Постанова № 58101305, 26.05.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2016
Номер справи
805/860/16-а
Номер документу
58101305
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 травня 2016 р. Справа №805/860/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови: 13 година 40 хвилин

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабіча С.І., за участю секретаря судового засідання Мангуш З.В. та представників сторін:

позивача - Пархоменка О.В.;

відповідача - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "ГРЕТА" до Донецької митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформлені випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення,

В С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство "ГРЕТА" звернулось до суду з позовом до Донецької митниці Державної фіскальної служби в якому просив визнати протиправним і скасувати рішення Донецької митниці Державної фіскальної служби про коригування митної вартості товарів № 700020000/2016/000003/1 від 14.03.2016 року та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення за № 700020000/2016/00007 від 14.03.2016 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що між позивачем (покупець) та компанією "Bewi Styrochem Oy" м. Порвоо, Фінляндія (продавець) укладений зовнішньоекономічний контракт №17/15-07 від 27.02.2015 року, за умовами якого поставлявся спінюваний полістирол марки К-750 загальною вартістю 391 875,00 Євро.

У лютому 2016 року на умовах вказаного контракту та доданої до нього Специфікації на митну територію України була ввезена партія спінюваного полістиролу марки узгодженою сторонами ціною, у зв'язку з чим 11.03.2016 року позивачем надано відповідачу для здійснення митного оформлення ввезеного товару митну декларацію № 700020000/2016/001277 по ціні товару, визначеній на умовах контракту та доданої до нього Специфікації. Проте, відповідачем прийнято спірне рішення про коригування митної вартості товарів № 700020000/2016/000003/1 від 14.03.2016 року та видано картку відмови у прийнятті митної декларації № 700020000/2016/00007 від 14.03.2016 року.

Вважає, що спірні рішення про коригування митної вартості товарів, відмова у прийнятті митної декларації у прийнятті митної декларації та картка відмови винесені відповідачем без законних на те підстав, у зв'язку з чим підлягають скасуванню. Просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Через відділ діловодства суду надав заперечення в якому зазначив, що при здійсненні митних формальностей встановлено, що у поданих позивачем документах містяться певні розбіжності, які викликають сумніви в достовірності інформації, зазначеної в них, зокрема, невірно визначено митну вартість, 1) інвойс № CD 56969 від 17.02.2016 року не підписано продавцем; 2) у інвойсі № CD 56969 від 17.02.2016 року визначено штраф 10 %, який не передбачено контрактом; 3) технічні характеристики товару, що надійшов, відрізняються від технічних умов контракту, що може впливати на вартість товару; 4) у інвойсі № CD 56969 від 17.02.2016 року назва продавця вказана не повністю. Просив відмовити у позовних вимогах у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі та встановив наступні обставини.

Позивач Публічне акціонерне товариство "ГРЕТА" (код ЄДРПОУ 00153488), зареєстроване платником податку на додану вартість, місцезнаходження: 84205, Донецька область, м. Дружківка, вул. Чайковського, буд. 1.

Судом встановлено, що між Публічним акціонерним товариством "ГРЕТА" (покупець) та компанією "Bewi Styrochem Oy" м. Порвоо, Фінляндія (продавець) укладено зовнішньоекономічний контракт №17/15-07 від 27.02.2015року, за умовами якого поставлявся спінюваний полістирол марки К-750 загальною вартістю 391 875 Євро.

Відповідно до умов п.4.2 Контракту ціна партії товару, що поставляється за цим контрактом, узгоджена сторонами і фіксується у відвантажувальній специфікації на кожну партію товару, яка є невід'ємною частиною контракту і направляється продавцем покупцеві за допомогою факсимільного або електронного зв'язку при завантаженні транспортного засобу. Ціна товару зазначена у специфікації на відвантаження не підлягає зміні. Поставка продукції здійснювалась продавцем згідно з Міжнародними правилами ИНКОТЕРМС в редакції 2010 року.

В грудні 2015 року на умовах вказаного контракту та доданої до нього специфікації на митну територію України ввезена партія спінюваного полістиролу марки за узгодженою сторонами ціною, у зв'язку з чим 11.03.2016 року позивачем надано відповідачу для здійснення митного оформлення ввезеного товару митну декларацію № 700020000/2016/001277 по ціні товару, визначеній на умовах контракту та доданої до нього Специфікації.

До митної декларації позивачем надані наступні документи: міжнародна автомобільна накладна (CMR) № 47122 від 17.02.2016 року, книжка МДП (Carnet TIR) XF.79341328 від 17.02.2016 року, банківський платіжний документ на товар № 4649547 від 28.01.2016 року, рахунок - фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору про транспортно-експедиційні послуги № СФ-0000030 від 16.02.2016 року, довідка № 11 від 18.02.2016 року про підтвердження вартості перевезення товару без страхування, рахунок-фактура (інвойс) № CD56969 від 17.02.2016 року, зовнішньоекономічний контракт купівлі-продажу товарів № 1715- 07 від 27.02.2015 року доповнення до зовнішньоекономічного контракту відвантажувальна специфікація від 21.01.2016 року, технічний додаток № 2 від 04.09.2015 року, договір про перевезення № 3110/14 від 31.10.2014 року, довідка № 1 від 12.01.2016 року про переведення декларування валютний цінностей, доходів та майна, що належить резиденту України і знаходиться за її межами, інформація про позитивні результати здійснення санітарно - епідеміологічного контролю товару (наявність на товаросупровідних документах відбитку штампу) № 2730 від 17.02.2016 року, інформація про позитивні результати здійснення фітосанітарного контролю товару (наявність на товаросупровідних документах відбитку штампів «Ввезення в») № 2730 від 17.02.2016 року, інформація про позитивні результати здійснення радіологічного контролю товару (для товарів і транспортних засобів. що не підлягають екологічному контролю) № 2730 від 17.02.2016 року, сертифікат про походження товару № Е0133134 від 17.02.2016 року, інші некласифіковані документи - заявка на транспортування № 11 від 08.02.2016 року, 2 сертифіката якості до партії від 17.02.2016 року, технічна інформація б/н від 16.11.2015 року, єдиний уніфікований документ на розміщення та тимчасове зберігання товарів № 311/05-70-60 від 22.02.2016 року, митна декларація країни відправлення № МRN 16FI000000114792E9 від 17.02.2016 року, попередня декларація № 700000000/2016/900275 від 18.02.2016 року, уніфікована митна квитанція МД-1 від 19.02.2016 року, лист компанії продавця «Вewi Styrochem Oу від 19.08.2015 року.

При здійсненні митних формальностей, на думку відповідача, у поданих позивачем документах містяться певні розбіжності, які у нього викликають сумніви в достовірності інформації, зазначеної в них, зокрема, невірно визначено митну вартість, 1) інвойс № CD 56969 від 17.02.2016 року не підписано продавцем; 2) у інвойсі № CD 56969 від 17.02.2016 року визначено штраф 10 %, який не передбачено контрактом; 3) технічні характеристики товару, що надійшов, відрізняються від технічних умов контракту, що може впливати на вартість товару; 4) у інвойсі № CD 56969 від 17.02.2016 року назва продавця вказана не повністю.

За наслідками розгляду митним органом поданих документів складена картка відмови в митному оформленні випуску чи пропуску товарів № 700020000/2016/00007 від 14.03.2016 року, внаслідок чого згідно ст.55 Митного кодексу України винесено рішення про коригування митної вартості № 700020000/2016/000003/1 від 14.03.2016 року.

Враховуючи вищевикладене, відповідачем запропоновано позивачу надати додаткові документи для підтвердження заявленої митної вартості товару, а саме: виписку з бухгалтерської документації, каталоги, специфікації, прейскуранти (прас - листи) виробника товару, висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини, оформлений належним чином оригінал інвойсу, документи, що підтверджують витрати на страхування товарів, документи, що підтверджують транспортні витрати, призначення штрафу та його конкретний розмір, а також вплив якості товару на його вартість.

Також, в повідомленні відповідачем зазначалось про право декларанта позивача надати додаткові документи за власним бажанням для підтвердження митної вартості товару відповідно до ч.6 ст.53 Митного кодексу України.

Позивач з'явився з необхідними документами до органу ДФС, де відповідно до ч.5 ст. 55 Митного кодексу України проведені усні консультації.

Стосовно зазначення в рахунку - фактурі № CD 56969 від 17.02.2016 року користі в розмірі 10%, яка не передбачена контрактом, суд зазначає наступне.

З пояснень представника позивача видно, що ставка 10 відсотків була вказана в рахунку - фактурі № 56969 від 17.02.2016 року згідно вимог банку, клієнтом якого є продавець. Так, всім контрагентам в тексті інвойсу повинна матись фраза "штраф 10%", це означає, що у разі прострочення контрагентом платежу з нього стягується штраф у розмірі 10% від суми інвойсу. Проте, оскільки умовами контракту передбачена 100 відсоткова передплата за придбаний товар (п.5.2 Контракту), умови 10% штрафу не розповсюджуються на позивача. Зазначені пояснення представника позивача також підтверджуються листом "Bewi Styrochem Oy" від 19.08.2015 року.

Крім того, слід відмітити, що форма та текст інвойсу із зазначенням 10% штрафу були надані позивачу та складені продавцем товару.

Стосовно інвойсу № CD 56969 від 17.02.2016 року, який не підписано продавцем, суд зазначає наступне.

Як видно з матеріалів справи інвойс № CD 56969 від 17.02.2016 року підписаний продавцем, що видно з самого документу та спростовує доводи відповідача в цій частині.

Стосовно технічних характеристик товару, що надійшов, відрізняється від технічних умов контракту, що може впливати на вартість товару, суд зазначає наступне.

Зміст пентану не є точно встановленим і знаходиться у допустимому діапазоні з незначним відхиленням: у технічному додатку № 2 від 04.09.2015 року до контракту вказано 5.3 - 6.3 %, а в сертифікатах якості на ввезений товар зазначено 5.5 - 6.7 %. Крім того, ціна товару вже була раніше узгоджена сторонами і не підлягає зміні. Таким чином, твердження відповідача в цій частині суд не приймає до уваги, оскільки дані висновки відповідача зроблені на припущеннях та не підтверджуються жодними доказами по справі.

Стосовно того, що у інвойсі № CD 56969 від 17.02.2016 року назва продавця вказана не повністю, суд зазначає наступне.

Згідно даних інвойсу № CD 56969 від 17.02.2016 року назва фірми продавця повністю записана в нижній частині цього документу. Крім того, зазначена назва фірми продавця не відрізняється від назви, вказаної в контракті №17/15-07 від 27.02.2015 року де в назві компанії продавця наявні букви "Oy".

Відповідно до ч.1 статті 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Суд зазначає, що аналогічні обставини, щодо поставок інших партій товару за зовнішньоекономічним контрактом №17/15-07 від 27.02.2015року були встановлені постановами Донецького окружного адміністративного суду у справах № 805/2869/15-а та № 805/2869/15-а між тими ж сторонами.

Згідно ст.49 Митного кодексу України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм цього Кодексу.

Митна вартість товарів, що ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, визначається відповідно до глави 9 цього Кодексу.

Визначення митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України у митних режимах, відмінних від митного режиму імпорту, здійснюється згідно з положеннями статей 65, 66 цього Кодексу (ст.51).

Відповідно до ч.1, 2 ст.52 Митного кодексу України заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою під час декларування товарів у порядку, встановленому розділом VIII цього Кодексу та цією главою.

Декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов'язані:

1) заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з органом доходів і зборів;

2) подавати органу доходів і зборів достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню;

3) нести всі додаткові витрати, пов'язані з коригуванням митної вартості або наданням органу доходів і зборів додаткової інформації.

Декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, мають право, зокрема, надавати органу доходів і зборів (за наявності) додаткові відомості у разі потреби уточнення інформації; оскаржувати у порядку, визначеному главою 4 цього Кодексу, рішення органу доходів і зборів щодо коригування митної вартості оцінюваних товарів та бездіяльність органу доходів і зборів щодо неприйняття протягом строків, встановлених статтею 255 цього Кодексу для завершення митного оформлення, рішення про визнання митної вартості оцінюваних товарів; на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються:

у разі визнання органом доходів і зборів заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю;

у разі згоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням органу доходів і зборів про коригування митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно з митною вартістю, визначеною органом доходів і зборів;

у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням органу доходів і зборів про коригування заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу Х цього Кодексу в розмірі, визначеному органом доходів і зборів відповідно до частини сьомої статті 55 цього Кодексу (ст.52).

Згідно ст.53 Митного кодексу України у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає органу доходів і зборів документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.

Документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:

1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п'ятій ішостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;

2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;

3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу);

4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;

5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;

6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;

7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;

8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.

У разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов'язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:

1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;

2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);

3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);

4) виписку з бухгалтерської документації;

5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;

6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс - листи) виробника товару;

7) копію митної декларації країни відправлення;

8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

У разі якщо орган доходів і зборів має обґрунтовані підстави вважати, що існуючий взаємозв'язок між продавцем і покупцем вплинув на заявлену декларантом митну вартість, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів, крім документів, зазначених у частинах другій та третій цієї статті, подає (за наявності) такі документи:

1) виписку з бухгалтерських та банківських документів покупця, що стосуються відчуження оцінюваних товарів, ідентичних та/або подібних (аналогічних) товарів на території України;

2) довідкову інформацію щодо вартості у країні-експортері товарів, що є ідентичними та/або подібними (аналогічними) оцінюваним товарам;

3) розрахунок ціни (калькуляцію).

Забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті.

Декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару.

Відповідно до ч.1-3 ст.54 Митного кодексу України контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється органом доходів і зборів під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості.

Контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється органом доходів і зборів шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у частині першій статті 58 цього Кодексу.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів орган доходів і зборів визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень статті 55 цього Кодексу.

Згідно ч.1,2 ст.55 Митного кодексу України Рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається органом доходів і зборів у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо органом доходів і зборів у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів.

Прийняте органом доходів і зборів письмове рішення про коригування заявленої митної вартості товарів має містити:

1) обґрунтування причин, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано;

2) наявну в митного органу інформацію (у тому числі щодо числових значень складових митної вартості, митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, інших умов, що могли вплинути на ціну товарів), яка призвела до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості та до прийняття рішення про коригування митної вартості, заявленої декларантом;

3) вичерпний перелік вимог щодо надання додаткових документів, передбачених частиною третьою статті 53 цього Кодексу, за умови надання яких митна вартість може бути визнана органом доходів і зборів;

4) обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої органом доходів і зборів, та фактів, які вплинули на таке коригування;

5) інформацію про:

а) право декларанта або уповноваженої ним особи на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються:

у разі згоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням органу доходів і зборів про коригування митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно з митною вартістю, визначеною органом доходів і зборів;

у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням органу доходів і зборів про коригування заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу Х цього Кодексу в розмірі, визначеному органом доходів і зборів відповідно до частини сьомої цієї статті;

б) право декларанта або уповноваженої ним особи оскаржити рішення про коригування заявленої митної вартості до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду.

Визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами:

1) основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції);

2) другорядні:

а) за ціною договору щодо ідентичних товарів;

б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів;

в) на основі віднімання вартості;

г) на основі додавання вартості (обчислена вартість);

ґ) резервний.

Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції).

Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу (ст.57).

На підтвердження митної вартості товару позивачем надано митному органу первинні та інші документи, передбачені відповідними положеннями Митного кодексу України.

Відповідачем не наведено, яким чином витребувані ним у позивача документи можуть усунути сумніви у правильності визначення митної вартості, пов'язані з цифровим значенням статистичної вартості митної декларації країни - експортеру.

Наявність у митного органу обґрунтованого сумніву у правильності визначення митної вартості є обов'язковою, оскільки з цією обставиною закон пов'язує можливість витребування додаткових документів у декларанта та надає митниці право вчиняти наступні дії, спрямовані на визначення дійсно митної вартості товарів.

Разом з тим витребувати необхідно ті документи, які дають можливість пересвідчитися у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а не довільні документи, з перелічених у статті 58 Митного кодексу України. Ненадання повного переліку витребуваних документів може бути підставою для визначення митної вартості не за першим методом лише тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують сумнів у достовірності наданої інформації.

З урахуванням викладених обставин, суд робить висновок про те, що відповідач не довів, що подані позивачем для визначення митної вартості товару документи містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Отже, відсутність обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей робить безпідставним витребування додаткових документів на підтвердження задекларованої митної вартості з боку митного органу.

Вказана правова позиція узгоджується з висновком Верховного Суду України в постанові від 31 березня 2015 року (справа 21-127а15).

Відповідно до ч.2. ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи, вище викладене, позовні вимоги про визнання протиправним і скасувати рішення Донецької митниці Державної фіскальної служби про коригування митної вартості товарів № 700020000/2016/000003/1 від 14.03.2016 року та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення за № 700020000/2016/00007 від 14.03.2016 року підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 94 КАС України судові витрати, в сумі 1 378,00 грн., здійснені позивачем, підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 186, 254 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "ГРЕТА" до Донецької митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформлені випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення - задовольнити повністю.

Скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № 700020000/2016/000003/1 від 14.03.2016 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформлені випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 700020000/2016/00007 від 14.03.2016 року.

Стягнути на користь Публічного акціонерного товариства "ГРЕТА" (код ЄДРПОУ 00153488) 1 378,00 грн. судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Донецької митниці Державної фіскальної служби (код ЄДРПОУ 39496499).

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частини проголошені у судовому засіданні 26 травня 2016 року.

Постанову складено у повному обсязі 31 травня 2016 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (проголошення вступної та резолютивної частин постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Бабіч С.І.