1Справа № 335/5614/16-п 3/335/559/2016
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2016 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Апаллонова Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Запоріжжя справу про адміністративне правопорушення за протоколом АА№ 615390, що надійшли з Запорізького ОДПІ, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, головний бухгалтер ТОВ «МБК», що мешкає за адресою: м. Запоріжжя, вул. Задніпровська, 30/97, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, при проведенні перевірки ТОВ «МБК», головним бухгалтером якого є ОСОБА_1 встановлено порушення неправомірно завищено відємне значення податку на прибуток на суму 77541 грн. та податок на додану вартість у сумі 86157 грн. маркетингові, транспортні послуги чим порушено п.п. 14.1.231, п. 14.1 ст.14, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2012 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями).
В судове засідання ОСОБА_1. зявилась, надала клопотання, з якого вбачається, що ТОВ «МБК» з протоколом не згодне, у звязку з чим подано скаргу до ГУ ДФС в Запорізькій області про перегляд податкового повідомлення-рішення від 07квітня 2016 року №0000201400, НОМЕР_1.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 14 КУпАП підставою для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності є вчинення адміністративних правопорушень, повязаних з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обовязків.
Статтею 163-1 ч.1 КУпАП передбачено відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України.
Під час розгляду справи судом встановлено, що ТОВ «МБК» з протоколом не згодне, у звязку з чим подано скаргу до ГУ ДФС в Запорізькій області про перегляд податкового повідомлення-рішення від 07квітня 2016 року №0000201400, на даний час триває процедура оскарження повідомлення-рішення.
Відповідно до п.56.15, ст.56 Податкового кодексу Українискарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження.
Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржуються, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Таким чином, висновки акту № 10/08-29-14-0009/31598841 є неузгодженими та не можуть бути підставою для висновку про наявність в діях ОСОБА_1 вини в порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку у формі умислу або необережності і, відповідно, бути підставою для притягнення до адміністративної відповідальності, тому, суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю, оскільки в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП України.
При вищевикладеному, керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП України, у звязку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області, через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ю.В. Апаллонова