткування партнерств з обмеженою відповідальністю на території Великобританії» повідомлено про отримання від компетентного органу Великобританії - НМ Кеvеnuе & Customs в особі уповноваженого компетентного представника ОСОБА_3 відповіді від 12.03.2015р. за № G000323 на запит ДФС України від 03.12.2014р. стосовно оподаткування у Великобританії Партнерств з обмеженою відповідальністю (LLР).
Згідно змісту відповіді компетентного органу Великобританії доходи Партнерства з обмеженою відповідальністю не оподатковуються на території Великобританії, а оподатковується кожний партнер (учасник) з його часткою в прибутку партнерства окремо.
В свою чергу, податковий орган робить посилання на підпункт 39.2.1.3 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПК України (у редакції до 01.01.2015р.), де визначено, що у разі коли в державі (на території) реєстрації такого нерезидента встановлено більше ніж одну ставку податку на прибуток (корпоративного податку), платником податку подається довідка (або її нотаріальна засвідчена копія), що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративного податку), встановлену в державі його реєстрації до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує податкову і митну політику у строки визначені підпунктом 39.4.2 цієї статті для подання звіту про контрольовані операції.
Потім в Акті перевірки від 16.12.2015р. № 454/15-07-22-01-35434347 (ст. 23 абз. 2) враховуючи вищевикладене, відповідач дійшов висновку про те що, оскільки доходи ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» не оподатковуються на території Великобританії та ПП «БЕССАРАБІЯ-В» не надавалась до перевірки довідка, що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративний податок), то відповідно ставка податку на прибуток (корпоративний податок) для ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» на 5 і більше відсотків нижча ніж в Україні.
Одеський окружний адміністративний суд з огляду на ці висновки акту ДПІ дійшов висновку, що операції проведені між ПП «БЕССАРАБІЯ-В» та ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» є контрольованими.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду вважає такі висновки помилковими, оскільки вони не ґрунтуються на приписах чинного законодавства України та не відповідають фактичним обставинам справи з огляду на наступне.
Податковий кодекс України не встановлює відповідальність в ст. 120 ПК України за неподання та/або несвоєчасне подання платником податків довідки, що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративний податок).
Стаття 39 ПК України не визнає автоматично господарську операцію контрольованою у разі не подання та/або несвоєчасного подання платником податків довідки, що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративний податок).
Як вбачається з акту перевірки висновки зроблені під час перевірки протерічать один одному, так в акті зазначено що ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» не оподатковується на території Великобританії, а потім, на іншому аркуші вказано, що на території Великобританії ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» оподатковується за різними ставками податку, тому ПП «БЕССАРАБІЯ-В» мало надати до податкового органу довідку, що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративний податок), при цьому чітко не визначаючи де саме в якій країни і по якій ставці оподатковується контрагент позивача ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ».
Як зазначається в Акті перевірки від 16.12.2015р. оскільки доходи Партнерства ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» не оподатковуються на території Великобританії та ПП «БЕССАРАБІЯ-В» не надавалась до перевірки довідка, що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративний податок), то відповідно ставка податку на прибуток (корпоративний податок) для ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» на 5 і більше відсотків нижча ніж в Україні.
Відповідно до п. 39.2.1.2 ст. 39 ПК України для цілей нарахування податку на прибуток підприємств - господарські операції, які впливають на об'єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), яка включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України. Під час визначення такого переліку Кабінет Міністрів України враховує такі критерії: держави (території), у яких ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні; держави, які не розкривають у публічному доступі інформацію про структуру власності юридичних осіб; держави, з якими Україною не укладені міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією.
Такий перелік держав (територій) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, оприлюднює щороку в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб порталі із зазначенням ставок податку на прибуток підприємств (корпоративний податок). Інформація про зміну ставок оприлюднюється протягом трьох місяців з дати їх зміни.
В свою чергу, Арцизькою ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області не було встановлено, чи включені країни, резидентами, яких є партнери (учасники) ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» до Переліку держав (територій), які відповідають критеріям установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України, затвердженого КМУ за №1042-р від 25.12.2013р. та до Переліку офшорних зон, затвердженого розпорядженням КМУ за № 143-р від 23.02.2011р. Судом першої інстанції даний факт, під час розгляду справи по суті не приймався до уваги, що в свою чергу є порушенням приписів ст. 86 КАС України.
Таким чином, ні контролюючий орган, ні Одеський окружний адміністративний суд під час розгляду справи у суді не встановили місце оподаткування (не визначили країну в якій сплачуються податки) ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» та/або його учасників (партнерів) та у зв'язку із цим дійшли до помилкових висновків, про те що ставка податку на прибуток (корпоративний податок) для ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» на 5 і більше відсотків нижча ніж в Україні.
Отже, висновки Одеського окружного адміністративного суду щодо того, що господарські операції здійсненні між ПП «БЕССАРАБІЯ-В» та ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» в 2014 році є контрольованими грунтуються виключно на припущеннях, та ніяким чином не доведені.
Під час розгляду адміністративної справи, суд першої інстанції не прийняв до уваги недоліки самого змісту Акту перевірки від 16.12.2015р. № 454/15-07-22-01-35434347 та порушення посадовою особою, що здійснювала перевірку Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010р. №984.
Відповідно до Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010р. №984, акт - це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово - господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Факт виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів (п. 6 розділу І Порядку). Акт документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених під час перевірки фактів порушень норм податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Приписами п 5.2 розд. II Порядку № 984 передбачено, що у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті фактом порушення необхідно:
- чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті законодавчих актів, порушені платником податків, зазначити період (місяць, квартал, рік) фінансово-господарської діяльності платника податків та господарську операцію, в результаті якої здійснено це порушення, при цьому додати до акту письмові пояснення посадових осіб платника податків або його законних представників про виявлені порушення;
- зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку, привести регістри бухгалтерського обліку, кореспонденцію рахунків операцій та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення.
Натомість, у порушення положень Порядку №984, особою, яка здійснювала перевірку, не наведено необхідних і достатніх доказів для визначення господарських операцій, здійснених (проведених) між ПП «БЕССАРАБІЯ-В» та ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» в 2014 році контрольованими. Всі доводи Акту перевірки від 16.12.2015р. № 454/15-07-22-01-35434347 ґрунтуються виключно на припущеннях податкового органу без конкретизації фактів та посилань на певні докази.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Дослідивши матеріали справи, судова колегія дійшла до висновку, що ПП «БЕССАРАБІЯ-В» не мало правових підстав для подання довідки до контролюючого органу, що підтверджує обрану нерезидентом ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» ставку податку на прибуток (корпоративний податок).
Відповідно до підпункту 39.2.1.3 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПК України (у редакції до 01.01.2015р.) у разі коли в державі (на території) реєстрації такого нерезидента встановлено більше ніж одну ставку податку на прибуток (корпоративного податку), платником податку подається довідка (або її нотаріальна засвідчена копія), що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративного податку), встановлену в державі його реєстрації до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує податкову і митну політику у строки визначені підпунктом 39.4.2 цієї статті для подання звіту про контрольовані операції.
Як вбачається із відповіді компетентного органу Великобританії від 12.03.2015р. за № 0000323 ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» не оподатковується на території Великобританії у зв'язку із тим, що останній немає джерел доходу на території Великобританії, а його партнери (учасники) є резидентами іншої країни.
В свою чергу, учасники ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» - АЛТІМЕКС ЛТД та КРЕСТЕНБЕРГ ЛТД - зареєстровані на території Республіки Домінікана. Республіка Домінікана не включена до Переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України, затвердженого розпорядженням КМУ за №1042-р від 25.12.2013р. та не належить до Переліку офшорних зон, затвердженого розпорядженням КМУ за № 143-р від 23.02.2011р
Крім того, відповідно до Податкового кодексу Республіки Домінікана, розмір ставки податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) становить 28 % згідно ст. 297 Податкового кодексу Республіки Домінікана.
Враховуючи той факт, що ставка податку на прибуток (корпоративний податок) згідно законодавства Республіки Домінікана вище ніж в Україні та становить 28 %, а Республіка Домінікана не включена до Переліку держав (територій), які відповідають критеріям установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України, затвердженого розпорядженням КМУ за №1042-р від 25.12.2013р. та не належить до Переліку офшорних зон, затвердженого розпорядженням КМУ за № 143-р від 23.02.2011р. у ПП «БЕССАРАБІЯ-В» не виникло обов'язку щодо подання до контролюючого органу довідки, що підтверджує обрану нерезидентом (ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ») ставку податку на прибуток (корпоративний податок).
Крім цього, в матеріалах справи наявний лист ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» за вих. № 0134 від 23.02.2016 року та переклад до цього листа, в якому також наведена інформація щодо оподаткування партнерства на території Республіки Домінікана, однак суд першої інстанції не прийняв його до уваги.
Судом апеляційної інстанції надавалась можливість представнику відповідача надати документи та докази, на підставі яких були зроблені висновки акту перевірки, однак будь-які відомості та докази того, що по господарським операціям позивача з ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» ставка податку на прибуток (корпоративний податок) цього контрагента на 5 і більше відсотків нижча ніж в Україні суду надані не були.
З огляду на викладене, доводи апелянта судова колегія вважає обгрунтованими, а висновки суду першої інстанції щодо віднесення господарських операцій, проведених в 2014 році між ПП «БЕССАРАБІЯ-В» та ПОВ «ПЛАНЕКСІМ ТРЕЙДІНГ» до контрольованих помилковими, у зв?язку з чим податкове повідомлення-рішення форми «Р» №0000552200 від 31.12.2015 року винесено безпідставно та підлягає скасуванню.
Таким чином, враховуючи, що судом першої інстанції при вирішенні справи порушені норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а також те, що висновки суду не відповідають обставинам справи, колегія суддів, керуючись п.п.3,4 ч.1 ст. 202 КАС України вважає необхідним скасовуючи постанову суду першої інстанції, прийняти нову постанову, якою позовні вимоги приватного підприємства "БЕССАРАБІЯ-В" задовольнити.
Керуючись ст.ст.195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, апеляційний суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу приватного підприємства "БЕССАРАБІЯ-В" задовольнити.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 23.03.2016 року скасувати.
Прийняти нову постанову, якою адміністративний позов приватного підприємства "БЕССАРАБІЯ-В" задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 31.12.2015 року №0000552200.
Стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Арцизької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області /68404, Одеська область, м.Арциз, вул..Інтернаціональна, 8, код ЄДРПОУ 39487217/ на користь приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» /68443, Одеська область, Арцизький район, с.Холмське, вул. Радянська, 59, код ЄДРПОУ 35434347, п/р 26000010040105 в ПАТ АБ «Південний» у м. Одеса, МФО 328209/ судовий збір за подання адміністративного позову та апеляційної скарги у розмірі 11510,11 грн. (одинадцять тисяч п'ятсот десять гривень одинадцять копійок).
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після складання повного тексту постанови.
Повний текст ухвали складено та підписано 03.06.2016 року
Головуючий: суддя Л.Є.Зуєва
суддя О.А.Шевчук
суддя А.Г.Федусик