Провадження № 2-а/734/38/16 Справа № 734/1692/16-а
У х в а л а
іменем України
02 червня 2016 року смт. Козелець
Козелецький районний суд Чернігівської області у складі:
Головуючого судді Соловей В.В.,
при секретареві Бардаченко Т.М.,
із участю позивача ОСОБА_1 і представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України і ОСОБА_3 обласного військового комісаріату про визнання протиправним рішення про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, зобовязання вчинити певні дії та стягнення одноразової грошової допомоги,
в с т а н о в и в:
16 травня 2016 року із адміністративним позовом про визнання протиправним рішення про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, зобовязання вчинити певні дії та стягнення одноразової грошової допомоги у суд звернувся ОСОБА_1 до Міністерства оборони України і ОСОБА_3 обласного військового комісаріату.
За ухвалою від 17 травня 2016 року судді Козелецького районного суду Чернігівської області відкрите провадження в адміністративній справі та адміністративний позов ОСОБА_1 прийнятий до розгляду.
26 травня 2016 року представник ОСОБА_3 обласного військового комісаріату ОСОБА_4 подав заяву про передачу вказаної адміністративної справи для розгляду колегією у складі трьох суддів до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду.
Позивач ОСОБА_1 вважає, що адміністративну справу необхідно передати для розгляду до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду. Представник відповідача ОСОБА_2 підтримав вказану заяву.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1)адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2)усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4)усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з субєктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5)адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; 6)адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Вислухавши думки позивача ОСОБА_1 і представника відповідача ОСОБА_2, вивчивши вказану заяву і адміністративний позов, суд вважає, що заява представника відповідача ОСОБА_4 про передачу вказаної адміністративної справи для розгляду до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Позивач ОСОБА_1 оскаржує, зокрема, дії Міністерства оборони України, а тому судовий розгляд вказаного адміністративного позову за предметною і територіальною підсудністю повинен здійснюватися колегією у складі трьох суддів у ОСОБА_3 окружному адміністративному суді.
Враховуючи, що відкрите провадження у адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України і ОСОБА_3 обласного військового комісаріату про визнання протиправним рішення про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, зобовязання вчинити певні дії та стягнення одноразової грошової допомоги, що підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду, вказану адміністративну справу необхідно передати на розгляд до цього адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 22, 185 і 186 КАС України, суд
у х в а л и в:
заяву представника ОСОБА_3 обласного військового комісаріату ОСОБА_4 задовольнити.
Адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України і ОСОБА_3 обласного військового комісаріату про визнання протиправним рішення про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, зобовязання вчинити певні дії та стягнення одноразової грошової допомоги передати на розгляд до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Козелецький районний суд Чернігівської області протягом пяти днів із дня її проголошення.
Суддя