Ухвала суду № 58070625, 31.05.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
31.05.2016
Номер справи
809/1278/15
Номер документу
58070625
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

31 травня 2016 року м. Київ К/800/14470/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Заїка М.М., перевіривши можливість розгляду касаційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2016 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Сектору медичного забезпечення управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про зобов'язання до вчинення дій,

в с т а н о в и в :

05.08.2015 ОСОБА_1 в порядку ч.9 ст.267 КАС України звернувся до суду із заявою, в якій просить наступне: визнати протиправними всі дії та бездіяльність сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області щодо виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду по справі №80/1278/15 від 16.04.2015 року; визнати протиправною та скасувати відповідь від 30.07.2015 року; зобов'язати сектор медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області негайно виконати по суті та в повному обсязі постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду по справі №80/1278/15 від 16.04.2015 року; витребувати від сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчинені дії, допущенні бездіяльності, з приводу його шести заяв від 03.11.2014 року та відповіді від 30.07.2015 року, в тому числі витребувати його звернення від прокурора Івано-Франківської області Настасяка І.І. від 12.12.2014 року; дану заяву розглядати не в порядку письмового провадження, а в судовому засіданні з обов'язковою участю всіх сторін; всі судові витрати покласти на сектор медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2016 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2016 року в задоволенні заяви ОСОБА_1 було відмовлено.

Відмовляючи в задоволенні заяви суд першої інстанції, з висновком якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 квітня 2015 по справі № 809/1278/15 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено повністю та зобов'язано Сектор медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області розглянути відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» шість заяв позивача від 03 листопада 2014 року, а саме заяву з проханням письмового вибачення; заяву з проханням публічного вибачення; заяву з проханням обґрунтування нетабелювання робочого часу; заяву з проханням обґрунтування відмови у прийнятті та реєстрації заяв; заяву з проханням обґрунтування нерозгляду заяв більше 30 днів; заяву з проханням обґрунтування невиплати зарплати та здійснення виплат.

09 липня 2015 року ОСОБА_1 отримано виконавчий лист по даній справі, що підтверджується його підписом на заяві від 27 квітня 2015 року.

16 липня 2015 року заступником начальника відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області на підставі даного виконавчого листа винесено постанову про відкриття виконавчого провадження (ВП № 48120304) та надано строк для добровільного виконання рішення суду.

Сектором медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області 30 липня 2015 року на виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду надано відповідь на заяви ОСОБА_1, про що він сам зазначив у своїй заяві.

Відповідно до постанови державного виконавця ВПВР УДВС ГУЮ в Івано-Франківській області від 30 листопада 2015 року виконавче провадження закінчено у зв'язку з фактичним виконанням в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження», відтак, відсутні ознаки бездіяльності сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області.

Таким чином, не підлягає задоволенню заява в частині визнання протиправними всіх дій або бездіяльності Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області щодо виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 квітня 2015 по справі № 809/1278/15 та зобов'язання Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області негайно виконати по суті та в повному обсязі постанову суду від 16 квітня 2015 року.

Крім того, відповідь Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області від 30 липня 2015 року, не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, при прийнятті якого Сектор медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області реалізовував у спірних правовідносинах щодо заявника ОСОБА_1 владні управлінські функції.

Також, у разі незгоди позивача із відповіддю на звернення стосовно нетабелювання годин робочого часу, невиплати коштів, особа, котра вважає дії роботодавця з таких підстав неправомірними, вправі звернутися до суду за захистом порушених трудових прав з окремим позовом, оскільки з наданої відповідачем відповіді вбачається інформація про табелювання позивачеві 7 год. 42 хв., що відповідає денному робочому часу останнього.

У касаційній скарзі ОСОБА_1 не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального і процесуального права, просить скасувати судові рішення першої та апеляційної інстанції, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

В обгрунтування касаційної скарги зазначає, що постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 квітня 2015 року набрала законної сили 11 червня 2015 року, проходить 30 днів від моменту коли відповідач отримав копію постанови - і від від відповідача жодної реакції. Проходить 30 днів від моменту, коли відповідач отримав копію ухвали з апеляційного суду - і знову від відповідача жодної реакції. Саме тому він вважає дії відповідача незаконними, оскільки він розглянув його звернення всупереч Закону України "Про звернення громадян" і саме цим відповідач порушив його законні права відповідно до Закону України "Про звернення громадян".

У відкритті касаційного провадження необхідно відмовити з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Обставини, які зазначені скаржником у касаційній скарзі, досліджувалися та перевірялися судами попередніх інстанцій з наданням їм належної правової оцінки. Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.

З огляду на викладене та керуючись статтями 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2016 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Сектору медичного забезпечення управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про зобов'язання до вчинення дій.

Копію ухвали разом з доданими до скарги матеріалами направити скаржнику.

Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Суддя М.М. Заїка