Ухвала суду № 58041787, 27.05.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
27.05.2016
Номер справи
818/120/16
Номер документу
58041787
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

27 травня 2016 року м. Київ К/800/14394/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Ланченко Л.В.,

розглянувши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Сумах Головного управління ДФС у Сумській області

на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 02.03.2016

та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.05.2016

у справі № 818/120/16

за позовом ОСОБА_1

до Державної податкової інспекції у м.Сумах Головного управління ДФС у Сумській області

про скасування податкового повідомлення - рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у м.Сумах Головного управління ДФС у Сумській області 27.05.2016 подано до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 02.03.2016 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.05.2016 та заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Подана касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на таке.

Відповідно до ч.1 ст.211 КАС України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку судові рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції повністю або частково, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

У поданій касаційній скарзі заявник просить скасувати постанову Сумського окружного адміністративного суду від 02.03.2016 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.05.2016. Однак, ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.05.2016 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Сумах Головного управління ДФС у Сумській області на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 02.03.2016 у справі №818/120/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м.Сумах Головного управління ДФС у Сумській області про скасування податкового повідомлення - рішення повернено відповідачу, апеляційного перегляду по суті рішеня суду першої інстанції не відбулося, що виключає можливість його касаційного перегляду. Такі обставини обумовлюють необхідність уточнення судових рішень, що оскаржуються.

Крім того, відповідно до положень частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.

З 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ, яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір».

Як встановлено ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції Закону від 22.05.2015 № 484-VIII) за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, за подання до адміністративного суду касаційної скарги суб'єктами владних повноважень на ухвалу суду, ставка судового збору встановлена : 1 розмір мінімальної заробітної плати.

До касаційної скарги скаржником квитанцію про сплату судового збору не додано. У касаційній скарзі міститься клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення по справі, яке мотивовано затримкою відповідного фінансування відповідача.

Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Крім того, статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом дій, зазначених у статті 8 Закону України «Про судовий збір», є врахування ним майнового стану сторін. Отже, за приписами зазначеної норми, відстрочення від сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин.

При цьому, оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для відстрочення від такої сплати.

Крім того, особа, що утримується за рахунок державного бюджету, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.

В свою чергу, особа, яка заявляє відповідне клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати повинна навести доводи того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі, а також надати докази, які б свідчили про вжиття ним всіх необхідних заходів для своєчасної сплати судового збору та підтверджували можливість сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.

Разом з цим, належних та допустимих доказів, які б підтверджували неможливість сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі, заявником до касаційної скарги не додано.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання Державної податкової інспекції у м.Сумах Головного управління ДФС у Сумській області.

Враховуючи наведене, касаційна скарга залишається без руху із наданням строку, протягом якого особа має право надати :

- документ про сплату судового збору у встановленому розмірі;

- уточнити вимоги касаційної скарги в частині зазначення судових рішень що оскаржуються, з врахуванням положень ч.1 ст.211 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Керуючись ст. ст. 108, 165, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

1. Відмовити Державній податковій інспекції у м.Сумах Головного управління ДФС у Сумській області у задоволенні клопотання про відстроченя сплати судового збору.

2. Залишити касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Сумах Головного управління ДФС у Сумській області без руху.

Встановити строк до 29.06.2016 для усунення недоліків касаційної скарги.

Ухвала вступає в законну силу з моменту постановлення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-239№ КАС України безпосередньо до Верховного Суду України.

Суддя Л.В.Ланченко