Ухвала суду № 58041258, 01.06.2016, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2016
Номер справи
820/857/16
Номер документу
58041258
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

01 червня 2016 р.Справа № 820/857/16

Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Григоров А.М., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 19.04.2016р. по справі № 820/857/16

за позовом ОСОБА_1

до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області

про скасування рішень та вимоги,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 19.04.2016р. задоволено позов у справі № 12641/11/2070 за позовом ОСОБА_1 до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішень та вимоги.

На зазначену постанову суду Центральною об'єднаною державною податковою інспекцією м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області подано апеляційну скаргу.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.05.2016р. зазначена апеляційна скарга була залишена без руху та наданий строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання ухвали. Згідно поштового повідомлення Центральна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області отримала копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 12.05.2016р. Таким чином, останній день для усунення недоліків, поданої нею апеляційної скарги - 23.05.2016р..

Центральною об'єднаною державною податковою інспекцією м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області 23.05.2016 року, через засоби поштового зв'язку, подано клопотання провідстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті, посилаючись на те, що відповідно до ч.І ст. З Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення. Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Відповідно до ч. 1 сі. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оіпати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на виишчсний сгрок. Положеннями ч. 2 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо у строк, встановлений судом судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових ви гра і розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі. Територіальні органи ДФС України є установами, що фінансуються з Державного бюджету України, кошторис яких складається один раз на рік. де повинні бути передбачені усі необхідні видатки органу, необхідні для його належного функціонування га виконання покладених на нього завдань. Відповідно до ст. 19-1 Податкового кодексу України, однією з функцій територіальних органів ДФС України є контролюють своєчасність подання платниками податків га платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів, який реалізується, зокрема, шляхом проведення перевірок. Об'єктивно ДФС України та його територіальні органи не можуть передбачити скільки у наступному році буде проведено перевірок, скільки буде донараховано за їх результатами грошових зобов'язань та застосовано штрафних санкцій, скільки платників податків будуть оскаржувати здійснені донарахування у судовому порядку, та, як наслідок, скільки необхідно такому органу ДФС України коштів на сплату судового збору за подання апеляційних та касаційних скарг. Проте така ситуація з обмеженим фінансування судового збору унеможливлює реалізацію право на апеляційне та касаційне оскарження рішень адміністративного суду, від розгляду яких залежить питання наповнення державного бюджету за рахунок узгоджених у судовому порядку донарахувань та дотримання судами такої основної засади судочинства, передбаченої ст.129 Конституції України, як законність, що передбачає вирішення спору при правильному застосуванні норм матеріального права з дотриманням норм процесуального права Положеннями ч. 1 ст. 13 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що особам, які беруть участь у справі, а також особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, забезпечується право на апеляційне та касаційне оскарження рішень адміністративного суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Не забезпечення реалізації територіальними органами ДФС України права на апеляційне га касаційне оскарження рішень адміністративного суду позбавить можливості скасувати незаконні га необґрунтовані судові рішення, якими скасовано нараховані податкові зобов'язання та штрафні санкції, негативно вплине на процес забезпечення надходжень до Державного бюджету України. В той же час. за рахунок податкових платежів формується більша частина доходів держави, з яких першочергово кошти спрямовуються на виплати соціально - незахищеним верствам населення (дітям-сиротам. інвалідам, багатодітним сім'ям), забезпечується фінансування закладів охорони здоров'я та освіти, заходів економічного розвитку країни, а також своєчасність виплати заробітної плати, стипендій, інших виплат працівникам бюджетної сфери. Відповідно до даних Мінфіну України $а перше півріччя 2015 року дефіцит державного бюджету України складає 2,1 млрд. гри. У кошторисі ДНІ на 2016 рік не передбачено видатків на сплату судового збору по справі № 820/857/16 у розмірі, що необхідно для подання скарги. Відповідно до положень п. 2.2.3 Порядку організації роботи органів доходів і зборів під час підготовки та супроводження справ у судах і ведення претензійно-позовної роботи від 27.12.13 № 857. на юридичні підрозділи Головних управлінь ДФС у областях покладається обов'язок по судовому супроводженню справ про скасування податкових повідомлень-рішень. Разом з тим у кошторисі ГУ ДФС у Харківській області Харкова на 2016 рік не передбачено видатків на сплату судового збору по справі №820/857/16 у розмірі, що необхідно для подання скарги. Зі змісту ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням положень ч. 1 ст. 13 цього Кодексу, вбачається, що відстрочення та розстрочення сплати судового збору направлено на забезпечення доступності до правосуддя га реалізацію права таких осіб на судовий захист, в тому числі бюджетних інтересів держави Україна. Керуючись ч. 1 ст. 13. ст. 88 КАС України, ст. 8 Закону України «Про судовий збір», та виключно бюджетними інтересами інтересами України просять відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги по справі №820/11825/15 до винесення рішення по суті інтересами України. Центральна ОДНІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Обмежене фінансування державної бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення, відстрочення сплати судового збору, встановленого законом. Доказів неможливості отримання додаткових коштів на кошторисні призначення відповідач не надає . Крім того, Центральна об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області жодних документів що обґрунтовують доводи клопотання не надає.

Враховуючи наведене, на підставі матеріалів справи, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору.

За таких обставин, в задоволенні клопотання про про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по сутіслід відмовити.

Згідно з ч.3 ст.189 та ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.

Вимоги ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.05.2016р. в зазначений строк, а саме по 23.05.2016 р. з урахуванням ст. 103 Кодексу адміністративного судочинства не виконані, недоліки не усунені, а тому є підстави для повернення апеляційної скарги відповідачу, що не позбавляє повторному зверненню до суду.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 1 ст. 88, ч.1 ст. 108, ч. 6 ст.187 ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті відмовити.

Апеляційну скаргу Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 19.04.2016р. по справі № 820/857/16 за позовом ОСОБА_1 до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішень та вимоги повернути відповідачу.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя:(підпис) ОСОБА_2