Провадження № 2-а/742/88/16
Єдиний унікальний № 742/1544/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2016 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області у складі:головуючого- суддіРябота В.І., розглянувши у судовому засіданні, в порядку скороченого провадження, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Прилуцького обєднаного управління Пенсійного фонду України про оскарження дій та зобовязання провести перерахунок пенсії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась з адміністративним позовом до Прилуцького обєднаного управління Пенсійного фонду України про оскарження дій та зобовязання провести перерахунок пенсії. Мотивує свої вимоги тим, що 13 квітня 2016 року вона звернулась до відповідача із заявою про проведення перерахунку її пенсії згідно довідки від 12 квітня 2016 року №04-28/9 зі збереженням відсотків встановлених відповідно до стажу державної служби при первинному призначенні пенсії. Листом від 15 квітня 2016 року №64/10/Ж-3 відповідач відмовив їй в проведенні такому перерахунку, посилаючись на те, що з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Оскільки, вказану відмову позивачка вважає протиправною, та такою, що суперечить нормам чинного законодавства, вона і звернулась з даним позовом до суду за захистом свого порушеного права.
Ухвалою суду від 23 травня 2016 року відкрито провадження по справі у порядку скороченого провадження. Копія ухвали про відкриття скороченого провадження та копія позову направлена судом відповідачу з наданням строку для письмових заперечень на позов, або заяви про визнання позову. У встановлений строк від відповідача надійшли письмові заперечення, в яких він заявлених вимог не визнає та просить суд відмовити в задоволенні вимог у повному обсязі.
Судом встановлено, що дія Закону України "Про державну службу"поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечитьЗакону України "Про місцевесамоврядуванняв Україні", Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"та іншим законам України. Також відповідно до ч.7ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"встановлено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.
Постановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до нормативно-правових актів"з 01 грудня 2015 року встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.
Відповідно до ч.1ст. 58 Конституції України,закони та нормативно правові акти не мають зворотної дії в часі.Крім того, нормами чинного законодавства визначено, що не допускається погіршення положення пенсіонера.
Згідно з рішенням КСУ від 09.02.1999 року № 1-рп/99, за загальновизнаним принципом правазакони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч. 1ст. 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Аналіз вищевикладеного положення дає підстави для висновку, що вонопоширюється на тих осіб, яким пенсії призначаються (в теперішньому часі) спеціальними законами, а не на тих, яким вони вже призначені (в минулому часі).
Отже, новий порядок призначення та виплати пенсії, встановленийзакону № 213-VIIIне поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності.
Позивачеві була призначена пенсія за віком відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» 29 грудня 2014 року,тобто до набрання чинностізакону № 213-VIII, тому виходячи з Конституційних засад даний закон не може поширюватися на позивача.
Крім цього, вказане положення не містить посилання на конкретні норми законів чи підзаконних актів, щодо пенсійного забезпечення осіб, які скасовуються. Підстав вважати, що скасовуються всі норми, як ті, що стосуються призначення, так і ті, що стосуються перерахунку пенсій немає.
Отже, зміни внесені доЗакону України "Про державну службу"таЗакону України«Про службу в органах місцевого самоврядування»законом № 213-VIIIстосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку.
Вирішуючи позовні вимоги за позовом до субєкта владних повноважень, суд виходить із конституційних принципів, на яких базуються здійснення прав та свобод людини та громадянина в Україні, включаючи права на пенсійне забезпечення, які передбачені Конституцією України, з неможливості скасування та звуження права на пенсійне забезпечення. Правовою гарантією забезпечення державою цього права є виконання прийнятих на себе зобов`язань, що слідує з принципів верховенства права, закріпленогост. 8 Конституції України.
Відповідно до ч. 3ст. 22 Конституції Українипри прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Отже, нормист. 37 Закону України «Про державну службу», діють на сьогодні і вони не змінені, не скасовані в установленому Конституцією Українипорядку.
Відповідно до вимог ст. 37-1Закону України «Про державну службу»умови та порядок перерахунку призначених пенсій державних службовців визначаються Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до положеньпостанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій»позивач, яка у 2014 році вийшла на пенсію за віком відповідно доЗакону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»в редакції від 01.04.2014, враховуючи положення ч.7ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"та враховуючи стаж позивача на посаді провідного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку в Управлінні соціального захисту населення Прилуцької районної державної адміністрації, позивач має право на перерахунок пенсії в зв`язку із підвищенням розміру заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу.
Суд визнав наявні матеріали достатніми для прийняття судового рішення в порядку скороченого провадження та ухвалення постанови відповідно до ч. 6ст. 183-2 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, на підставі викладеного, керуючись ст.8, ч.3 ст.22, ч.1 ст.58 Конституції України, ст. 37-1Закону України «Про державну службу»,ст..21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»ст. 45 Закону України «Про загально обовязкове державне пенсійне страхування»,постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій»,постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1055 "Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України"та керуючись ст.ст.2,6,10,11,14,17,18,70,71,104-106,122ч. 4,128,158-163,167 КАС України, суд,-
П О С ТА Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Прилуцького обєднаного управління Пенсійного фонду України про оскарження дій та зобовязання провести перерахунок пенсії -задовольнити.
Зобовязати Прилуцьке обєднане управління Пенсійного фонду України, перерахувати ОСОБА_1 пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно довідки про заробітну плату №04-28/9 від 12 квітня 2016 року з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця, а саме з 01 грудня 2015 в розмірі 88% від заробітної плати зазначеній в довідці.
Стягнути з Прилуцького обєднаного управління Пенсійного фонду України на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 551 грн. 20 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Прилуцький міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Прилуцького міськрайонного
суду Чернігівської області ОСОБА_2