ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
10 травня 2016 року м. Київ К/800/7332/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Костенко М.І.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області (далі - Самбірська ОДПІ)
на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 23.11.2015
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.02.2016
у справі № 813/3766/15 (876/12163/15)
за позовом державного підприємства "Самбірське лісове господарство"
до Самбірської ОДПІ
про скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
При поданні Самбірською ОДПІ касаційної скарги заявником не було дотримано вимог статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), у зв'язку з чим ухвалою Вищого адміністративного суду України від 18.03.2016 касаційну скаргу було залишено без руху, надано заявнику строк для усунення недоліків до 18.04.2016 та відмовлено в задоволенні клопотання про покладення судових витрат на позивача у справі.
На виконання вимог вищевказаної ухвали 13.04.2016 Самбірська ОДПІ надіслала до суду клопотання про усунення недоліків, в якому просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Обґрунтовуючи клопотання про відстрочення сплати судового збору, скаржник зазначає, що у кошторисі податкового органу відсутні кошторисні призначення для оплати судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства, cуд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналогічні за змістом приписи містяться у частині 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір», в силу якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Вивчивши доводи клопотання Самбірської ОДПІ про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення суду, підстав для його задоволення не вбачається.
Зі змісту частини 6 статті 214 КАС з урахуванням пункту 1 частини 3 статті 108 КАС випливає, що касаційна скарга повертається заявникові, якщо заявник не усунув недоліки скарги, яку залишено без руху.
За таких обставин касаційна скарга Самбірської ОДПІ підлягає поверненню заявнику.
Керуючись статтями 108, 213, 214 КАС, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ :
1. Відмовити у задоволенні клопотання Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення суду.
2. Повернути Самбірській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Львівській області касаційну скаргу на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 23.11.2015 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.02.2016 у справі № 813/3766/15 (876/12163/15).
Суддя Вищого
адміністративного М.І. Костенко
суду України