Копія
Справа № 822/5887/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2016 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участі:предствника позивача ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_4, представника третьої особи ОСОБА_5,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 до Хмельницького міськрайонного управління юстиції Хмельницької області в особі відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - СТОВ "Агрофірма "Гречани", про визнання протиправною та скасування реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 11.02.2016 року, справу №822/5887/15 направлено до ХОАС для продовження розгляду позову від 05.10.2015 року в якому позивач вказує на порушення відповідачем ОСОБА_7 України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та його прав і просить визнати протиправним та скасувати реєстраційну дію державного реєстратора ОСОБА_8 від 11.05.2007 року, номер запису 16681050005000446 про проведення державної реєстрації змін до установчих документів сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Гречани" ( стор. 4 - 6, 217 - 218 справи т.1).
Згідно ухвали від 15.03.2016 року адміністративну справу №822/5887/15 прийнято до провадження ХОАС ( стор. 224 справи т.1).
У суді представник позивача позовні вимоги підтримав, покликаючись на ті ж докази, що у вказані у позові та письмових поясненнях.
Представник відповідача надав письмове пояснення від 30.03.2016 року і в суді позов визнав.
Представник третьої особи просить відмовити у задоволенні позовних вимог з підстави відсутності законних підстав для цього.
Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
Судом встановлено, що Сільськогосподарське Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Гречани" зареєстровано 01.06.1999 року і має ідентифікаційний код 05529646.
Відповідно до копії Реєстраційної карти на проведення державної реєстрації змін до установчих документів, заповненої 11.05.2007 року ОСОБА_9, державним реєстратором ОСОБА_8 11.05.2006 року внесено запис за номером 16681050005000446 в установчі документи Сільськогосподарського ТзОВ "Агрофірма Гречани" ( стор. 15 - 21 справи т.1).
Допитана в якості свідка ОСОБА_8 суду пояснила, що дійсно проводила реєстрацію змін до установчих документів Сільськогосподарського ТзОВ "Агрофірма Гречани" і приймала від ОСОБА_9 документи щодо цього. Наявність в матеріалах реєстраційної справи двох протоколів №3 від 20.04.2007 року пояснила помилкою, але реєстраційна дія була проведена на підставі всіх поданих документів і в тому числі протоколу №3 від 20.04.2007 року в якому є пункт під номером 4 про анулювання старого установчого договору.
Позивач адміністративному позові вказує, що про порушене своє право він дізнався при ознайомленні із справою №924/182/15, про визнання недійсним рішення зборів учасників СТОВ "Агрофірма Гречани" від 20.04.2007 року, оформленого протоколом №3 від 20.04.2007 року та скасування державної реєстрації змін до установчих СТОВ "Агрофірма Гречани", внесених на підставі рішення зборів учасників СТОВ "Агрофірма Гречани", внесених на підставі рішення зборів учасників СТОВ "Агрофірма Гречани", оформленого протоколом №3 від 20.04.2007 року за номером запису №16681050005000446 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Протиправність дій державного реєстратора обрунтовує наявністю у реєстраційній справі двох протоколів СТОВ "Агрофірма "Гречани" за №3 від 20.04.2007 року, відсутністю підстав у ОСОБА_9 для проведення державної реєстрації змін до установчих документів товариства та висновком експерта №106 - Т від 13.08.2015 року зробленому у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань №12015240010004111 за ознаками злочинів передбачених ч.1 ст.358, ч.3 ст.191 КК України (стор. 47 - 64 справи т.2) щодо цих протоколів, що відповідно були підставами для не вчинення відповідачем реєстраційної дії, яка є предметом цього судового розгляду.
Згідно рішення Господарського суду Хмельницької області від 22 березня 2016 року по справі № 924/182/15, за позовом ОСОБА_6 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Гречани", Хмельницького міськрайонного управління юстиції Хмельницької області в особі відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби, про визнання недійсним рішення зборів учасників СТОВ "Агрофірма Гречани" від 20.04.2007 року, оформленого протоколом №3 від 20.04.2007 року та про приведення відомостей про СТОВ "Агрофірма Гречани" у Єдиному державному реєстрі до стану, що існував на момент вчинення реєстраційної дії від 11.05.2007 року (номер запису 16681050005000446), позов задоволено частково і визнано недійсним рішення зборів учасників СТОВ "Агрофірма Гречани" від 20.04.2007 року, оформлене протоколом №3 від 20.04.2007 року. У позові в частині вимог про приведення відомостей про СТОВ "Агрофірма Гречани" у Єдиному державному реєстрі до стану, що існував на момент вчинення реєстраційної дії від 11.05.2007 року (номер запису 16681050005000446), відмовлено ( стор. 38 - 45 справи т.2).
Відповідно до ухвали Рівненського апеляційного господарського суду від 19.05.2016 року розгляд справи № 924/182/15 відкладено ( стор. 80 справи т.2), тому не має підстав для врахування обставин встановлених у цій справі на підставі ч.1 ст.72 КАС України.
ОСОБА_7 України від 26.11.2015 року № 835-VIII "Про внесення змін до ОСОБА_7 України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", викладено в новій редакції Закон України № 755-IV від 15.05.2003 року "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон № 755-IV ).
Згідно ч.1 ст.5 ОСОБА_7 № 755-IV, систему органів у сфері державної реєстрації становлять: 1) Міністерство юстиції України; 2) інші суб'єкти державної реєстрації.
У редакції ОСОБА_7 № 755-IV, яка була чинною до 1 січня 2016 року, статтею 31 цього закону визначався порядок скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи на підставі судового рішення та порядок проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, пов"язаних з приведенням їх у відповідність із судовим рішенням.
Отже, на момент звернення позивача до суду із адміністративним позовом від 05.10.2015 року, ОСОБА_7 № 755-IV був визначений порядок скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи на підставі судового рішення та порядок проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, пов"язаних з приведенням їх у відповідність із судовим рішенням, який змінений ОСОБА_7 України від 26.11.2015 року № 835-VIII.
Частиною 1 ст.9 в редакції ОСОБА_7 № 755-IV, яка діє з 01.01.2016 року визначено, що відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі: 1) відповідних заяв про державну реєстрацію; 2) документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій; 3) відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів.
Відповідно до ч.10 ст.13 ОСОБА_7 № 755-IV, Державна судова адміністрація України забезпечує передачу до Єдиного державного реєстру примірника судового рішення, яке тягне за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, судового рішення про арешт корпоративних прав та про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій - у день набрання рішенням суду законної сили.
Згідно ч.5 ст.14 ОСОБА_7 № 755-IV, направлення судових рішень, які тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, та про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій здійснюється у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та Єдиним державним реєстром судових рішень.
Підпунктом 3 п.3 наказу Міністерства юстиції України №15/15 від 06.01.2016 року "Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" визначено, що до запровадження інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами Державної судової адміністрації України відповідно до ОСОБА_7 України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" в частині передачі інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі примірника судового рішення, яке тягне за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, судового рішення про арешт корпоративних прав та про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій, такі примірники судових рішень подаються заявником або надсилаються судом у паперовій формі.
Згідно розпорядження КМ України від 20.04.2016 року за № 304-р "Про припинення надання адміністративних послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців деякими органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції", відповідно до підпункту 3 пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" ОСОБА_7 України від 26 листопада 2015 р. N 834-VIII "Про внесення змін до ОСОБА_7 України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та підпункту 7 пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" ОСОБА_7 України від 26 листопада 2015 р. N 835-VIII "Про внесення змін до ОСОБА_7 України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" підтримати пропозицію Міністерства юстиції та припинити надання утвореними ним органами державної реєстрації адміністративних послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, в тому числі у Хмельницькій області - Хмельницьким міськрайонним управлінням юстиції, яке є відповідачем у цій справі.
Отже, на час вирішення цієї адміністративної справи - 27.05.2016 року, суд вважає, що за факту розгляду Господарським судом Хмельницької області і Рівненським апеляційним господарським судом справи № 924/182/15, про визнання недійсним рішення зборів учасників СТОВ "Агрофірма Гречани" від 20.04.2007 року, оформленого протоколом №3 від 20.04.2007 року та приведення відомостей про СТОВ "Агрофірма Гречани" у Єдиному державному реєстрі до стану, що існував на момент вчинення реєстраційної дії від 11.05.2007 року (номер запису 16681050005000446) з урахуванням нової діючої редакції ОСОБА_7 № 755-IV, наказу Міністерства юстиції України №15/15 від 06.01.2016 року та розпорядження КМ України № 304-р від 20.04.2016 року, у ХОАС не має підстав визнавати протиправною та скасувувати реєстраційну дію державного реєстратора ОСОБА_8 від 11.05.2007 року, номер запису 16681050005000446 про проведення державної реєстрації змін до установчих документів сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Гречани", адже це питання було вирішено на момент подання адміністративного позову - 05.10.2015 року до часу винесення Вищим господарським судом України ухвали від 11.01.2016 року, про повернення у справи № 924/182/15 на новий розгляд ( стор. 189 - 198 справи т.1). При цьому, в даний час, господарський суд продовжує вирішувати цю справу, за результатом розгляду якої можуть бути внесені відповідно зміни до Єдиного державного реєстру. Тобто, рішення у справі № 924/182/15 тягне наслідок внесення, чи навпаки не внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру, згідно вимог ст.14 ОСОБА_7 № 755-IV в редакції, яка діє з 01.01.2016 року. Цей висновок суду не спростовують доводи позивача про інші підстави предметів позову, так як на думку суду, предметом в цій адміністративній справі і в справі, яка вирішується господарським судом є реєстраційна дія про внесення змін до установчих документів товариства, яка перевіряється на предмет відповідності її закону в тому числі і законності протоколу №3 від 20.04.2007 року, що є предметом розгляду в справі № 924/182/15, адже скасування реєстрації є похідним від рішення у справі, яка вирішить позовні вимоги: 1) визнання недійсним рішення зборів учасників СТОВ "Агрофірма Гречани" від 20.04.2007 року, оформленого протоколом №3 від 20.04.2007 року; 2) приведення відомостей про СТОВ "Агрофірма Гречани" у Єдиному державному реєстрі до стану, що існував на момент вчинення реєстраційної дії від 11.05.2007 року (номер запису 16681050005000446).
Згідно ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, суд приходить до висновків, що позивач не довів позовні вимоги, що підтверджено доказами, які перевірено судом. Також, суд не приймає визнання відповідачем адміністративного позову, зважаючи на вимоги ст.136 КАС України, так як відповідно до ч.4 ст.112 КАС України, суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
На підставі викладеного, керуючись ОСОБА_7 України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99, 122, 158-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_6 до Хмельницького міськрайонного управління юстиції Хмельницької області в особі відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Сільськогосподарське ТзОВ "Агрофірма "Гречани", про визнання протиправною та скасування дії про проведення державної реєстрації змін до установчих документів, залишити без задоволення.
Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 30.05.2016 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя/підпис/ОСОБА_1"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1